Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi hét, hogy is...

Terhességi hét, hogy is számoljuk?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Babát várok, és felmerült bennem egy kérdés.

Azt írják, a terhességi kort az utolsó menstruáció első napjától számolják. Nekem ez a nap, július 26 napja volt. Aszerint most vagyok 8 hetes 2 napos elvileg. Viszont azt a napot is biztosra tudom mikor jött össze a baba. Az a nap augusztus 12 volt. Most megyek hétfőn ultrahangra, és érdekelne hogy a baba méretei szerint 8 hetes terhesnek számítok vagy a baba 2 héttel fiatalabb lesz a fogantatás idejét nézve? Bocsi ha hülyeséget kérdezek csak nem tudok rajta eligazodni. Főként arra vagyok kíváncsi, hogy 8 hetesen már tuti lenne szivhang, de ha a fogantatás idejét nézem és a baba fejlettsége még most 6 hetes csak akkor nem biztos h lesz.

Köszönöm aki tud segíteni.



2022. szept. 22. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A menstruációt fogja nézni az orvos
2022. szept. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Az együttléttől maga a megtermekenyulesig eltelt idő majdnem 2 hét is lehet, tehát nem lehet tudni a pontos napot.

Az orvos az utolsó menzesz alapján számol.

2022. szept. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Mindig utolsó menzesztől számolnak Ha nagy az eltérés, akkor a 12.heti genetikai uh-n korrigálnak,és onnan számolnak tovább.
2022. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó menzesztől számolódik, tehát a 8. hét az a 8. hét. Egy kb 6 hetes fogantatás. Akkor már van szívhang. Egy 6 hetes várandósság kb 4 hetes fogantatás, akkor is már szokott lenni szívhang többnyire, ha pontosan középidőben volt ovu.
2022. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen ez kavart be de már értem. Mert a menzesz napján ugye még csak úton sincs a baba, meg csak utána fogan meg, és már mégis 4 hetesnek számoljuk az első elmaradt mezesznel. Pedig ha kozepidoben fogan meg vagyis utána, akkor még alig 2 hét telt el a peteerestol. De erre voltam kíváncsi hogy ha most elmegyek orvoshoz hétfőn akkor 8 hetes baba méreteket fog e látni vagy csak épp 6.

Köszönöm ☺️

2022. szept. 22. 12:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én mindig itt szàmoltam, ez egy elég jó kalkulátor..

2022. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Nekem a menzesz szerint 14 hetesnek kellene lennem,de mivel 2 héttel később fogant és az uh is bizonyította így csak 12 hetes vagyok.

Első uhn számításaim szerint 8 hetes kellet volna legyek,de csak 6 volt. És eddig végig tartotta ezt a 2 hét "lemaradást".

Az orvosom így a méretei szerint számol nem a menzesz szerint.

2022. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!