Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony a hemoglobin szintem...

Alacsony a hemoglobin szintem és 10 hetes kismami vagyok. A haematológus javaslatára Ferrlecit injeciót kell kapnom. Kapott már valaki ilyen korú terhességben és ugye nem ártott a babának?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg az elsőt,és persze még 2X szedem a vasat szájon át is.A hemoglobinom így is csak 99 volt legutóbb azért írta a vénás vasat.Ilyen alacsony értékkel várt már valaki babát?Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 27. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Örülj neki,hogy már a terhesség elején kapod a ferlecitet. Mondjuk nem értem, hogy miért egyből azt mert nekem 60-as hemoglobinnal a hematológus azt mondta, hogy minden ok. A nőgyógyászom teljesen kiakadt és mondta, hogy azonnal csinálni kell valamit mert 60- as hemoglobinnal nem mehetek szülni. Úgyhogy én 35-ször kaptam. És nyugodj meg a babának semmi de semmi baja nem lesz. A te érdekedet szolgálja és persze az övét is! :-) Nagyon jó, hogy nálatok ilyen rendesek a hematológián, hogy figyelnek rád! Nálunk ez nem így van...:-( Gondoljunk csak bele, hogy sok vért vesztünk akkor mi lenne szüléskor???? Húúúú....

Nagyon jó a ferlecit injekció! Ja még annyit, hogy mondjuk én vasat nem tudok szedni szájon át, mert vagy iszonyú szorulásom van, vagy szimplán elájulok. Pedig már kipróbáltam vagy 15-20 félét....

Nyugodj meg nem lesz semmi baj....:-)

2010. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is kaptam az első terhességemnél, 10 vasinjekciót, amitől aztán 36 lett a vasam, ami egy férfinak is sok, így a másik két gyermek kihordásánál nem kellett semmi. Nekem egy kicsit megzavarta a szervezetem.

De a gyereknek sem lett baja tőle.

2010. szept. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat,picit megnyugodtam!

35x az nem semmi,és 60-as hemoglobin az itt nálunk vértranszfúzió tuti.

A nőgyógyászom mikor meglátta vérképem sürgősségel beutalt a haematológiára,hiszen a hemoglobin szállítja s a babához és a sejtekhez ugye az oxigént,viszont vas nélkül meg nem termelődik elég hemoglobin ezért kell a vasraktárakat már a terhesség elejétől feltölteni így magyarázta...

2010. szept. 27. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Viszont ilyenkor meg kell nézni, hogy hogy áll a vasad, mert a terhes vérkép általában mindenkinél vérszegénységet mutat, mivel felhígul a vér, és tbbet mozgat a szervezet.

Ha a vas alacsony, akkor pótolni kell, de ha nem akkor B12 vitamin kell a haemoglobinhoz.

2010. szept. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen a B12 és a folsavszintem is normális megnézte,a vasam volt alacsony illetve a vasraktárak(TVK,Transferrin,Ferritin) üresek.
2010. szept. 27. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!