Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mózes vagy babahordozó?

Mózes vagy babahordozó?

Figyelt kérdés

Olyan babakocsit szeretnénk venni, ami sport és mózes egyben(ez merevfalú, autóba is beköthető)).Hordozónk is van de azt örököltük, nagyon profi , és ezért arra nem szeretnénk költeni.

Sok mindent lehet hallani, hogy 2-3 hónapos koráig nem jó ha nem teljesen viszintesen van a pici. A hordózó állítható de nem teljesen viszintesre.

Mit gondoltok erről a témáról.Mibe vigye haza az ember a gyerekét , mi pl 20-30 perc mire autóavla hazaérünk, mert a mi kis városunkban nincs szülészet. Otthon szerintem meg kényelmesebb lenne a mózes , de tanácstalan vagyok.

Véleményeket szeretnék kérni, ill. bármi okosta.


2010. szept. 27. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Az autós hordozóban semmi baja nem lesz a picinek. Nyilván a mózes jobb, mert vízszintsen van benne a baba. De abban, ha jól tudom, csak a dereka köré van téve a belső biztonsági öv- tehát 2 pontos. Ha esetleg baj van szerintem nagyobb biztonságban lenne egy olyanban, ami 5 ponton rögzíti, menet iránynak háttal. Nekünk Cam van, de soha nem szállítóttam a mózesban, pedig sokat autóztunk, akkor is amikor picike volt.
2010. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy mózes sem rendör biztos, vagy is beködhetö, de nincs vizsgáztatva autó használatra. míg a hordozók mint a gyerekülések autóba beköthetö. ha mózessel viszed a rendör megbüntet.

söt ha nem 5 ponton beköthetö a gyerek, vagy nem kötöd be maga az autóba még veszélyes is.

mi is olyan mózest akartunk ami autóba beköthetö, és a németknél egy ilyen van ami elfogadott az a Römer mózese. de semmelyik másik nem, a Römer meg iszonyat kicsi. így a párom azt mondta nem kockáztatunk mózesezéssel.

az olyankonak éri meg a römert plusszban megvenni akik mondjuk minden héten órákat mennek a picivel.


a hordozóba 2 órát nyugodtan lehet, csak ne abban altasd sétálatasd.


a korházból csak hordozóban engednek ki.


mi a végén olyan babakocsit vettünk, amihez van levehetö merev mózes ebben megyünk majd sétálni, mert így a babakocsi vázát lenthagyom és csak a mózest cipelem fel.


a hordozó meg autóba kell, meg majd ha repülünk karácsonyra haza, külön a babakocsi vázra rakható. aztán majd a sima babakocsi ülés kb fél éves kortól mert teljesen dönthetö akár hason is tud aludni.

2010. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia,én a mózeskosárra szavazok,szerintem egészségesebb neki mint a hordozó,bár engem is győzködtek annó hogy a méhedben sem víszintesen fekszik és hogy a hordozó görbülete pont úgy van kiképezve hogy a kis gerincének jó legyen.Én mindkét babámat mózesban hoztam haza,pedig volt hordozónk is,most várjuk a harmadikat és őt is mózesben fogjuk.Nekem ez bevált.
2010. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én a mózes híve vagyok. a hordozó hosszú távon nem egészséges szerintem. nyilván 20 perc alatt nem lesz baja, de hosszú távon nem tatom jónak. a mózes sokoldalúan használhaó:be lehet kötni kocsiba, otthon jókat tud benne aludni, utazáskor is kényelmes, amolyan hordozható kiságy. nekünk is volt hordozónk, rövidebb utakra használtam, mikor tudtam, hogy vinnem is kell(pl kórházba vizsgálatra), mert könnyen hordozható. persze mindenkinek más a fontos funkció szempontjából.
2010. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. én is arra gondoltam, hogy a sétákhoz jó lesz a mózes, amikor meg orvoshoz, vagy szülőkhöz megyünk atóval akkor azt a 20-30 percet megoldjuk az autós hordozóban.
2010. szept. 27. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!