Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Nospa mennyire árthat a...

A Nospa mennyire árthat a magzatnak?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon gyakran van epegörcsöm,hiába diétázom.A dokim mondta,hogy ilyenkor nyugodtan vegyek be Nospa-t.De annyira lelkiismeret furdalásom van,hogy nem ártok-e ezzel a babámnak.Viszont ha nem veszem be órákig is eltart mire rendbe jövök:-(Egy kétségbeesett 28 hetes kismama.
2010. szept. 27. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a dokim azt mondta, napi 3x1-et is bevehetek belőle! Mondjuk ezt úgy mondta, hogy SEMMI panaszom nem volt, vagyis nem görcsöltem, csak épp akkor volt egy fertőzésem, és azt mondta, a többi gyógyszer mellett ezt is szedjem! Hát én nem szedtem! De ha neked is azt mondta a doki, akkor nyugodtan vegyél be belőle! És tényleg azt mondják általában, hogy többet ártasz azzal, ha szenvedsz a fájdalom, vagy a görcsök miatt, mintha pár bogyót beszednél! Jó egészséget kívánok Nektek! 34h km
2010. szept. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem árt. Nekem is ezt ajánlotta a dokim anno, ha görcsölgetne a hasam.
2010. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
nekem két hónapig kellett napi 3*1-et szednem a terhesség alatt a nőgyógyász utasítására. a no-spa az egyetlen gyógyszer, amivel találkoztam, aminek a használati utasításába nincs beleírva, hogy terhesség vagy szoptatás alatt nem szedhető. ja, és hálistennek semmi bajunk!
2010. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kismama!

Ha az orvosod ajánlotta, akkor nem értem mi a problémád? Gondolod itt a fórumon hozzáértőbb emberek vannak?

Az orvosod hat évig tanulta a szakmáját és gondolom jó néhány évet dolgozik is benne, valószinűleg nem olyan gyógyszert fog neked ajánlani amivel árthat a Babának.

Ne aggód túl a dolgod. Egyébként a folyamatos fájdalommal és görccsel ártasz leginkább a babádnak, nem pedig a gyógyszerrel.

2010. szept. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a cipőben jártam. Nekem epekövem van. Szintén ajánlotta az orvosom és én is aggódtam így hát megnéztük a védőnőmmel a gyógyszeres nagykönyvben de ott sincs semmi erről tehát biztosan nem árt. Én is vettem be terhesség alatt.
2010. szept. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terhesség végén beindult az epekövem, intarvénásan kaptam napokig, és a 3600 grammos fiamnak semmi baja sem lett tőle.

A rosszulléttel, fejfájással, lázzal többet ártunk a babának mint az ezekre beszedett gyógyszerekkel (3 gyerekes védőnőtől idézve).

2010. szept. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!