Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti cisztám van...

Terhesség alatti cisztám van (majdnem 9 cm). Minden tapasztalat érdekel! Esélyes, hogy felszívódik vagy ekkora már nem fog?

Figyelt kérdés

Orvos tegnap látta meg, előtte nem volt (2,5 hete nem látta). 8 hetes vagyok, 87 mm.

12. hét eltelte után műtétet javasol, ha a helyzet nem javul. Bizakodhatok vagy készüljek a műtétre?



2022. okt. 26. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt. 5-6 cm körül volt. Az orvosom azt mondta, hogy gyakori, és legtöbbször felszívódik az első trimeszter végére. Az én terhességem kromoszóma rendellenesség miatt sajnos megszakítással végződött. A kontroll vizsgálaton már nem volt ott a ciszta. Felszívódott.
2022. okt. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom! 🙁 De a cisztának nem volt semmi köze a kromoszóma rendellenességhez, ugye?
2022. okt. 26. 10:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy! A cisztának semmi köze nem volt a rendellenességhez.
2022. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudhatjuk sajnos, hogy fel fog tudni szívódni, vagy beavatkozás lesz szükséges. Azt viszont tudom,hogy az agyunk nagyon sok mindenre hatással van. Lehet furán hangzik, de képzeld el azt, hogy fel fog szívódni,hogy nem lesz semmi baj, hogy nem kell a beavatkozás, hogy a tested öntisztítást fog csinálni. A testünk csodálatos,képes az öngyógyításra. Nyilván nem arra gondolok, hogy egy embernek pl. vissza fog nőni a levágott lába, és ehez hasonlók, csak a gondolat erejére. Boldog baba várást kívánok, csak pozitívan! 💚
2022. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is volt/van, már a legelső uh óta, akkor 4 cm volt. Engem megnyugtatott a dokim, hogy a legtöbb esetben felszívódik. Arra kért, hogy ne éljünk szexuális életet és ne emeljek nehezet (amit amúgy sem tennék), nehogy kifakadjon/megcsavarodjon. A 12 hetes ultrahangon még megvolt, de fele akkora lett. Érdemben nem tudtam segíteni a saját történetem elmesélésén kívül, de szerintem neked is arra van a legnagyobb esélyed, hogy felfog szívódni vagy legalább zsugorodik 😊 nagyon gyakori egyébként ez a kismamáknál az első trimeszterben!
2022. okt. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a megnyugtató válaszokat!

4-es! Neked külön köszönöm, még meg is környezetem kicsit. Hormonok…

5-ös! Nekem azt is mondta, ne hajolgassak, de hát pici gyerek mellett ez kivitelezhetetlen.

Kezdek bizakodni, mert eddig elég borúsan láttam a helyzetemet.

2022. okt. 26. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:
5 vagyok! Csak pozitívan!! 😊
2022. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!