Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyaki tarkóredő 3,7mm! Tuti...

Nyaki tarkóredő 3,7mm! Tuti baj van? Nagyon félek!

Figyelt kérdés
Most értem haza UH-ról,már kisírtam a szemem.Orrcsont látható,és minden más is normális.Ma töltöttem be a 12 hetet,62 mm a CRL.Holnap mennem kell másik városba genetikai UH-ra!Esetleg tudtok olyanról,akinek vastag volt a redő,de nem lett baj?Van ilyen?Segítsetek,félek!
2010. szept. 28. 14:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

3 mm a határérték, amikor már javasolják a további vizsgálatot. igen, sok ilyet olvastam itt is és a többségnek jó lett a vége. nagyon biztató, hogy az orrcsontot látták. én elmennék a kombinált tesztre, hogy megnyugtasson. de szinte biztos vagyok benne, hogy nem lesz baj nálatok. gondolj bele, csak tized milliméterekről beszélünk, a gép se, a szonográfus se pontos mindig.

konkrétan az orvos mit mondott rá? gondolom, biztos ő is próbált nyugtatni

2010. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
A doki annyit mondott,hogy menjek el genetikai UH-ra,és ha ők is vastagnak találják,akkor továbbküldenek kromoszómavizsgálatra.Ha az az eredményem megfelelő lesz,akkor nem kell félnem a továbbiakban.De azt ki tudja mikor csinálják meg,és az eredményre is 10 napot kell majd várni!Addig megőrülök!
2010. szept. 28. 14:27
 3/37 anonim ***** válasza:
Már holnap menj el kombinált tesztre, annak 1, max. 2 napon belül megvan az eredménye! Bajcsyban, Szt Imre kórházban pl. ingyenes. És nyugi, nem lesz baj, főleg, ha orrcsont is látszott! Szurkolok, írd majd meg mi volt!! 23 hkm
2010. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

hova valósi vagy? Nem érné meg felmenned Pestre és mondjuk az Istenhegyi klinikán holnap megnézetned és csináltatni egy kombinált tesztet? 30.000 Ft, de megérné hogy ne idegeld szét magadat!


Egyébként nekem mindig azt mondta a dokim, hogy ha a 12. héten látható az orrcsont, az a baba tuti nem down-kóros!!! Nálunk 2,8 volt a tarkóredő, meg is csináltattuk az amniócentézist és szerencsére minden rendben.

Ne idegeskedj mert azzal nagyon sokat ártasz!!!


Hány éves vagy?

2010. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
31 éves vagyok,és Ózdon lakok.Miskolcra küldtek genetikára,és ha ott is rossz eredményt kapunk,akkor debrecenbe kell majd menni a méhlepényből mintát venni.Azt mondta a doki,az a tuti,ha ott minden ok,akkor minden ok.De addig......
2010. szept. 28. 14:45
 6/37 anonim ***** válasza:
Előszőr is ne idegeskedj, árt a babának. Sztem sem lehet nagy baj, de megnyugtatásképpen inkább csináltasd ,meg a vizsgálatokat.
2010. szept. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Az orrcsont az jó jel lehet, mert down-os babánál általában az nincs! Itt egy pici kézremegés több milimétert számít! Tényleg 3mm a határérték, de ez nem azt jelenti, hogy efölött ne születhetne egészséges baba! Megértem, hogy félsz, megnyugtatót ilyenkor sajnos nem nagyon tudunk írni! Remélem minden rendben lesz a genetikán és holnap jössz jó hírekkel!

"Orrcsont látható,és minden más is normális" Próbálj erre koncentrálni!!!

2010. szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Holnap írok!
2010. szept. 28. 14:50
 9/37 anonim ***** válasza:
mikor kell menned Miskolcra újabb UHra?
2010. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Ja még annyit az uh-ról és a gépekről, hogy nekem anno a 18. heti genetikain mondták, hogy vagy a gyerek szíve rossz vagy a gép, nem tudják és tovább küldtek máshova uh-ra. :X Kiderült, hogy semmi baja a szívének, de van egy ciszta az agyában, onnan is tovább küldtek. Elmentem egy magánrendelőbe ahol 3d-vel is megnézték, simán is, átvizsgálták és kiderült, hogy makk egészséges, se rossz szív, se ciszta! 3 nap sírás és idegeskedés az volt, de a fiam szerencsére egészséges és már 4 éves. :)

14:48-as vagyok

2010. szept. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!