Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elofordult mar valakivel,...

Elofordult mar valakivel, hogy beinult a szules, jottek a fajasok, de az nst nem mutatta ki?

Figyelt kérdés
Ilyenkor hazakuldhetnek?
2022. okt. 31. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alig mutatta, de 3 ujjnyira tág voltam és tágult is rovább szépen.

2.-nál sem igazán mutatott erőseket, de itttt csak egy pillanatra(1 fájás alatt) nézték meg, eltűnt a méhszájam amire beértünk

2022. okt. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem. Már 3 perceseim voltak, amikor bementünk a kórházba,(este volt) de ott az orvos csak nézett ránk furán, hogy minek jöttünk, mert ezek csak gyenge jóslók. NST-n tényleg kicsik voltak a hullámok és valóban nem is voltam kitágulva csak 1-2 ujjnyira, mehettem is haza, pedig második baba volt… azt hittem mar ennyire nem lehetek béna, hogy nem ismerem fel másodjára sem, hogy mikor kell elindulni. 😀

Aztán másnap délelőtt mentünk vissza de akkor meg azért kaptam a szülésznőtől, mert utolsó pillanatban estem be a kitolásra.. Persze az nst itt sem úgy nézett ki mint ahogy kellene de miután megvizsgáltak azonnal nagy sürgés forgás lett, mert rájöttek, hogy mindjárt kinn lesz a lányom feje és vittek is be a szülőszobába a vizsgálóból minden előkészítés nélkül.

2022. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehat akkor magyarul ha nst-n nem latszodnak a fajasok max joslonak tunik es nem is tagulok akkor hazakuldenek? Hiaba vannak akar 3-5 perces fajasaim?
2022. okt. 31. 15:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam is így volt és azt is mondták, hogy tuti nem fogok szülni. 38 hetes voltam. Hajnalban mégis megszültem.
2022. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak azért nem küldtek haza, mert bent feküdtem (kevés volt a magzatvíz). Folyamatosan járkáltam át a szülőszobára, mondtam az orvosnak, hogy érzem, hogy szülni fogok, erre mindig visszaküldtek az osztályra és azt mondták, hogy ez csak jósló. Hát, majdnem az osztályon szültem meg, mert nem akartak hinni nekem. Egy ápolónő vitt át gyorsan, hogy most már biztosan szülni fogok, erre ahogy feltettek az ágyra, rá 5 percre meg kettő nyomásra tényleg megszültem. Nem tudom ez máshol hogy működik, de itt eléggé tojtak az egészre, pedig egyedül voltam a szülőszobán.
2022. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A második fiammal pont aznap fektettek be. Este 10kor írtam a férjemnek hogy ne aludjon egyenlőre mert hirtelen a semmiből 5 perces fájásaim lettek. Fél 11kor kimentem szóltam egy szülésznőnek aki csinált egy Nst-t. Azt mondta alig van rajta valami, mennyire fáj. Mondtam hogy nagyon. Visszaküldött a szobába és szólt a dokinak de pont császározott. Még egyszer kimentem mert már 2-3 percenként jött. Visszaküldött megint mert a doktornő még műtött. Ahogy visszafeküdtem az ágyra elfolyt a magzatvizem. Nővérhívó gyorsan és már mehettem is az előkészítőbe. 11- Fél 12között hívtam a férjem hogy induljon. 3:14kor meg is lett. Szerencsére a szülésznő velem volt és a férjem. A doktornőnek még megnézni sem volt ideje a méhszájam mert utána megint császátozott. Mire odaért már nyomtam és a gátakat sem vágta arra sem volt idő. Helyette varrhatott mert repedtem rendesen.


Szerintem amúgy az NST sem mindíg pontos. Kicsit rossz helyre teszik vagy nem jól áll és mindjárt mást mutat. Nekem a szülésznő mindíg fogta hogy megtudjuk mekkora az a fájás.

2022. okt. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ez attól is függ, hogy hol éltek. Mi a kórház mellett laktunk (onnan kb. gyalog 3 percnyire) és amúgy helyesen megfogalmazva nem hazaengednek, vagy elküldenek hanem jelzik, hogy akar saját felelősségre távozhatsz is. (Persze ha nem akarsz menni haza, mert úgy érzed már nem akarsz, akkor 48 órára felvesznek ha szülsz, ha nem, de sztem az a szarabb verzió..)


Első gyerekkel mondjuk reggel terheléses vizsgalatra mentem zéró fajassal, és akkor beoxiztak, aztán már 4 cm voltam szintén zéró fajassal, és akkor úgy döntöttek hogy ha már itt vagyok és 4cm, akkor szülünk.


Repesztettek burkot és végigtoltak a szülészeti protokollon. (szerencsére én jól reagáltam minderre, és nem lett a surgetés eredménye császár vagy negatív élmény, de sokkanak az lesz)


A másodiknál már oxit sem akartam, szóval igyekeztem eleve úgy kommunikálni, hogy nekik is lejojjon, hogy nekem ez nem ismeretlen helyzet már és eszem ágában sincs benn vajudni ha nem muszáj.


Az elsőnél azért full be is voltam parázva, azt sem tudtam mi van, szóval simán hagytam volna azt is nekik ott abban a nagy remuletben hogy a verseket kivegyék.

2022. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*veséimet
2022. okt. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem mutatott fájásokat egész szülés alatt.
2022. nov. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!