Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek normális tünetek? Érezném...

Ezek normális tünetek? Érezném, ha esetleg baj lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 11+5 hetes terhes vagyok, eddig minden rendben volt, viszont mivel első baba és alapjáraton is aggódó tipus vagyok, így elég sok bennem a kétely.

Szóval a "panaszom" az lenne,hogy mostanában elég sokat fájdogál a derekam, de nem az egész, hanem inkább csak egy ponton. Ez mellett néha előjön mensi szerű görcs,nagyjából akkor, amikor a mensi ideje lenne.Továbbá sajnos mindent IS kihányok, szinte semmi nem marad meg bennem,sajnos ez miatt veszítem is a kilókat. Sokat aggódom, hogy vajon dobog-e még az én kicsi szerelmemnek a szíve, minden rendben van-e?

Kérlek nyugtassatok meg, hogy ezek normális tünetek és érezném, ha valami baj lenne a picivel?! Hálás köszönet, ha válaszolsz!💜



2022. dec. 14. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

Szedd össze magad, bele fogsz hülyülni, mire megszülsz.

Ha állandóan azt mondogatod magadnak hogy valami nincs rendben,úgy is lesz. Állj pozitívan a dolgokhoz, higyj a babádban. Amíg nem görcsölsz erősen és nem vérzel, nincs komoly baj. Ha mégis lenne, másból úgysem tudnád kitalálni.

Derekad pedig fáj, fog még jobban is,főleg ha nem mozogsz.

2022. dec. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

bajra utaló jelek nélkül (görcs, vérzés, erős fájdalom) mégis hogy éreznéd ha baj lenne?

telepatikus úton?

2022. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Tök normális, derekam már akkor fájt mikor még nem is tudtam hogy baba van a dologban, a kis görcsök is tökre beleférnek. A hányás is.
2022. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy, ha visszaolvasod az ilyen jellegű

kérdéseket valaki meg pont amiatt aggódik, mert nincs semmilyen tünete.

2022. dec. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen normális mindegyik, nyugodj meg :)
2022. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Csak segítséget kértem és nem kioktatást.😀 Ezt üzenném a kedves telepatikus hozzászólónak. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy pozitívnak kell lennem és hálás köszönet annak, aki normálisan leírta a gondolatait. Mint említettem első terhességem, nem tudom honnan kellene tudnom, hogy mi normális és mi nem. Olvasok! De attól függetlenül szerettem volna feltenni egy kérdést. Mivel még dolgozom, így mozgok is, emellett háztartást is vezetek, tehát nem az az állapotos nő vagyok, aki csak fekszik egész nap. Ezt kiemelném, hogy nem rossz szándékkal írtam. Most már kicsit nyugodtabb vagyok, hiszen nálam szerencsére nincsen vérzés és erős görcs. Mégegyszer köszönöm a hasznos válaszokat.❤
2022. dec. 14. 13:55
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Ezek normális dolgok ilyenkor.

Engem a hányás elkerült, de helyette kaptam mást 😃

Nekem olyan szinten fájt a derekam jobboldalt, hogy nem bírtam felállni az ágyból, sírva jártam ki WC-re kísérettel, majd mikor nagynehezen bementünk az ügyeletre minden vizsgálat nélkül megállapították hogy semmi bajom és haza küldtek. 🥲 hálistennek nem lett semmi baj, pihentem, tornáztam (majd bes*artam közben) illetve kentem minden nap 2-3x lóbalzsammal a területet ami fájt, plussz a magnéziumot is elkezdtem szedni napi 2x.(reggel-este)

Azóta ez már nagyjából elmúlt, csak néha jön elő mikor jobban megerőltetem magam és elviselhető,

újabban vizesedek, meg zsibbadok mint állat, természetesen ez is normális 😃

A hasszurka velem volt a 12. hétig kb, elmúlt csak akkor szúr be néha ha úgy mozdulok.

Nyugi!:)

25hkm

2022. dec. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%

Ha tényleg mindent kihánysz az baj!mikor.en voltam kórházba volt egy kismama bennt mindent kihányt ő is.

Egyébként a méhed növekedik és a csípőd tágul ez természetes qhogy az is hog az első babások mindenen is aggodnak :)

2022. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy kaptam vitamint is, illetve gyógyszert más okból, de még azokat sem tudom normálisan szedni mert amint leér már jön is ki. :(
2022. dec. 14. 15:12
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Nekem 6-10 hétig szinte minden kijött, alig tudtam megenni bármit. Sokszor még most is nehéz, igaz mostmár nem hányok.

A derekam eléggé fájt szintén az első teineszter végéig.

Szerintem normálisak a tüneteid, és az is teljesen normális hogy aggódsz!!

Viszont ne is terheld magad túl, pihenj eleget!

2022. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!