Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » CRL: 9.8 mm nem kevés 8...

CRL: 9.8 mm nem kevés 8 hetesen? Megfelelően fejlődik a baba?

Figyelt kérdés

Menzesz szerint pénteken lennék 9 hetes. Ma voltam a 2. ultrahangon és 9.8 mm-t mértek és azt írták a terhességmegállapító papírra, hogy 8 hetes vagyok, magára a vizsgálati leletre pedig, hogy 7-8. 2 hete voltam, akkor 2.2 mm-t mért.

Azt tudom, hogy nem akkor volt az ovum, amikor kellett, mert 20. napon vérvételen voltam és akkor még nem mutatott ovulációt az vérvételi eredmény. Tehát 7-10 nappal később fogant, mint kellett volna.

Érdekelne, hogy ez megfelelő mértékű fejlődés? Illetve a genetikai ultrahangra így mikorra foglaljak időpontot?



2022. dec. 21. 22:44
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:
9-es: esetleg erről tudsz valami cikket vagy valamit linkelni? Sajnos nem találtam semmit, csak a táblázatot, amit korábban linkeltem és annak "megfelel" nagyjából elvileg.
2022. dec. 22. 09:53
 12/66 A kérdező kommentje:

10-es: ugyanaz az orvos nézett meg. Pontosan 2 hét telt el, szerdán mentem mind a 2x. Látta ez előző leletemet, mert megbeszéltük mi változott azóta, meg a tüneteket is.

Elsőnél még csak szívpulzálás volt.

Azt mondta megfelelően fejlődik és minden okés. Mondjuk szerintem az uh gépe nem a legmodernebb, mert ő pl genetikait nem csinál, nőgyógyász endokrinológus amúgy.

2022. dec. 22. 09:56
 13/66 anonim ***** válasza:
96%
Ne aggódj biztos minden rendben! Az orvos szólt volna ha gond lenne. Nem is értem, hogy egy egy kommentelő, hogy meri ilyen határzottan kijelenteni,hogy biztos baj van...
2022. dec. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
90%

Biztos a CRL volt 2 hete 2,2 mm?


Mert, ha igen akkor sajnos nem tudod értelmezni a táblázatot. Igaza van a 9-esnek 2 hét alatt sokkal nagyobbnak kellene lennie, függetlenül a fogantatás idejétől.

2022. dec. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 A kérdező kommentje:
Crl-t írt rá mindkettőre. Crl 2.2 mm meg crl 9.8 mm. Amikor mérte akkor elsőnél gondolom az egészet mérte mert ott még csak szívcsőpulzálást látott és hát nem sok mindent lehetett látni, plusz kétszer is mást mért. Láttam a kis szívdobogás szerű ütéseket.
2022. dec. 22. 10:51
 16/66 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt is látszik, igaz, kerekített mm-k vannak, de ha kikeresed, az előző mérésnél hány hetesnek és naposnak számítasz, meg a mostani mérés szerint, nem lesz két hét a különbség.


"Nem is értem, hogy egy egy kommentelő, hogy meri ilyen határzottan kijelenteni,hogy biztos baj van..."


Mert első trimeszterben a méretek nem térhetnek el, és a fejlődés üteme is adott, ha minden rendben van. Meg sem szólalnék, ha nem lett volna a kérdező 2 hete uh-n, hisz akkor valóban bármikor foganhatott, +/- akárhány nappal, nincs mihez viszonyítani. De itt van egy 2 héttel korábbi mérés, és ahhoz képest nem nőtt megfelelően a CRL annyit, amennyit kéne. Ennek meg sosem volt jó vége. Nem egy kérdés volt már, ahol mindig volt, aki lehurrogta azt, aki reálisan látta a dolgokat, de pár hét múlva a kérdező is megerősítette, hogy igaza volt a "vészmadaraknak".


De ne legyen igazam, inkább legyen csak arról szó, hogy vagy a múltkor vagy most hanyagul mért az orvos. Ezért mondtam, hogy én elmennék újabb uh-ra 2 hét múlva, hogy vagy megnyugodjak, vagy tudjam azt is, ha gond van.

De mindenki azt csinál, amit akar.

2022. dec. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:

Igazából pont most vagyunk családnál karácsonyra és gondolkodtunk elmondjuk e. De így nem igazán merem, főleg, hogy többen mondják azt, hogy ebből vetélés lesz :(

Most nagyon elszomorodtam. A doki azt mondta minden rendben van.

2022. dec. 22. 12:42
 18/66 anonim ***** válasza:
100%

#16 Mi most vagyunk 13 hetesek. Ezt a czeizeles táblázatot sosem tudtuk tartani.


Én 150 cm vagyok a férjem 173 és én is aggódtam, mert itt olvastam, hogy nem lehet eltérés. Három(!) nőgyógyász és két másik orvos mondta, hogy ne foglalkozzak vele.


A többi leírás alapján nagyjából megvagyunk.

2022. dec. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:

"#16 Mi most vagyunk 13 hetesek. Ezt a czeizeles táblázatot sosem tudtuk tartani."


Nem is az a lényeg, hogy a táblázat szerinti hét és nap stimmeljen a crl-rel, mert ahány táblázat van a neten, mind mást ír egy adott napra, simán van 1-1 mm eltérés.


A lényeg itt az, hogy 2 hét alatt, 2 mérés között nem nőtt annyit, amennyit kéne. Ez pedig gond.

2022. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
100%
#19 Azt sem tudtuk tartani…
2022. dec. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!