Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan ered az a tévhit...

Honnan ered az a tévhit hogypár hetes terhesen oltári nagy tüneteket produlkál egy nő?

Figyelt kérdés
Értem.ezt olyan kérdésekre hogy hasba szurkálódást erez valaki
2022. dec. 30. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Valaki érezhet tüneteket egész korán is, valaki meg végig semmit.


Inkább az van nagyon elterjedve valamiért (gondolom a filmek miatt), hogy a hányás, hányinger már a menstruáció kimaradása, de még a pozitív teszt előtt jelentkezik. Ugyebár a filmekben általában az van, hogy a szereplő abból jön rá, hogy terhes, hogy hány meg rosszul van. Azért a valóságban már ennél előbb.

2022. dec. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Sehonnan. Van aki kényszeresen keresi a tüneteket, aki nagyon akar/vagy nagyon nem gyereket, ez egy embertípus.
2022. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Mert vannak akik érzik ezt az első pár hétben, még akkor is amikor már tudják, hogy várandósak. Ezek nem oltári nagy tünetek, hanem a sárgatest irritáló hatása. Attól, hogy nem sokat tudsz a témáról ez még nem tévhit.
2022. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én furcsának találom hogy még a mensese nem is késik valakinek de már mindenféle tüneteket észlel.

Nekem például semmi tünetem nem volt kb 5 hetesen tudtam meg a várandósságot

2022. dec. 30. 18:11
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pár hetes terhesen is marhára hányingerem volt, és utána első trimeszterben végig.
2022. dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Honnan ered az a tévhit, hogy pár hasi szurkálódás oltári nagy tünet?🤷🏼‍♀️
2022. dec. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt az oltári nagy tünetem, hogy az amúgy mensi előtt megjelenő tüneteimnek nyoma sem volt. Ennyi bajjal azt is elhiszem, hogy van akinél tényleg lehet már korán is extra tünet, de a legtöbben inkább csak bemagyarázzák maguknak utólag, hogy az az volt.
2022. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Köszi a nagyon tájékozott lepontozóknak, nekik üzenem, hogy a sárgatest akkor is irritálhatja a petevezetéket az arra érzékenyeknél, ha az illető nem terhes. Azonban mivel terhesség esetén az tovább termeli a progeszteront, még hetekig, ezért érezhetik tovább a szúrkáló érzést az állapotos nők. És miután az érzet meglétének nem feltétele a terhesség, pusztán az ovuláció, ezért minden gond nélkül érezhető már a várható menstruáció előtt, a ciklus második felében.


Egyébként kedves kérdező, az hogy te nem éreztél semmi ilyesmit, még mindig nem jelenti azt, hogy más sem. Elég egysíkú a gondolkodásod. Nekem meg hányingerem sem volt. Most akkor vonjam kétségbe nők milliárdjainak a tapasztalatát, akik végig hánytak x hetet?

2022. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Első pár hétről beszélek .mondjuk 4 hétről amikor szinte meg kisem.derül sokmidenkinél.

Igen 7es sztem us csak képzelés

2022. dec. 30. 21:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Két ellentétes tapasztalatom van. Amikor először első nap, 4 hetesen nem jött meg, bedurrant a mellem, pedig nem szokott. Abból sajnos pont nem lett baba, 6 hetesen elment. Utána ikrekkel semmi tünet, picit meg akart jönni, de mégsem. A melleimen semmit nem éreztem, annyit sem nőttek, hogy melltartót kellett volna venni, szoptatni sem tudtam. Semmi de semmi tünetem nem volt, se görcs, se keményedés, csak a magzatmozgás.
2023. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!