Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknél első trimeszteri...

Akiknél első trimeszteri vetélés következett be: előre jelezte az orvosotok, hogy baj van az embrió fejlődésével?

Figyelt kérdés

Mostanában több kérdést, hozzászólást olvastam, ahol az volt a lényeg, hogy az első trimeszterben, az előző ultrahangos vizsgálathoz képest semmit vagy jóval kevesebbet nőtt az embrió (CRL), mint az idő alatt kellett volna (kb. 1 mm/nap).

Az orvosok vagy szóvá sem tették, vagy még azt is mondták, minden rendben, miközben pl. 1 hét alatt semmit nem nőtt az embrió.

Akiknél jelentős fejlődési elmaradás volt az első intő jel, az orvos jelezte ezt nektek?

Vagy ti néztetek utána, és tűnt fel, hogy valami nincsen rendben?

Miért csinálhatják ezt egyes orvosok? Miért jó, ha még X hétig abban a hitben el a nő, hogy minden oké?



2023. jan. 2. 09:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem másfél hetes elmaradásban volt az első vizsgálaton. Azt mondta az orvos, hogy később foganhatott. Tudtam, hogy nem lehet, mert használtam ovulációs tesztet, és a terhességi teszt is pozitív volt az esedékes menstruáció napján. Éreztem, hogy gond lesz, de a doki szerint minden ok volt. Csak egy hónap múlva kellett volna visszamennem hozzá. Engem nem hagyott nyugodni a dolog, így 2 héttel később elmentem máshova uh vizsgálatra, ahol kiderült, hogy elhalt (valószínűleg már az első vizsgálat után 1-2 nappal).
2023. jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekem az első UH-n menstruációhoz képest 5 nappal volt lemaradva, de gondoltam, ennyi belefér, 18 mm-t mértek a nőgyógyászati ügyeleten, ahová barna folyás miatt mentem. Azt mondták, hogy fenyegető vetélés, és ha bekövetkezik, az esetek 1/3-ában progeszteronhiány, 2/3-ában genetikai hiba okozza. Felírtak 1x2 Utrogestant. Még mindig barnáztam, de nem folyamatosan. 11 nappal később a magánorvos akárhogy is mérte, csak 22 mm-es volt. A szívfrekvenciát nem volt hajlandó lemérni, mert azt mondta, első trimeszterben nem mérik, pedig tudom, hogy a 110 alatti előre jelzi a vetélést. Sokkal jobban aggódott amiatt, hogy csak 1x2 Utrot írt fel az ügyeletes doki, ő 3x2-t írt fel. Azt mondta, hogy bizakodó, mert az embriónak rendkívül jó életjelei vannak, szemmel láthatóan rengeteget mozog. Pihenjek, tegyem be naponta 3 alkalommal a 2 progeszteront, szedjek terhesvitamint, mert hát tényleg kevés 11 nap alatt a 4 mm, de még az alsó határon van a 22 mm, belefér a 9-10 hetes terhességbe. Ez 3 napja volt, de tegnapra sikerült felfognom, hogy ez a baba nem fog megszületni, bármennyire is szeretném. :( Használom a progeszteront, mert így tiszta a lelkiismeretem, hogy mindent megtettem, másrészt, ha abbahagyom, beindul a vetélés és nem itthon/utcán/villamoson szeretném átélni a gyerekeim társaságában, hanem kórházi körülmények között.
2023. okt. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jelezte, h kisebb mint kellene, és, h ez két dolgot jelenthet. Ekkor voltam 6 hetes, de mivel erős tüneteim voltak a következő hetekben is, nem aggódtam. 10 hetesen indult meg a vetélés, otthon maradtam, mert így eltemethettük. Nekem ez mindennél többet jelentett akkor. Utána persze megnézett nőgyógyász, h minden rendben van-e (minden rendben volt).
2023. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!