Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan növeljem a folyadék...

Hogyan növeljem a folyadék bevitelt?

Figyelt kérdés

Azt mondta az orvosom, hogy napi 1,5 liter kevés legalább 2,5-3 liter vizet kellene innom kismamaként.

Hàt őszintén nekem az a másfél liter víz is küzdelem (előtte ennyit sem ittam naponta). Fogalmam nincs, hogyan tudnám növelni.


Ti mennyi vizet fogyasztotok? Többet, mint a várandósság előtt?


12 hetes kismama


2023. jan. 24. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Gondolj a babádra, hogy ez most muszaj. Inkább a víz mint bármilyen gyógyszer, diéta, kórházban fekvés :)
2023. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nem kismamakent, de 2 gyerkőc után mondom. (előző voltam) napi átlag kb 2-3 litert megiszok, de aki ettől kevesebbet, annak természetesen ez a mennyiség sok(koló). Boldog és problémamentes babavarast!
2023. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem betegség alatt és után kellett sokkal többet innom. Reggel megittam fél litert szinte azonnal ébredés után, aztán ebédig még kb. 1 litert, a maradékot meg délután. Nekem a tea jött be leginkább, de ittam vizet, limonádét stb. egyszerre 2-3 pohár / palack / kulacs is volt a kezem ügyében, és mindig ittam apránként. Muszáj volt, hogy gyorsabban gyógyuljak.
2023. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen szívószálas, fél literes pohár vált be. Azt megtöltöm vízzel, vagy házilag ízesített vízzel (teszek bele mentát/citromot/uborkát/almalevet) vagy buborékos ásványvizet, esetleg 100%-os gyümölcsből fröccsöt, ha nagyon bűnőzhetnékem van akkor valami cukros lötyit egy nap egyszer-kétszer...és valahogy a szívószál annyira csábít, hogy naponta megiszom 3-4 ilyen pohár folyadékot :D


Eddig hiába volt kulacs, üveg, flakon, sima pohár kéznél, kb fél liter folyadékot ittam egy nap.


Szóval én ilyen dedós módszerrel csapom be magam és tök jól műkődik.

2023. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálam is állandó probléma. Úgy küzdök le 2 litert, hogy magam mellé rakok egy másfél literes vizet + reggel tea, este gyümölcslé és ennek minden nap meg kell lennie…
2023. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Állíts emlékeztetőt, és igyál óránkéntegy pohár vizet.
2023. jan. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
100%
Igyál félóránként. Össze fog jönni.
2023. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az itteni víz borzalmas ízre, de tényleg. Pedig én alapjában véve szeretem a vizet, de itt nekem is küzdelem. Ezért nem sima vizet iszok.

Citromos vizet iszok, néha teszek bele egy kevés cukrot néha nélküle is.

Vagy zöld teát citrommal. Fekete tea. Ha magas a vérnyomásod, akkor rooibos tea tökéletes, ezeket ihatod ízesítés nélkül vagy akár ízesítéssel. Magnéziumból vegyél vízben oldódót, pl magnosolv, vagy a pezsgő tabletta, stb.

Néha-néha egyél levest is.

Én a teákat citromos vizet egy másfél-2 literes kancsóba csinálom, kb fél nap alatt el is fogy. Meg mellé jönnek az egyéb folyadékok.

A citromos megoldás egyébként azért is jó, mert amellett, hogy vitamin még szomjassá is tesz. Tehát konkrétan itatja magát.

2023. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!