Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is egész nap keményedik?

Más is egész nap keményedik?

Figyelt kérdés

Legutóbb hetekkel ezelőtt volt ilyesmi, akkor egy napig nagyon kemény volt a hasam.


Azóta pár naponta egyszer - egyszer keményedtem, főleg ha mondjuk már több, mint egy órája sétáltunk gyorsabb tempóban. Előtte is ilyen volt, nem nagyon zavart, az orvos is mondta, hogy akkor vegyek be magnéziumot, ha szükséges, fölöslegesen nem kell.


Most viszont két napja folyamatosan keményedek, pedig már napi 6 magnéziumot szedek (a terhes vitaminban van a hetedik, és amúgy terhesség előtt 46 kg voltam, szóval szerintem lassan túladagolom). Eddig nem szedtem és nem volt gond.


Most, ha nem is az egész hasam, de a két oldalán 1-1 izom folyamatosan be van feszülve, néha meg hozzáfeszül a hasam is (felállásra, hosszabb ülésre, evésre, autózásra stb.).


Volt valakinek hasonló? A kórházat tegnap felhívtam, azt mondták ezzel nehogy bemenjek, hívjam a terhesgondozást. A magánorvos két hét múlvára adott időpontot, a terhesgondozó legközelebb csütörtökön van nyitva.


Elvileg egy másik magánorvos fogad ma este. Szerintetek várhatok addig, vagy induljak el a kórházba inkább? Elvileg home-officeból dolgozok.


2023. ápr. 3. 11:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Méhszáj két hete teljesen zárt volt, és amúgy a második trimeszter végén vagyok.
2023. ápr. 3. 11:42
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
De miért kellene orvoshoz menned keményedéssel?
2023. ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Első terhesség, azt gondoltam, hogy ez nem teljesen normális, hogy egész nap csak feküdni tudok és a wc-re is előre hajolva megyek ki, mert be van állva a hasam.


Vagy ez normális?

2023. ápr. 3. 11:51
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Napi 6 magnéziumot nem szabad szedni! Ez durván túladagolás. Feltétlenül beszélj orvossal, kérj tanácsot!
2023. ápr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4 Neten olvastam, hogy mások is 3x2-t szednek.
2023. ápr. 3. 11:53
 6/15 A kérdező kommentje:
Amúgy tegnap volt hat. Szombaton reggel 1 volt. Aztán délben még egy, este 2 darab.
2023. ápr. 3. 11:55
 7/15 A kérdező kommentje:
Most megnéztem a magnerot betegtájékoztatóján is 3x2 van, ha csak egy héten át szeded. Hosszútávon napi 2-3
2023. ápr. 3. 11:58
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Ok, akkor nyilván kis adag 1-1 tabletta.

Én 200 mg-osat szedtem, amiből legfeljebb napi 2-t szedhettem terhességem alatt. Ha 50 mg-os 1 tabletta, akkor beszedhetsz napi 6-ot is.


[link]

2023. ápr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen 50-es.


Viszont nem kéne használnia? Mármint mire szedem, ha ugyanúgy be vagyok keményedve, mint előtte? :/

2023. ápr. 3. 12:06
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Szia nyugodtan szedhetsz sok magnéziumot a legrosszabb az lehet hogy hasmenésed lesz.

Én több 1000mgot szedtem mert a 15.héttől folyamatosan keményedtem de volt hogy 5 percenként.

Szerencsére semmi gond nem volt és végig vittem a terhességet. Mivel folyamt frontok vannak így igen normalis és nem lehet vele mit kezdeni. Sok pihenés és magnézium!


Tudom ,hogy szar anya vagyok de nekem még a kicsi vörösbor segített a leginkább. A dokim is áldását adta rá!


Lehet lehurrogni és lepontozni!!

2023. ápr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!