Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tengervizes orrspraytől miért...

Tengervizes orrspraytől miért vérzik az orrom?

Figyelt kérdés

Eddig rhino sprayt használtam, de azt mondták a terhesség alatt nem szabad csak tengervizes orrspray. Tegnap vettem 2 felét is. Se az orrom nem dugul ki meg még vérzik is.


Egyébként október óta eldugul, márciusra volt időpontom fül orr gépészetre, de nem tudtam elmenni. Tudtok valamit javasolni míg eljutok?



2023. ápr. 7. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

Hát a tengervíztől nem fog kidugulni, az tuti...

Nálunk simán el lehet menni a szakrendelőbe heti 3x, és nem várnék vele a helyedben, marha kellemetlen nem kapni levegőt.

2023. ápr. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Terhesség alatt minden nyálkahartya megduzzad és vérbő, szóval valószínűleg az orrfolyásod és az orrvérzésed is simán a terhességed velejárója. (Én semmilyen orrsprayt nem használok, de amikor kifújom az orrom van hogy véres a papírzsepi.)


Javaslat: ne használj semmit, fújd az orrod ha kell és vedd a szádon a levegőt.

2023. ápr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Diszkréten kérdezem hogy meddig használtál orrcseppet? Sokszor az orrdugulás mögött orrcsepp függőség áll.


A másik ahogy kettes is írja, terhesség alatt normális ez. Mindkét terhességem alatt időszakosan vérezgetett az orrom sajnos... Egyébként soha nem volt ilyen problémám.

2023. ápr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A FOG-ra nem kell beutaló,sem időpont.
2023. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem a terhesség alatt kezdődött. Tavaly októberben beteg voltam. Aztán azóta el van dugulva, fújni nem tudom. Nem jön semmi. Egyszer csak nem kapok levegőt eldugul. A rhyno spray megszünti de nincs orrfolyás. A tengervizestől folyik és vérzik. De nem mulasztja a dugulást. Februárban lettem terhes szóval nem az.
2023. ápr. 7. 10:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez akkor lehet orrcsepp túl gyakori használata miatt állandósult orrdugulás. Barátnőmnek is kialakult, kapott leszoktató orrcseppet, azóta jól van.

Én allergia miatt szoktam a megengedettnél többször/hosszabb ideig használni, de még nem okozott problémát szerencsére.

Tengervizes orrcseppet hagyjad a fenébe semmire se jó, orrdugulásra meg főleg nem, legalábbis nekem sosem használt, azon kívül hogy kifolyt, amint befújtam.

Az orvossal beszélj ő tud neked hasznosat mondani a te konkrét esetedre.

2023. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj el a szakrendelőbe jövő héten. Nekem így kezdődtek az orrpolipjaim. Mometason spré van, hogy segít, de lövésem sincs, terhesen azt lehet-e, gyanítom, nem. Vagy műtét. Nekem már kétszer volt, mert visszanőnek. De közben legalább kaptam levegőt. A tengervizes spricni, hiába pontozták le az első válaszom, nem fogja kidugítani az orrod, az a beszorult takony lazítására való, hogy könnyebben kifújd, de te nem vagy taknyos.

Az orrvérzés valóban lehet a terhességtől, a rhinot meg butaság volt használni hónapokon keresztül. Lehet, hogy tényleg csak annyi, hogy már hozzászoktál, és most hogy elhagyod, meg is oldódik a gondod. De menj el FOG rendelésre jövő héten.

2023. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Egyébként allergiám is van. Jövőhéten elmegyek
2023. ápr. 7. 11:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Off. En orrcsepp függő vagyok. Száz vizsgálat után kiderult semmi nem indokolja fizikailag a használatát, kaptam leszoktato orrcseppet. Az sem használt semmit, de nem tértem vissza fel évig az eredetire. Egy cseppet sem lett jobb. Nagyon kellemetlen volt igy aludni meg létezni, úgyhogy visszaszoktam.
2023. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi az a FOG?. csak fogat ad rá ki a net.
2023. ápr. 7. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!