Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól számít magasnak a...

Mikortól számít magasnak a vérnyomás terhesen?

Figyelt kérdés

32 hetes várandós vagyok az elmúlt napokban 140/82, 145/85 értékeket mértem.

Eddig is volt olyan, hogy közelített a 140 felé pl.: 135/79, de a 140-et sosem érte még el.

Ha tartósan 140 felett marad a vérnyomás orvoshoz kell fordulni vele?



2023. ápr. 21. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Th gondozó nézte vagy magadnak nézted otthon? Nekem mindig alacsony a vérnyomásom th gondozason mikor merik

24+2 ikres kismama

2023. ápr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ooo látom magadnak merted elnézést .. hat mikor mész th gondozásra vagy vedonohoz úgyis merik a vérnyomásod ott konzultaltok valamit róla biztosan tanácsolnak valamit
2023. ápr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tartósan 140/90 felett
2023. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bogus20 ***** válasza:
Milyen a vèrnyomásmèrőd? Èn mostanában jöttem rá, hogy a digitális kb 20assal magasabbat mèr mint a sztetoszkópos, utóbbi pontosabb. Ha 10 percet ülök mèrès előtt akkor 10essel kevesebb mint előtte. Amúgy meg a kis vèrnyomásfüzetecskèm szerint akkor ha rendszeresen 140/90 felett van, vagy ha 2x mèrsz 160/100as èrtèket, vagy ha a magas vèrnyomáshoz egyéb tünet is társul, mint hányinger, fejfájás, látászavar, hasfájás, erős vizesedès.
2023. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én fordulnék otthoni mérés esetén minél hamarabb, főleg ha korábban rendben volt. Nálam nagyon komolyan vették már úgy, hogy csak a rendelőben volt 140/90 több alkalommal, otthon pedig jó volt. Akkor lett nyugalom amikor a rendelőben is 130/80 körül alakult. A harmadik trimeszterben hirtelen emelkedő vérnyomás, pláne más tünetekkel mint vizesedes, fehérje a vizeletben, hányinger, hányás, hasfájás, toxemia tünetei lehetnek. Ráadásul a vérnyomás toxemia nélkül is bántja a placentát.
2023. ápr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

140 felett ,ha nyugalmi állapotban vagy

Tehát nem lépcsőzés meg séta meg hajolgatás után..ha ezek után akarod mérni akkor legalább 10-15 percet ülj és úgy mérd.ha tartós menj dokihoz mert az nagyon veszélyes

2023. ápr. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!