Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erre íratnátok antibiotikumot?...

Erre íratnátok antibiotikumot? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

1 hete kezdtem benáthásodni. Eleinte csak a hangom ment el és kezdtem takonyosodni. De aztàn szerdàtól bedurvult és még most is tart. Mai napig sok sárga orrváladékom van, érzem hogy lenne mit felköhögni, de nem sikerül, le vab tapadva vag nem tudom. Emiatt viszont folyamatosan rajtam van a köhöghetnék, mert szúr màr lüktet a fejem ha köhögök :( éjjel rendszerint fent vagyok 4-fél5-től, már annyira meggyűlik az orrom hogy semmi levegőt nem kapok és csak jön a köhögő inger, ráadásul csak nyitott szájjal tudok lélegezni (létezni🙄) ami még jobban szárítja a torko.. ha pedig beindul ez a száraz köhögés nem birom abbahagyni. Napközben néhány alkalommal bírom felköhögni amit kéne, de annyi.

Már beszéltem a háziorvossal, de nagyon nem akar adni semmit sem. Orrsprayt engedte, de azt is napi 2-3x max. Egyik orrlyukam viszonr 0-24-ben be van dugulva és érzem a garatomnál is hogy csurug lefelé a váladék, gondolom ez se segít a torkomnak🤦🏻‍♀️ már nagyon unom. Lassan 5-6 napja alig alszok, fáj a torkom és az orromból ez a sárgás (néha zöldes) trutyi egyszerűen mintha nem akarna elfogyni.

Talan tegnap és ma 1-1 fokkal jobb, de ennyi idő után egy nàthàból már kifelé kellene menni, de száraz fájó torokkal, dugult orral szenvedni 😩

Már nem érzek szagokat sem, a torkom meg sose szokott ennyire kikészülni.

Amit eddig próbáltam: salvus vizes inhalálás, hagymatea, terhesség alatt is hasznàlható wick szopogató tabletta, méz, mézes negro, tea, gyümölcs, tengervizes orrspray, rinospray, nasivin kids.

Ma még nekiállok kamillás inhalálásnak, de holnap megyek a háziorvoshoz. Nem tudom, mennyire erőszakoskodjak. Úg tudom augmentint fel lehetne íratni..

Szerintetek?

(20.hétben járok)


2023. jún. 12. 10:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Antibiotikumot csak abban az esetben érdemes felírni, ha tudni, hogy a betegséget baktérium okozza. Azt meg csak tenyésztéssel lehet felismerni, annak meg nincs azonnal eredménye. Vírusfertőzésnél csak feleslegesen terheled tovább a szervezeted, mert nem fog hatni semmit.

Szerintem a háziorvos jobban tudja, érdemes-e erre tenyésztést kérni. De ha kezdesz jobban lenni, valószínűleg nem fog semmit csinálni.

2023. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Én is átmentem ezen kb 3 hete. 2 hétig eltartott, pedig antibiotikumot is szedtem rá, pont nem ért semmit.

Ismerősi körben is átesett rajta mindenki, ilyen cefetül.

Nemtudom milyen vírus volt ez, de jobban tarolt ismerősi körben, mint a covid.

2023. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Homloküreggyulladásom volt többször is terhesen, na arra kaptam antibiotikumot, de erre amúgy nem kell.

Az inhalálás hasznos, az orrmosó az infralampa,temgervizes orrspray van olyan szopogató tabletta és forró ital,szirup amit terhesen is lehet

Dr. WEISS Herbal Swiss, Herbalmed

2023. jún. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Én nem íratnék semmit, mivel nem vagyok orvos - ellentétben a háziorvosommal.

Nálunk az a szereposztás, hogy én elmondom a panaszaimat, ő meg diagnosztizál és (ha szükségesnek tartja) gyógyszert ír rá. Hogy mit, az az ő kompetenciája.

Nem játszok orvost és nem akarok az orvosnál okosabb lenni.

2023. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Mint a 4. Majd az orvos eldonti, hogy kell e antibiotikum
2023. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

Fül orr gégészet



Nekem 1 hónappal ezelőttig minden hónapban volt egy hasonló…

Amikor épp nem ez akkor a gyomropanaszos ovisat kaptam el.


Voltam influenzás is.


(6 hét van vissza már csak)



Egyszer kaptam antibiotikumot


Aktil duot


Amúgy augmentin is szedhető.



Viszont csak akkor, ha az orvos úgy ítéli!!!!!


Legyen biztos, hogy baci..

2023. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez arcüreggyulladàs lesz...

Én is benne voltam 15-18 hétig.

1 hétig magamat próbáltam kikúrálni sikertelenül.(herbal swiss forró italpor, szirup, szopogató tabletta)

Utána elkezdett hajolgatásra fàjni az arcom. Infralámpáztam, kamilláztam és antibiot is kaptam rá, de nem javult. Sőt a fülemre is átterjedt.

Végül fül-orr-gégésznél kötöttem ki, aki felírt egy speciális szteroidos orrsprayt és attól gyógyultam meg.

A sima tengervizes orrspray semmit nem ér ilyenkor. Speckós, szteroidos kell. Úgyhogy irány a fül-orr-gége, amíg nem terjed szét neked is. :/

2023. jún. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
32%
Terhesen tilos a szteroidos orrsray
2023. jún. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Miért felétek a páciens mondja meg, mit írjon fel az orvos egy betegségre? Ha a háziorvos nem tartja indokoltnak az antibiotikumot, akkor nyilván nincs rá szükséged. Megfázásra felesleges.
2023. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Víruson nem fog segíteni az antibiotikum. Én biztosan nem szednem, de a dokim nem is írja fel ebben az esetben. Nálatok te döntöd el?
2023. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!