Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan számoljam lombik...

Hogyan számoljam lombik esetén a terhességemet?

Figyelt kérdés

A legtöbb helyen olvasom, hogy leszívás -14 nap, esetleg az utolsó menstruáció első napja stb..

Na most ez nálam érdekesen alakult, mert alapból 5 hetes ciklusom volt beültetés előtt, ráadásul fagyasztott embriókat kaptam vissza, mert túlstimuláltak (5 napos). A lényeg, hogy szeptember 3-ra vagyok kiírva de a mai napig nem igazán értem hogyan jött ki ez a dátum, ha dec. 12-én volt a beültetés. Minden orvos mást mond és minden orvos más hétnek megfelelő méreteket lát.

Pl., első trimeszterben az egyik dokim 11 hét 1 napos embriót látott egy vizsgálaton, majd rá egy hétre a genetikain is ugyanekkora méretet mondott egy másik orvos, ami persze lehetetlen…folytatva a második trimeszterrel, az első genetikaiból kiindulva 26 hetesnek kellett volna lennem, majd 28+1 (igen, tudom hogy 2 hét plusz, mínusz belefér de valahogy itt elszámolás is van szerintem) szóval nem értem az egészet. Mindenki mást lát és máshogy gondolja a születési dátumot.

Természetesen a legfontosabb, hogy egészséges és engem valójában tényleg csak az érdekelne, hogy akkor hogyan is kellene számolni az esetemben a “hivatalos” dátumot. :)

Köszi, ha te is írsz egy újabb dátumot😅


2023. jún. 15. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lombiknál, ahogy írtad, leszívás napja számít 14 napnak, 2 hétnek. A ciklusod nem releváns. FET-nél meg, mivel 5 naposakat kaptál vissza, a beültetés napja a 14+5 nap,azaz 19. terhességi nap.


Nekem is mást írt be kiskönyvbe a dokim, mint a beültetés alapján kellett volna, hiába mondtam, hogy nálam egyértelmű a kor. De szerencsére csak 2 nappal hozta előrébb a szvi-t.

2023. jún. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Online kalkulátor szerint december 12-ei beültetés esetén a szvi: 2023.08.30. Ez 4 nappal korábbi, mint amit a dokid számolt. Ennyi belefér, ha az uh mérés alapján kalkulált a gépe. Ez mégsem hetek.
2023. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány napos embriót ültettek be?
2023. jún. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, látom, hogy írtad.

December 12-ei beültetéssel, 5 napos embrióval augusztus 30. a terminus.

2023. jún. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi a segítséget!
2023. jún. 16. 08:16
 6/6 anonim ***** válasza:

A vicc az, hogy én hiába mondtam minden dokinak a terhesgondozáson/ultrahangokon, hogy mikori leszívás meg beültetés, mindenki az utolsó menzeszemen pörgött 🙄 így is írták be, és hiába kampányoltam, végig 10 nappal öregítették. Programozott császárral kellett szülnöm a 39. héten, és még akkor sem hatotta meg a dokimat, hogy amúgy az csak 38 lesz szegénynek...

Szóval attól függően hova kerülsz gondozásra, simán lehet, hogy nem így fogják majd számolni.

2023. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!