Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menyi idős lehetek? Bővebben...

Mona91 kérdése:

Menyi idős lehetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Előzményként annyit írnék, hogy sosem volt 28 napos ciklusom, általában 2 havonta jött csak meg.. Elvileg október 26-ra vagyok kiírva, de... Az első orvos, akihez jártam, mindig azt mondta, hogy kb. 2 héttel fiatalabb a terhesség az uh méretek alapján, ezért havonta kért kontrollt.. Egyszer helyettes doki volt, aki azt mondta, hogy megfelel a korának, habár a méretek alapján szintén 2 héttel kisebb volt.. Jelenleg másik kórházba kerültem, mivel Félegyházán megszűnt a szülészet.. Elmentem egy 3. dokihoz, 34 hetesen ahol a BPD: 81,5 mm, OFD: 82,5 mm, HC:30 cm, AC: 24,5 cm, FL: 58 mm volt.. Ez alapján a gép november 24-et dobott ki, ami 1 hónap eltérés.. :( Az orvos 2 hétre rá kért kontrollt.. 36 hetesen a méretek BPD: 86 mm, OFD: 103 mm, HC: 30 cm, AC: 32, 6 cm, FL: 60 mm.. Ekkor már december 7-et kalkulált a gép.. Elküldött Kiskunhalasra egy 4. dokihoz, aki állítólag igen tapasztalt.. Mért egy BPD-t, ami 89 mm volt múlt héten szerdán 37+1 hetesen.. Ő azt mondta, hogy 36-37 hetesnek megfelel.. Szívműködés, gyomortelítődés, hólyag telődés teljesen jó, a köldökzsinór áramlás is tökéletes, a méhlepény I. fokban érett.. CTG eredmények is teljesen jók.. Most teljesen tanácstalan vagyok, hogy októberre, novemberre, avagy csak decemberre várhatom a babánkat?! Volt valaki hasonló helyzetben? Ha igen, akkor mi volt a helyes időpont? Bocsánat a hosszúra sikeredett leírásért.. :)
2010. okt. 12. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Amikor előszőr voltál dokinál, akkor mit mondtak? mert ált. a 12. heti uh-t szokták figyelembe venni, mert akkor még nagyjából egyformán fejlődnek a babák, és pontosan meg lehet mondani a baba korát.


Nekem mindig azt mondták az uh alapján, hogy 2 héttel nagyobb, ehhez képest túlhordtam a kiírthoz képest egy héttel, az uh szerint akkor már 3 hete szülnöm kellett volna.

Tehát az uh méret nem jött be nálam.

2010. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kesei uh adatokat tenyleg hiaba irtad le.

Ird le legyszives annak, vagy azoknak az uh-knak az eredmenyeit, amelyek a 11-14. het kozott voltak es akkor megprobalok segiteni.

Azokat hasznaljak a datum meghatarozasara, utana mar nincs ertelme a dolognak, mert a baba a genetikai sajatossagok szerint fejlodik.

2010. okt. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Így van, a baba pontos korát a 12. hétig lehet megállapítani. Utána már akkorára nő, amilyen géneket kapott tőletek :-) Nekem is összevissza ciklusaim voltak, viszont tudom mikor volt peteérésem, vagyis mikor fogant. Az uh 2-3nap eltéréssel eltalálta, de a 19. hét után már 1-2 hét eltéréseket is mutatott.

Ha írsz kora terhességi méreteket, abból ki lehet számolni.

2010. okt. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: én október 24.-re várom a babám, és január 31.-én fogant (ekkor volt tüszőrepedés).
2010. okt. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mikor először kaptam időpontot a nőgyógyászhot, akkorra már elvileg 12 hetes voltam a doki szerint.. Április 14-én, CRL 46,2 mm, BPD 15,4 mm.. Utána 18 hetesen, BPD 38,8 mm, HL 19,8 mm... Aztán 21. héten FL 28, 8 mm, BPD 44 mm.. KAptam egy táblázatot amiben a méretek vannak, 12 hetesen is kisebb aszerint, de nem sokkal.. És hát erre nem adhatok, mert ezek csak referencia méretek.. Azt mondta az egyik doki, hogy 2-3 hétnyi méret eltérés még belefér.. Amúgy köszönöm a gyors válaszokat.. :)
2010. okt. 12. 13:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Meret alapjan datumozas elvet figyelembe veve aprilis 14-en voltal 11 hetes es 2 napos terhes, azaz a terhesseg januar 25 tol szamitodott, a fogantatas feltetelezett datuma februar nyolc, a szules varhato datuma november 1, ma ezek alapjan 37 hetes es 1 napos terhes vagy.
2010. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem így a méretekből kb. egy héttel kisebb a baba, és november első hete lesz a nyerő szülés szempontjából. Nem is értem, a doki miért veszi ilyen lazán. Pedig a baba nagyságából egyértelműen látszik a kora.

Nekem ugye fix fogantatásom volt.

12 hét 3 naposan CRL: 65mm, BDP: 22mm. (a barátnőmnek követett peteérése volt, és ugyanennél a dokinál milliméterre ugyanekkora volt 12 hét 3 naposan). A tiéd itt kb. egy héttel kisebb.

18 hét 2 naposan: BDP. 42mm, FL: 28mm. Itt is kb. egy hét az eltérés.

Aztán 19 hét 1 naposan BDP: 43,6mm, FL: 28,7mm. Tehát itt szinte teljesen akkora, mint a te babád a 21. héten. (Ez a 21. hét volt?, tehát betöltött 20 hetes voltál?) Mert akkor itt is egy hét az eltérés.

Szóval nálad november első hete lesz a nyerő! :-)

2010. okt. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elozo valaszolo vagyok. Kizartnak tartom, hogy a 11 hetes meretekhez kepest egy honap elteresben legyel, hidd el, hogy nem decemberben fogsz te szulni, ez tuti.

En a helyedben ugy keszulnek fel, hogy a jovohettol 38 hetes vagy, es tudod 38-42. het kozott szuletik meg a babak donto tobbsege, igy nyugodtan keszulodhetsz. Igy van ra esely, hogy nov elso feleben fogsz szulni, de az is lehet, hogy ket het mulva mar vigan babazol.

Arra majd figyelj oda, hogyha a nov 1-hez kepest nagyon atlepned a terminust, tehat mondjuk nov 5 korul kerd, hogy intenziven figyeljenek, mert terminus tullepesben vagy es ha kerdezik, hogy miert gondolod, akkor nyugodtan kerd meg a dokit, hogy a 11 hetes uh alapjan szamoljon csak utana a terhessegi korodnak.

Nemtom, hogy itt mennyire fogekonyak erre a dokik, de en kulfoldon voltam terhes es mindket babanal a 12. heti uh-t vettek elsosorban figyelembe es teljesen jol, mert egyiknel sem kozepidoben volt a peteeresem, tudtam, hogy mikor fogantak, mert hasznaltam ovutesztet.

Teherbe estem, a 12. hetig nyilvantartottak az utolso mensi szerinti datummal, majd utana uh-n napra pontosan belottek a fogantatas valodi datumat. En azota maximalisan hiszek ennek a modszernek.

2010. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Latom, kozben jott valasz, megsem utolso, hanem utolso elotti voltam.
2010. okt. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
14:20-as, az betöltött 21 hét volt.. Nagyon köszönöm a válaszokat.. Megérzésem alapján én is november elejére tippeltem, de ugye ha előbb jön, akkor lehet még október is.. :) Amúgy amelyik doki szerint november 24. volt, ő is attól függetlenül hetente kérte a CTG-t, szóval hetente járok CTG-re és már ultrahangra is.. Fokozottabban figyelnek, így nyílván ha töltöm a 40. hetet, előfordulhat, hogy be is fektetnek..
2010. okt. 12. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!