Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomásos kismamák!...

Magas vérnyomásos kismamák! Nektek mi volt az a határ, amikor már gyógyszert kellett szedni?

Figyelt kérdés
140/90-nél napi fél szem gyógyszert kell szednem.
2010. okt. 12. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem is 140 körül van rendszeresen amikor orvos méri. de én be stresszelem magam eleve a mérés ténye miatt, meg a kórház/rendelő légköre miatt. hazamegyek és máris 110 a vérnyomásom. eddig szerencsére nem mondták, hogy szedjek gyógyszert. remélem nem is fogják.
2010. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem is a 140/90 volt a vízválasztó, ha tartósan e fölött van a vérnyomás, állandó gyógyszerezés kell. A napi fél szem az milyen gyógyszerre vonatkozik? Nekem 3*1 dopegytet kellett szednem.
2010. okt. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is 3xfél szem dopegytet szedek, 140es volt a vérnyomásom 10. héttől. Ennyi gyógyitól szerencsére beállt, most a 38. hetet tapossuk, így nincs gond a vérnyomásommal.
2010. okt. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én napi 6 szemet szedtem 150/90 mellett!

2010. okt. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem is dopegytet kell szednem. Bár így ahogy leírtátok, nem értem ezt a fél szemet. Ma kezdtem el szedni, azt mondta a doki, 2 hét múlva meglátjuk, hogy elég-e. Hát kiváncsi vagyok.
2010. okt. 12. 17:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is magas, ha orvos, vagy a védőnő méri. 160/90 Én is szedem a dopegytet, napi 4x2-t, de emellé még szedek másikat is, és vízhajtót. sajnos én az az eset vagyok, akinél nehéz lejjebb vinni a vérnyomást. De ez a fél szem... érdekes.
2010. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

15.57es vagyok!

Nem értem miért furcsáljátok a fél szemet. Én is fél szemmel kezdtem és megnézte az orvos hogy segít-e, elég-e ez az adag lejebb vinni. Nekem elég volt, de ha nem viszi lejebb, még mindig van hova emelni. Mivel sokszor a szülés közeledtével sajnos megy feljebb a vérnyomás, így tudják majd emelni az adagot, de ha egyből 3x2 ír fel, akkor milyen dózist adjon később. (egyébként párom is orvos, ezt most ő is elmagyarázta)

2010. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!