Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív teszt után azonnal...

Pozitív teszt után azonnal Utrogestan?

Figyelt kérdés

Ez a 3. terhességem. Az elsőnél görcsök miatt 6 hetesen felírt a doki. A másodiknál csak a biztonság kedvéért írtak fel, ha elkezdenék vérezni/görcsölni, de enyhe görcsnél inkább elkezdtem szedni, de sajnos ott beteg volt a baba, így nem született meg.


Ma még csak 1 napja késik, napközben 2 pozitívat is teszteltem. Van még itthon Utrogestan kúpom. Átfutott az agyamon, hogy elkezdem használni, de doki nélkül nem kezdek akcióba, majd felhívom inkább, nehogy pl egy méhenkívüli terhesség legyen.


Volt aki nem várt a dokiig és azonnal elkezdte szedni/használni az Utrogestant?



2023. jún. 26. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát eddig igazából egyik terhességnél sem volt indokolt:D
2023. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elsőnél is inkább ez a biztos, ami biztos, ne ezen múljon kategória volt a progeszteron, valószínűbb, hogy nem progi hiány okozta a görcsöket. Ha elkezded szedni a progeszteront, utána már szedni is kell, mert a hirtelen elhagyás vetélést okozhat. Szerintem jobb nem terhelni hormonnal a szervezetedet, ha nem muszáj és nem úgy tűnik innen (de had nyilván nem vagyok tapasztalt nőgyógyász), hogy a progeszteron hiány tipikus tünetei lennének nálad.

Röviden: én nem szedném legalább amíg fel nem hívtam az orvost és kérdeztem meg. Valószínűleg rendben leszel anélkül is.

2023. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából az lemaradt, hogy az utolsó menstruációm előtt barnán véreztem picit 1 hétig majdnem. Sosem volt ezelőtt ilyen, akkor rengeteget stresszeltem. Úgy voltam vele, hogy majd ebben a hónapban megyek dokihoz ezzel, ha újra lesz ilyen.
2023. jún. 26. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem doki írta fel úgy, hogy azonnal az első pozitív tesztnél kezdjem el szedni. De ha nálad nem indokolt és nem jelezte ezt előre endokrinológus, vagy nőgyógyász, magadtól ne kezdd el szedni. Próbáld meg minél előbb elérni valamelyik dokidat, ha van, ők majd megmondják mi legyen. Ha egyszer elkezdted, nem hagyhatod abba, ezért mindenképp várj, amíg valamelyik szakember felírja.
2023. jún. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én minden menstruációm előtt 2-3 napot barnáztam, rögtön teljes kivizsgáltatással indítottuk a babával próbálkozást, de minden hormonom tökéletesen rendben van. Úgyhogy nyugi. A progeszteronhiány tünete a barnázás, de nem minden barnázás utal progi hiányra. :) #2
2023. jún. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem például világ életemben volt barnázás menstruáció előtt, valahol 2-5 nap között, illetve menstruáció után is 2-3 napot. A 21. napi progeszteron is többször megmutatta, hogy az elfogadható szint alsó határán mozog, illetve sajnos vetélésem is volt. Nálam indokolt a szedése (8 hetes vagyok), de ezt orvos mondta ki, mindenképp várj, mielőtt beszeded! Sikerült esetleg azóta beszélned valakivel?


4-es

2023. jún. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem indokolt szedned, inkább magnerotot ajánlanék napi 3 szemet... Énis görcsölgettem az elején, olyankor mindig bevettem egy magnéziumot. Nagyon sokat segít 😊 32hkm
2023. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!