Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek szimpla genetika...

Szerintetek szimpla genetika vagy állhat valami a háttérben?

Figyelt kérdés
Ma voltam ultrahangon, ahol a kb 32 hetes magzatot 2600 grammra saccolták, illetve a kis csontozatát is legalább 35 hetesnek ítélték meg. Nagyon megijedtem, mert mondta az orvos, ha így folytatja a növekedési ütemét 4500 gramm minimum lesz a születési súlya a kiírt dátumra…az tény, hogy egy másik orvos is pár hete jelezte, hogy nem lesz pici de azért ez most teljesen lesokkolt. A cukrom rendben, méregetem is, plusz 160 grammos diétát tartom, a doki szerint lennének más tünetek is, ha azzal lenne gond, illetve a súlyom is teljesen oké.😅
2023. júl. 6. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak becslés. Nekem a lányomat 35 hetesen 3400 grammra becsülték, mégis 40+1 hetesen "csak" 3700 grammal született.
2023. júl. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az rendben van, hogy a súlya becslés de a csontozat mérete is jóval előrébb van. Ne parázzam túl? 😅
2023. júl. 6. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodj meg s ne idegeskedj az nem tesz jót sem neked sem a picinek...
2023. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Ne parázd túl :)

A lányomnak a combcsontja volt mindig hosszabb (ez a méret dobta meg a súlybecslést is). 1,5 óra alatt született gátvédelemmel (igaz, második gyerekem). Mindjárt 3 éves, mai napig magasabb, mint a kortársai, de ez genetika. Mi is magasak vagyunk, a testvére is magas.

2023. júl. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a mérések nem pontosak, itt is elég hajmeresztő eltérésekről lehet olvasni.

De amúgy simán lehet genetika. Nálunk egyik oldalról sincsenek alacsony felmenők, a legalacsonyabbak is minimum elérik az átlag magasságot, de inkább jóval afölött vannak. A gyereket is minden ultrahangon az átlagnál hosszabbnak mérik :D. Aztán majd meglátjuk a valóságot, amikor megszületett.

2023. júl. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2


1-1 mm eltérés is nagyon sokat dob a becslésen.


Plusz ha genetikailag hosszabb a lába…vagy pocakosabb akkor a becslés màr téved is.



Plusz genetikailag is lehet nagyobb vagy kisebb egy gyerek.


Neken 36 hetesen vagy akkor sem voltak ekkoràk..

3ooog és 345og babáim születtek..

2023. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Picit megnyugtattatok azért, de visszanézve egy táblázati értékeket a kis fejkörfogata korának megfelelő, amíg a combcsontja egy átlag 37 hetes babáé, a kis haskörfogata is legalább 36😅 oké, oké nem parázok, befejezem. 😬
2023. júl. 6. 18:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne parázz! Már maga a mérés pontossága is függ attól, hogy hogyan fekszik az a gyerek. Simán lehetnek kisebb-nagyobb eltérések is ebben. A 12. héttől pedig egyre jobban kijönnek az egyéni genetikai sajátosságok. Azok a számok nem kőbevésettek, hanem átlagok.

A hastérfogattal meg aztán végképp ne foglalkozz, mert attól is függhet, mennyi magzatvizet nyelt előtte (te is felpuffadhatsz, ha telekajálod magad :)). Az 1. genetikai uh-ra mentem úgy, hogy a gyerek a CRL-je alapján kerek 13 hetesnek látszott, a hastérfogata 15 hetesnek felelt meg. Egyéb okokból 2 hét múlva megint el kellett rohanni ultrahangra, akkor volt 15 napos a méretei szerint, a hastérfogata meg csak 15+valahány napos :D. A többi testrésze viszonylag arányosan növekedett, ez pont nem. Senki semmi problémát nem látott rajta.

A gyerek fejlett, egészséges, nincs lemaradva, nem láttak semmi rendelleneset. Ha egymás mellé raksz két nem rokon újszülöttet. köztük is csomó különbség lesz. Szóval tényleg ne parázz, semmi baja.

2023. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sógornőmet első babájával végig riogatták, már 30hetesen mondták neki, hogy itt 5kilós baba lesz vagy nagyobb. Tuti császár, cukor minden amit ilyenkor nem akar hallani az ember. Végül időre született éppen 4200grammal. Nem kicsi de azért messze az 5kiló.. ezek a mérések nem pontosak, ha 2mm el arrébb teszi a gépet megint más értéket ad ki.
2023. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!