Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy a terhesség...

Normális, hogy a terhesség végére rendeződik a cukor?

Figyelt kérdés

Egész terhességem alatt mértem a cukrom, tartottam a diétát, örültem ha nem megy fel 7-ig. Amióta betöltöttem a 33-34. hetet teljesen máshogy reagál a szervezetem, inzulinom a kajákra és kb nem megy 5,5-6 fölé a cukrom, az éhgyomrim pedig inkább alacsony, szinte már határértéken van.

Tegnap is nőgyógyászati javaslatra ettem egy kis (cukros) csokit, hogy fent legyen a baba UH-n, nagyon féltem ki ne ugrassza és az is csak 5,5-ig vitte fel, kb 10 percenként néztem.


2023. aug. 5. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Hiteles a vercukormérőd?

Ez azért fontos, mert azt hiszem távoli ismerősnél folyamatosan rosszul mért és szövődmény alakult ki.


Egyébként a GDM tud magától rendezodni. A jobbik eset, ha csak átmeneti és nem narad meg a terhesség után is.

2023. aug. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hiteles igen, illetve gdm nem alakult ki csak tartottam a diétát, hogy a 60 percesem se menjen 7 fölé.

Köszi!

2023. aug. 5. 10:06
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Inkább rosszabbodni szokott, magától nem szokott javulni, a terhesség alapból egy inzulinrezisztens állapot. Ami szülés után vagy rendeződik vagy nem. Ha nem volt megállapított gdm és hibás a diétád simán lehet, hogy lemegy a cukrod, IR állapotban elég gyakori, hogy bezuhan a vércukor, ha túl szigorú a diéta. 10éve a fiammal lett határeset gdm (épphogy elérte a határt), azt mondták szülés után max fél év és helyreáll. Azóta se 🤷🏼‍♀️.
2023. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Gdm biztosan nincsen mert a 120 perces értékem mindig visszamegy az éhgyomrira (4,5-4,9) Amióta gyors növekedési fázisban van azóta olyan mintha szó szerint elenné előlem a kaját és ideje sincsen felmenni a cukromnak 😀 persze tudom, hogy ez butaság és ilyen nincsen.

Orvosok nem is kérték, hogy figyeljem csak önszorgalomból korábbi IR miatt inkább lesegettem. Talán mintha a terhességi cukros csoportban olvastam volna, hogy a terhesség legvégén javulhat az inzulinválasz, csak érdekelt más is járt e így.

2023. aug. 5. 10:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A végére simán javulhat. 2 GDM-es terhességem volt, a végére mindig szépen helyrejött és szülés után sem volt gond.
2023. aug. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is javult az utolsó hetekre és emelni is kellett a CH-t keton miatt, de úgy se ment sose 7 felé 36 hetes kortól.
2023. aug. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2023. aug. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs is gdm-ed, irreleváns a kérdés.

Gdm-ben pedig lepényi elégtelenség jele is lehet a javuló cukor…

2023. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem kizárt hogy lenne, ha nem figyeltem volna oda az egész terhességem alatt de a diéta miatt nem alakult ki valószínű, tényleg nem tudni.

2-es a lepényem 36 hetesen, tegnap voltam orvosnál.

2023. aug. 5. 11:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!