Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt hetente...

Terhesség alatt hetente többször is mérek 7 feletti cukrot, egy órával evés után 8-tól feljebb igaz nem megy. De nem mindig marad 7 alatt. Pedig figyelek az ételre. Árthatok a babának ezzel? Utolsó trimeszterben vagyok.

Figyelt kérdés
Már nagyon elegem van. 23 hetes terhes voltam mikor el kezdtem méregetni itthon is. Nagyon ideges vagyok hogy miért nem sikerül kordában tartani?! Történhet baja a babának?

2023. aug. 12. 19:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy lehet baja. Minél hamarabb fordulj orvoshoz ezzel, konkrétan hétfőn.
2023. aug. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Azért történhet, mert olyat és annyit eszel, amilyet és amennyit nem lehetne. Tartsd normálisan a 160 grammos szénhidrát diétát, figyelve az egyéni érzékenységekre, és kevesebbszer fog előfordulni.
2023. aug. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%

Terhességi cukorbetegség facebook csoport. Ajánlom. Koraszülést okozhat ez csak egy a sok dolog közül, már rég dokihoz kellett volna menni.

Amit tapasztaltam,hogy nálam tiltó listás volt a fehér kenyér, paradicsom. Ha ettem gyümölcsöt azt korpovit keksszel ettem mert az levitte a cukrot. Sok mindent be kell tartani pl megvan szabva mit és mennyit ehetsz reggelire ebédre stb. Grammra ki kell számítani mindent kB ehhez spéci mérleget használtam ami kiszámolta a gramm mellett a szénhidrátot is.

2023. aug. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Beteg lehet a baba ez gdm.tapasztLat
2023. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

4 es megkérdezhetem, hogy mi baja lett a babának? Neked milyen értékeid voltak és az orvos látta e előre uh-n hogy valami nem okés?

Persze ha nem akarsz válaszolni, teljesen megértem. És abban az esetben elnézést is kérek a kérdésemért. Nem akarok tolakodó lenni.

2023. aug. 12. 21:39
 6/17 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeimnek hálistennek nem.lett baja,de egyébként volt 14 is inzulinnal szülés előtt nekem már annyira felment hogy szurtam magam.

A nővérwm fia ugy született,hogy q veséjén egy vérrel teli zsák volt,adhd figyelem és viselkedési problémái vannak ,hiperaktív.

Még szerencse hogy nem lett nagyobb baja..

Nyugodtan kérdezz.

De ne hagyd annyiba ha én nem járok utána akkor az a 16 egység inzulin nem.megy a szervezetembe amire szükségem volt lehet már énse lennék nemhogy a fiam.

Ha tartósan 7 felett van mindig az már nemjó

2023. aug. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, az a bajom, hogy külföldön élő magyar vagyok. A terhelésnél éhgyomori 5,0 -60perces 10,5 lett, viszont a 120 perces ami itt számít 6,2. Azt mondták persze hogy teljesen ki zárt a terhességi cukor. Én “önszorgalomból” méregetem itthon. Az orvosom azt mondta mikor vittem neki az eredményemet, hogy a közép érték, látod magas. De alapjáraton ez egy jó eredmény, nincs akkora baj. Kerüljem a cukrosat és a szénhidrátos ételeket. Ja és az a baj, hogy itt nálunk az egészségügy (Szerbia) szó szerint szarik rá ha valami gondod van. Szóval egyedül maradtam a gondommal. És magamon próbálok segíteni, ahogyan tudok. (Persze ez azzal is jár, hogy nap mint nap a férjem agyára megyek, hogy de mi lesz ha baj lesz, én pedig tehetetlen vagyok?!)


Nem mindig van 7 felett amúgy. Reggelinél szokott előfordulni 7,5ig is fel megy néha. De a nap többi részében 5,6 általában a plafon amire fel ugrik. Bár nem szépítem elő fordult már ebéd után is magasabb cukor. Úgyhogy csak nagyon maximális odafigyeléssel tudok segíteni az ügyön. És reménykedni tudok, hogy semmi gond nem lesz.


De néha jó el olvasni, a tapasztalatokat. Még ha meg is ijeszt. Mert ebből tudok meríteni, hogy mit hogy csináljak.


Köszönöm, hogy válaszoltál.

2023. aug. 12. 22:32
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Még egyszer ajánlom a Facebook csoportot rengeteg kalauzuk van és kérdést is fel tudsz tenni.

Terhességi cukorbetegség q csoport címe, én orvosom olyan tudatlan volt hogy mindent ebből q csoportból tudok kB. Meg persze google.

2023. aug. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Belépek. Köszönöm.
2023. aug. 12. 23:09
 10/17 anonim ***** válasza:

Átlagosan heti 3x mértem 7 felett. Én pl a házi sütésű tk kenyeret se bírtam és sikér volt benne, fehér liszt nyomokban sem és magas volt mindig. Ahogy az összes tk lisztes dolog, ezeket kerülnöm kellett. Szerintem lesz nálad is mumus (nem feltétlen a kenyér, kb bármi lehet)

A kérdésed után azt írtam volna orvos erre ad inzulint, szomorú, hogy ennyire nem foglalkoznak veled. Így muszáj a diétán szigorítani, esetleg mondjuk 5 gramm CH-t át tudsz pakolni olyan étkezéshez, ahol jobban bírja a cukrod. Én reggelire csak 25-öt ettem, ebben rengeteg zöldség is volt.

Miket szoktál reggelizni?

2023. aug. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!