Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29hetes kismama vagyok és...

29hetes kismama vagyok és napok óta minden este(délután) kínoz a agyomorégés.

Figyelt kérdés
2007. máj. 7. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerülni kell a bőséges vacsorákat, és legalább egy-két órát kell hagyni a vacsora és a lefekvés között! Vannak ételek is, amelyek segítenek kezelni a problémát. A tej helyett például érdemes joghurtot fogyasztani. S olyan készítmények is kaphatók, amelyeket kifejezetten erre a panaszra fejlesztettek ki.
2007. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A szódabikarbóna azonnali segítség.Néha egész nyugodtan be lehet venni egy kiskanállal.Természetesen csak patikai szódabikarbóna és csak egy kicsi kanállal!De lehet.
2007. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyes ételek gyomorégést okozhatnak a terhesség alatt. Próbáld meg kiszűrni, hogy melyek ezek.

Két-három nagy étkezés helyett inkább többször egyél keveset.

Kerülni kell az erősen fűszerezett, nagyon hideg vagy túl zsíros ételeket.

Ha lefekszel aludni tegyél még egy párnát a fejed alá, ne teljesen vízszintesen aludj.

Az evés után 1-2 órával kerülni kell az energikus testmozgást.

Ne szedj emésztést elősegítő gyógyszereket, csak ha egyeztettél az orvossal.

Én úgy tudom, hogy a szódabikarbóna kifejezetten káros lehet a terhesség alatt. (bár a patikait nem ismerem)

2007. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az azért van mivel a baba feljebb nyomja a gyomrodat és így a nyelőcsövedben,úgy mond ott is áll az étel!De amikor a baba majd a szülőcsatornába ér akkor elmúlik,mivel már nem fog nyomni!Remélem érthetően írtam le!:)
2010. nov. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem sokat segített a Rennie, bekaptam egyet, és máris sokkal jobb lett, elmúlt az égető érzés és el tudtam aludni. Van cukormentes változatban is, én azt szedtem, mert terhességi cukrom volt.
2010. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Természetesebb a Salvus víz. Napi 1-2 korty éhgyomorra vagy étkezések között, és nem lesz gyomorégésed. Olvass utána a googlen! Patikában, élelmiszerboltokban kapható, 600 Ft max, és sokáig tart!
2010. nov. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nekem a torkom is marta a sav, nagyon kínzó volt, semmilyen praktika nem segített ellene, hogy ne jöjjön fel a sav (terhességi reflux). A Salvus víztől megszűnt. :)

2010. nov. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is a Salvus vizet ajánlom! Ahogy lenyeltem, egyből megszűnt a maró érzés a torkomban. Semmi más nem volt jó, a Rennie sem.
2010. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem a citromos víz bevált, épp most gurítottam le egy pohárral.

fél citromot belefacsarok egy 3dl-es pohárba + mentes víz.

Nekem nemcsak órákra, hanem hetekre megszünteti ha odafigyelek és iszom naponta 1-2 ilyet.

A Salvus víz sem rossz, nekem az íze miatt nem jött be.

2010. nov. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a tej rengeteget segitett. Egy próbát megér.
2010. nov. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!