Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ritka az, hogy...

Mennyire ritka az, hogy valakinek az első terhessége megmarad, teljesen problémamentes a várandóság ideje és a baba teljesen egészségesen születik?

Figyelt kérdés
Igazából statisztika érdekelne, ha esetleg van erről valahol bármiféle kimutatás.
2023. aug. 31. 23:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

Mi azt tanultuk, hogy biológiailag a legoptimálisabb idő szülni a 22-23 és 30 közötti életkor, ekkor van a legkevesebb komplikáció az EGÉSZSÉGES ÉLETMÓDOT követők között. Ami azt jelenti, hogy nem dohányzik, nem iszik, nem zabál ész nélkül, viszont naponta sétál, vagy egyéb sportos mozgásnak nevezhető dolgot végez, valamint a környezetében sem füstöl senki, mint a gyárkémény. Az előre feldolgozott élelmiszerek is nagyon rontják a magzat esélyeit. Ha tehát sonkát eszel téliszalámival és a vacsora a Mekiből van, te is és a férjed is cigizik, sőt a nagyszülők is, akkor sokkal valószínűbb mindenféle probléma.

Természetesen így is előfordulhatnak komplikációk, de sokkal kevesebb, mint a 22-23 éves kor alattiaknál vagy a 30-on felülieknél.


(Mindkét terhességemhez elég volt az első próbálkozás, mindkettő problémamentes volt, az első szülés mintegy "kicsusszant", a mentők még el sem tudtak menni, már sirt a fiam, de a másodiknál is, nem tudtak se borotválni, se beöntést adni, mert már jött is kifelé. 22 és 24 éves voltam. Senki sem dohányzik a családban, sem a férjemnél, sem nálunk. Rengeteg nyers zöldséget és gyümölcsöt eszünk, és majdnem kizárólag csak általunk főzött ételt eszünk, és csak nagy ünnepekkor megyünk étterembe pl. anyósék 30 éves évfordulója stb. Végigdolgoztam mindkétszer, és mivel nagytestű kutyánk van, délutánonként a 1,5-2 óra séta-labdadobálás adott volt, mint mozgás. )

2023. szept. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
#14 vagyok, én 28 évesen szültem. Persze az elején volt rosszullét, a vége felé gyomorsav, de semmi durva. Most 30 leszek, várjuk a 2.picurt. Ő 10 hónap próbálkozás után sikerült. Már most többet hánytam, mint az elsőnél. Majdnem 3 hétig mozdulni is alig bírtam a fáradtságtól és a rosszullétől, pedig még csak most toltom a 10.hetet.
2023. szept. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
3 nő ismerősöm: mind a háromnak sikeres volt az első terhessége. Egyiknek közülük már van még egy, az is rendben volt. Neki így van 2 gyereke, többieknek 1. Nekem az első terhességem missed ab lett 11+4 (9+4 állt meg a szíve). Még várok a második terhességre, de remélem hamar összejön, és minden rendben lesz. Tehát nagyrészt azért a terhességek megmaradnak, és rendben megszületnek a babák.
2023. szept. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!