Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valami, ami ilyenkor...

Van valami, ami ilyenkor tényleg segít?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a 12.hetet. Az elejétől elképesztő fáradtság van rajtam, nem használ a kávé sem. Van egy mindjárt 2 éves kislányom, nem tudok vele rendesen játszani, mert vonszolni alig bírom magam. Folyton rajtam van a sirhatnek, borzasztóan érzem magam. Szeretnék vele elmenni sétálni, programozni egy kicsit, de egyrészt nem bírom még ezt a meleget sem , nem kapok levegőt odakint, így csak 5 körül megyünk ki. Másrészt leszakad a derekam, nehezemre esik a séta is

Ugye ezek elmúlnak? Vagy mi az ami segít? Nem akarok 9 hónapon keresztül ilyen zombi lenni.

Igazából elég lenne a fáradságra valami, a fájdalom már nem érdekel.

Szerencsére van kert, terasz, ott festunk, homokozunk, amit tudok megteszek, de nagyon kevésnek érzem.



2023. szept. 11. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Hát én nem akarlak elkeseríteni, de ez csak rosszabb lesz.

Ahogy nő a pocak, egyre nehezebb lesz a mozgás, kényelmetlenebb lesz a séta, nehezebb lesz a levegővétel, a hajolgatás-guggolàs, stb. Aztán majd jönnek a jóslók meg a nem alvás a derékfájás miatt.

Én most 34 hetes vagyok, majdnem 3 éves a kisfiam és egyszerűen màr a játékokat sem tudom utána összeszedni, meg leülni se tudok mellé a szőnyegre, meg felvenni se tudom, a fürdőkádba be és kiemelni sem tudom. Fáj mindenem, nagyon várom a végét.

Kitartás!!!

Próbálj segítséget szerezni a gyerkőc mellé, mert nagyon hosszú lesz így, ha màr most kivagy.

2023. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok 20 hetes és ez a kemény fáradtság elmúlt a 14.héttől.Bölcsődében dolgozom, illetve pluszba óvodában is helyettesitettem 2 munkát vittem mégis megcsináltam.Elfog múlni ez a fáradtság hamarosan.Énis hulla fáradtan de dolgoztam.
2023. szept. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A fáradtság elmúlik, de könnyebb nem igazán lesz. Legalábbis nekem nem lett könnyebb. A fájdalom amúgy engem sem érdekelt, 28 hetesen rám is szólt az orvos, hogy kíméljem magam, mert már kezdett nyílni a méhszáj. Értem, hogy ott a nagyobb gyerek, aki még mindig kicsi, őt is emelni kell, ő is sok energiát igényel, fizikailag is és mindenhogy, de a fájdalom mindig jelent valamit. Én marékszám szedtem a magnéziumot és így is végig keményedtem a második terhességem, 38 hetesen óriási pocakkal futottam a gyerek után, aki a kismotorral nekiiramodott az autóút felé. Utáltam minden pillanatát a második terhességemnek, esküszöm könnyebb a kicsivel köztünk, mint terhesen, pedig most nem éli jó korszakát éppen :D

Elmúlik. Csak 9 hónap. Vagyis már annyi sem. És a kapcsolat a nagyobbal nem romlik attól, mert most kicsit kíméled magad. Az jó, ha apuka vagy nagymama vagy valaki elérhető, hogy lemozgassa helyetted, de inkább praktikus okokból, könnyebb egy lefárasztott gyereket békésen elszórakoztatni.

2023. szept. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem elmúlt a 20. hét környékén, fáradtság és hányinger is, pedig nagyon durva volt. Utána volt pár kellemes hónapom, aztán persze nagy pocakkal is nehéz, de elmúlik. 😉
2023. szept. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Változó, van, akinek az eleje könnyebb, van, akinek van az elején egy hányós/émelygős/fáradékony első 8-12 hét és utána kicsattan az energiától a 2. tirmeszterben meg a kettő között bármi. Van ismerősöm, akinek az eleje könnyű volt, aztán a 10-14. hétig nagyon szarul volt, állandóan émelygett, hányt, de aztán jobban lett, visszatért az energiája is, a 7. hónapig dolgozott. :) Ne erőltesd, pihenj, amennyit tudsz, és próbáld meg ne gyötörni magad ezzel, legyen most a hangsúly a nyugisabb játékokon, aztán remélhetőleg jobban leszel később, elmúlik ez a hőség is lassan, mehettek a szabadba még ősszel sokat.


Vas és D vitamin szintet néztek? Vérnyomásod nem alacsony? Vércukrod nem szokott leesni? Ezek is okozhatnak még durva fáradtságot, kedvetlenséget. Ha a kávé nem segít, akkor a zöld teát szokták még javasolni.

2023. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 27 hetes vagyok, szintén két éves a nagyobb, hát nem könnyebb, sőt, már egy csomó dologra képtelen vagyok, mert nagyobb a hasam, mint az elsővel volt. Én sokat olvasok neki, meg fekve játszok mellette, pl duplozunk, ilyesmi. Nem én viszem futkározni, hanem férjem, mi max kertbe megyünk délelőtt, ők délután mennek a pörgős helyekre (játszótér, park stb). Direkt úgy szervezünk mindent, hogy férjemmel tudjon aktívkodni, velem így nem veszi zokon a lassú, kímélő dolgokat. Szerintem ha foglalkoztok vele, és van lehetősége rohangálni valamikor, akkor nem baj, ha te csak punnyadsz mellette.
2023. szept. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben együttérzek, de nem akarlak áltatni, sajnos nem lesz könnyebb, helyesebben máshogy lesz nehéz.

Talán a 2. trimeszter az, amikor egy kicsit fellélegezhet az ember (már ha szerencséje van), de nekem a vége borzalmas szenvedős volt, sokkal rosszabb, mint az első 3 hónap, pedig azt is végigszédelegtem és hánytam egy örökmozgó 1,5 éves kisfiú mellett. Ha meg végre megszül az ember, kezdődik a gyermekágy/újszülött korszak+dacos nagytestvér ellátása+háztartás kombó.

Ezeket nem azért írom, hogy elkeserítselek, csak szerintem ha lélekben felkészül az ember, talán könnyebben tudja venni az akadályokat.

A legjobbakat kívánom!

2023. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem második trimeszterre elmúlt az ólmos fáradtság. Valóban borzalmas. Első babámmal voltam terhes, el se tudom képzelni hogy láttam volna el mellette egy másikat.
2023. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a dolgok annyira egyénfüggőek hogy nem tudom miért kell ilyeneket kérdezni...ha a szomszéd beteg Te is az vagy?
2023. szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok a 15.hetben, mellette van egy 14honapos kisfiam. Fokozatosan egyre kevesebb fáradságot érzek, szerintem nálad is javulni fog. Most pl már kibirok úgy egy napot, hogy nem fekszem le délben, mikor a fiam alszik. Pár hete ez még nem így volt. Kitartás!
2023. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!