Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menjek ebben az esetben...

Menjek ebben az esetben táppénzre inkább?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A főnököm elvárja, hogy még dolgozzak október végéig.

Sajnos a 12 hetes uh-mon elérte a méhszáj a méhlepényt. Pihenést kért tőlem a doki.

Óvónő vagyok, a vírusoktól függetlenül az a gondom, hogy szörnyen sokat hajolok.

Délután onnantól, hogy elmondom a mesét egészen fél 5-ig egyedül vagyok a csoportban. Egyedül altatok és mivel vegyes a csoport van, aki nem akar aludni, akkor az ők ágyukat átrendezem, hogy ne egymás mellett legyenek. A kisszékekért szoktam még sokat hajolni meg ha ételt osztok. Meg nyilván akkor is ha segítek a kézmosásban stb. Nyilván kisebbek mint én kb. Mindenért hajolni kell. Amiatt is bűntudatom van, hogy valamelyiknap hirtelen ültem le és nagyot koppant a fenekem a kisszéken még a fejem is belerengett.

A lábam nap végén igen szokott zsibbadni, de ez mindigis így volt, sokat jàrok kelek.


Állandó délutános vagyok, ezt a könnyítést kaptam, aminek persze örülök, de ez számomra ígyis nagyon strapás, hisz mindennap 24 gyermekkel vagyok egyedül 1 órától.


A főnökömnek mar jeleztem, hogy félek a vírusoktól, sokszor lázasan küldöm haza őket, illetve, hogy a méhszájamat érinti a méhlepény, de azt mondta ő mind3 gyermekével 8 hónapot dolgozott és október végéig maradjak. Akkor leszek 21 hetes!


Azonban most már hogy közeledik a 18. heti UH én annyira félek, hogy azt mondják csak császárral tudom megszülni, mert a méhlepény még mindig nem megfelelő, hogy már aludni se tudok a bűntudattól, hogy nem pihentem, mikor kellett volna!:(((( Szomorú vagyok. Segítsetek kérlek szépen.



2023. szept. 23. 13:15
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, hogy rávezettetek, hogy ez a stressz, teher nem hiányzik most nekem. Nekem már pihennem kell, vigyázni magunkra.
2023. szept. 23. 18:39
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Értsd már meg, hogy a pihenésnek semmi köze ahhoz, hogy feljebb lesz-e a méhlepény vagy sem. Nem amiatt lesz csásázr, ha császár lesz, mert nem pohentél eleget, ez egy baromság.
2023. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Pedig 12-es jól írja!

Nem a pihenéstől mozdul el a lepény, viszont a pihenéssel tudod elkerülni, hogy elkezdjen leválni, ami a baba elégtelen ellátásához és a te elvérzésedhez vezethet.

Nekem csak rálógott a méhszájra, de én ülőmunkát végeztem, így csak a házasélettel kellett vigyáznunk addig, és azzal riogatott (persze igaza volt, nem túlzott) a doki, hogy ha nem mozdul el, akkor a 28. hét körül be is fektetnek. Szerencsére az utolsó pillanatokban jó helyre mozdult, így se befektetni, se császározni nem kellett, szóval kb. bármeddig lehet esély rá, hogy jól alakul.

De a baba és a saját életed a tét, ne hallgass senkire, csak a dokira és saját magadra!

(A főnököd helyében szembeköpném magam, ha valami bajotok történne az én hülyeségem miatt, de az már rajtatok úgysem segítene, szóval ne foglalkozz vele)

2023. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Tappenz és vigyázz magatokra!Boldog babavárást :)
2023. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem értem teljesen. Nem a munkáltató dönti el,hogy meddig dolgozol,milyen problémád van. Orvosnak gondolja magát? Komolyan emiatt inkább dolgoztál tovább?? Engem is kiirtak vérzés,stb. miatt,hát nem a főnököm dönti el hanem a nőgyógyász. Közöltem tp-re megyek és kész. Ha ez igaz,ez durva,hogy orvos helyett a főnöködre hallgatsz,akinek köze nincs az eü-höz.
2023. szept. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj ebből lelkiismereti kérdést. A főnök érdeke, hogy minél tovább dolgozz, és ha emiatt baj történik és kórházba kerülsz, ő elintézi egy sajnálom-mal, és megy dolgára. Te viszont egy életen át vádolhatod magad, hogy többet ért a főnök megítélése, mint a babád és a magad élete.

Tudom, mert az első gyerekem a méhszájtól 2 centire tapadt meg, 18 hetes vizsgálaton az orvos az esti rendelésen közölte, hogy másnaptól maradjak ágyban. Nem éreztem rosszul magam, nem volt semmi tünetem, de hittem neki. Másnap csak azért mentem be a munkahelyemre, hogy szóljak, hogy a megbeszélt helyett már aznaptól nem dolgozom és átadtam a táppénz papírt. Nem lett gond, a baba erős és egészséges lett. De nem bírtam volna ki, ha miattam kerül veszélybe.

Te is a babádért vagy felelős, nem a főnök jó kedvéért.

2023. szept. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Sajnos én voltam a buta. 12. Héten nem a saját orvosomnál, hanem genetikusnál voltam. Ő mondta, hogy a méhlepény eléri a méhszájat. Semmi mást nem mondott! Se hogy pihenjek, se hogy ne dolgozzak! Én akkor nem is tudtam mivel jár ..!


Szóval ő nem kívánt engem tájékoztatni, így én nem gondoltam volna, hogy ez ilyen súlyos dolog.


Épp köszöntünk el mikor visszafordultam, hogy és bocsánat, de már jarhatok kismama tornára? Mondta nem, mivel eleri a méhszájat a méhlepény, majd ha eltávolodott. Pihenjek, ne éljek nem életet.


Aztán elköszönt. Utólag bánom, h a munkát nem kérdeztem meg tőle.


Aztán a saját fogadott nőgyógyászom felhívtam, hogy mikor mehetek hozzá legközelebb és a 18. Hétre adott időpontot.


Így én nem gondoltam, h a munka gond lehet. Azt hittem az állandó délután nyugis lesz, de sajnos nem az.

2023. szept. 24. 09:46
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Azèrt ha nincs torna gondolhattad hogy ne hajolgass a kisgyerekekhez meg ilyesmi.cselekedj minnék gyorsabban :)
2023. szept. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

TP, gyorsan :) majd megoldják valahogy az oviban is.


Tudom milyen, én is óvónő vagyok, 20. hétig bírtam csak. Pedig nem volt baj a terhességemmel.

De azért nagyon megterhelő. Meg pont most jön a legbetegesebb időszak, biztos nem hiányzik neked ez! :)

2023. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 flora08 ***** válasza:
100%
Amikor várandós voltam, én is óvónőként dolgoztam. 14 hetesen táppénzre írattam magam. Pont nem érdekelt, ki mit gondol, úgy voltam vele, oldják meg. Igen tudom, baromi önzőnek tűnik, de most sem csinálnám másképp, pontosan ezért, amit írtál, fizikai terhelés, fokozott fertőzésveszély. A főnököddel meg ne törődj: voltak, vannak és lesznek is olyan nők akik azzal büszkélkednek hogy kb. a munkahelyükről mentek szülni. Szuper, csak épp ki nem sz... le. Ennek semmi köze ahhoz, hogy te meddig dolgozol. Nincs két egyforma anyuka vagy egyforma terhesség. Hidd el, a világon senki nem fog hálálkodni érte, hogy te kismamaként kockáztatod a saját egészséged és a gyermekedét is. A szülőket pedig egy kicsit sem érdekli, mit kapsz el a "kicsit taknyos/köhögős" gyereküktől. Természetesen tisztelet a kivételnek, aki nem viszi betegen. Nem beszélve arról, mennyi stresszel jár ez számodra. A legjobbakat kívánom Neked!
2023. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!