Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet hogy nem abban a hétben...

Lehet hogy nem abban a hétben vagyok, amit először megállapított a doki?

Figyelt kérdés
2hete voltam nőgyógyásznáĺ,szerinte jelenleg 8-9 hetes kismama vagyok. A tüneteim és a hasam mérete alapján viszont más orvos szerint ennél több lehetek. Kicsit számolgattam és kb 12-13hete volt itthon a férjem (külföldön dolgozik) tehát valóban nem lehetek 8-9hetes. Mit gondoltok, tévedhetnek ekkorát a dokik első vizsgálat során? Holnap megyek újabb vizsgálatra, remélem ott már pontosabb képet kapunk.

2023. okt. 2. 12:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy ennyit tévedjenek.
2023. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A has mérete abszolút nem mérvadó. Főleg ilyen korán nem. Egyébként simán lehet eltérés, majd a 12 hetes uh-n fognak pontos terhességi kort és kiírt dátumot mondani, az alapján amit az uh-n látnak és nyilván azért figyelembe veszik az utolsó mensit is, ha normális ciklusról van szó az esetedben.
2023. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az uh az irányadó. Ha azon kisebb a terhesség, akkor vagy életképtelen a terhesség, vagy nagyon reménykedj hogy a férjed nem jó matekból és biológiából.
2023. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, de azért 1 hónap eltérés elég valószínűtlen… minden rendben egyébként a terhességgel? Van szívhang, stb?
2023. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nehéz lesz beadagolni a férjednek.
2023. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"szerinte jelenleg 8-9 hetes kismama vagyok"


Megkérdezik az utolsó menstruációd időpontját + néznek egy UH-t és az alapján napra pontosan megmondják, hol tartasz, de ez nem 100%. Minimális eltérés lehet (nálam pl. lombik volt ezért pontosan tudjuk a fogantatás napját, ettől mindig pár nappal idősebbnek mérik), de majd a 12. UH-n korrigálnak és akkor mondják meg pontosan a szülés időpontját is. Mi alapján mondta az orvos, hogy ennyi idős terhes vagy "szerinte"? Ha tényleg kizárt, hogy 8-9 hetes legyél, akkor ott valami gond van a babával, de akkor az utolsó menstruáció időpontja alapján a doki jelezte volna, hogy eltérés van. Vagy az orvos/gép özönvíz előtti?


Has méret abszolút nem releváns, reggel wc-zés után vs ebéd vagy vacsora után kb. 3 hónapnyi különbség van a hasméretemben. :D

2023. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Milyen tünetek, ami a hetekhez kötődnek.
2023. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát mégis miből állapított meg a doki? Ha uh alapján, akkor elég valószínűtlen a tévedés. Ha csak tapintásra, akkor simán lehet.
2023. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha uh-alapján allapította meg a terhességet, amit a 8-9.heten valószinűnek tartok, akkor kb kizárt a tévedés.

12.hétig egyformán nőnek a babák, mm-r pontosan lehet követni a korát.


Mégis milyen tünetek alapján következtettél erre?

A has körfogata elméleted meg felejtsd el. 20.hétig kb pont nem látszik a puffadáson kívül semmi.

2023. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a has mérete számítana, akkor lehet, hogy még mindig terhes lennék a 2 éves lányommal, mert alig volt pocakom.

Most, 14 hetesen akkora, mint vele 7 hónaposan.

Először az utolsó menzesz alapján állapítják meg a terhességi heteket, aztán a magzat méretei alapján, itt pár nap eltérés szokott lenni.

A tünetek meg mindig mások, van akinél nagyon korán kezdődnek, van akinek nincs is ,van akinél végig kitart.

2023. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!