Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek lehet ecettel...

Szerintetek lehet ecettel párolni az orrom terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem tudom kinek mennyire ismerős ez de ha akarjátok leírom. Én még kicsi koromtól tudom ezt és annyi az egész hogy megmelegitesz egy kis ecetet le feded s amikor akarsz s amíg meleg addig szippantod az orroddal. És azt szeretném tudni hogy használhatom-e terhesség alatt.

Vettem volt egy orr sprayt de utána olvastam és nem szabad terhesség alatt sprazzek az orromra ezért muszáj valami más módszert használják mert egy kicsit kezdek meghülni és fáj a torkom is.



2023. okt. 4. 21:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Igen, lehet. Gyógyulj meg hamar
2023. okt. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%

Végy nélkül kapható orrspayt kétlem, hogy ne lehetne használni terhesen.

Szerintem elég sokan használtunk már orrspayt terhesen...

2023. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én hAsznàltam orrsprayt 1x 1 fújást de nem ajánlják csak azért engedték,hogy jobban ẁrezzem magam

Én ezt kamillával ismerem nem ecettel

2023. okt. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Én biztos nem bírnék ecettel inhalálni. Takarításnál is szenvedek.

Az orrspraykből is van olyan amit lehet terhesen. De én megkérdeztem a dokit és engedte az azonnal kidugítós nem ajánlottat is néha. Szóval ha nagyon halálodon vagy akkor lehet kevésszer. Nekem szerencsére nem kellett.

2023. okt. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan már...

Nekem arcüreggyulladásom volt 15 hetes terhesen és szteroidos orrsprayt írt fel a fül-orr-gégész. Mondta, hogy egész nyugodtan használjam, semmi baja nem lesz a babának. Ellenben a betegség okozhatott volna gondot, ha nincs kikezelve.

A legtöbb gyógyszerre rá van írva, hogy terhesség alatt nem javallott a használata vagy csak indokolt esetben, előny-kockázat mérlegelésével írhatja fel az orvos. Ezzel védik le magukat a gyógyszergyártók...

Szóval nyugodtan használhatsz orrsprayt pl.: sterimar.

Az ecetes gőzölést is lehet, bár szerintem a kamilla sokkal jobb lenne, mert gyulladáscsökkentő, megnyugtatja az orrnyálkahártyát, ami meg van duzzadva és amiatt nem kapsz levegőt.

Az ecet csak ingerli a nyálkahártyát és ha refluxos vagy, ami terhességben gyakori panasz, akkor azt is mégjobban belobbantja.

A sima sós vizes gőzölgés is hatásos, eldugult orra. :)

2023. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Vicces mikor a frontint felírják,de az orrspray-t inkább ne.:D Egyébként én is kamillával ismerem ezt,hú ecettel biztos nem ment volna. Amúgy én tengervizest fújtam,ha kellett,bár az annyira sokat nem ér.
2023. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
5, A szteroidos orrspray teljesen más, mint ezek a receptnélküli, függőséget okozó csodaszerek.
2023. okt. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi menne, ha holnap felhívnád az orvost?

Ha már vettél sprayt is, gondolom nem most kezdődött a probléma.

2023. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Van ám tengervízes orrspray is..
2023. okt. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Használj orrsprayt nyugodtan, nem lesz baj ha használati utasításnak megfelelő dózisban és ideig használod. Ez az ecetes lével történő nyálkahártya lemaratás messze morbidabbnak hangzik. Amikor a vízforralót tisztítom is szétmarja az ecetes forró víz az orrom, biztos jót tesz ha ezt direktben tolják. Mondjuk ha nincs nyálkahártya, akkor nincs dugulás sem, ez tény. (Egyébként a meleg gőz oldja a nyákot önmagában, felesleges ezért ecetezni.)


Akkor inkább inhalálj kompresszoros inhalátorral.

2023. okt. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!