Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama torna miatt tekeredhet...

Kismama torna miatt tekeredhet a baba nyakára a köldökzsinór?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretettel fogadok olyan anyukák válaszát, akik kismama tornáztak, hogy nekik sikerült -e termeszetes úton megszülniük a kisbabájukat?:)


Anyukám teljesen be van parázva és most jelenleg bűntudatot keltett benne, hogy ő 100% nem járna a helyemben, mert fél ne hogy a köldök zsinór mozgás közben a nyaka köré tekeredjen vagy emiatt ne hogy a végén farfekvéses legyen.


Én nekem is az az álmom, hogy természetes szülés legyen, azonban sajnos nem tudom befolyásolni.


A mozgásnak örülök, mert már nem dolgozhatok a munkakörülmények miatt.

Örülök a társaságnak és hogy kicsit erősebb, fittebb leszek a tornától.


A gyakorlatok szerintem teljesen kismamáknak valók. Csak négykézláb vannak kar és láb , illetve álló gyakorlatok vannak, főleg karral végezve.


Amit nem értek, hogy vannak mély guggolások, az szerintem nem biztos, hogy olyan jó.


Köszönöm, ha válaszolsz és kérlek ne sértegesd anyukám:D Normális válaszokat szeretnék. :)



2023. okt. 13. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

:D

Hehe. Butaság. Nem fog emiatt a nyakára csavarodni a köldökzsinór. Ok, anyukádat nem sértegetem, de neked azért lehetne több sütnivalód.

2023. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, dehogy tekeredhet emiatt, nincs ilyen összefüggés.


Megjegyzem, ha rátekeredik, akkor sem fullad meg a baba, tekintve, hogy nem lélegzik, hanem a vérben keresztül kapja az oxigént.


Nem ez szokott lenni a gond, hanem ha csomó lesz a köldökzsínóron, vagy többszörösen rátekeredik a zsinór a babára szorosan és emiatt elzáródik a keringés.

2023. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Az én anyukám is ezzel ijesztgetett az előző terhessegemnel, hogy emiatt 20+hetes terhesen ne merjek ablakot mosni!


Nem ettől függ. Ha tramburinon ugrálnal, az biztos nem tenne jót, de ott is inkább a placenta levalasatol tartanék inkább.

2023. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3as vagyok, egyenként meg gondolj bele, ha a terhességre veszélyes lenne a kismamatorna, akkor egyáltalán inditananak csoportos tornát? Na ugye, hogy nem.
2023. okt. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez hatalmas butaság. Nyugodj szépen meg, de komolyan.

A világon semmi nincs, ha rátekeredik a zsinór. Rengetegszer előfordul. Ha ez baj lenne, kihalt volna az emberiség. A Wharton-kocsonya azért van, hogy ne képződjön valódi csomó, ami szoros is. A csomók nagyon nagy része nem akadályozza az áramlást.

Tényleg ne aggódj, nincs miért. Élj úgy, ahogy neked kényelmes, nem vagy beteg.

De hogy hozzak egy ismerőstől példát is, a kisbabája nyakára ötször volt rátekeredve a zsinór. Otthon született meg, minden gond nélkül. Vagy ha megnyugtat, kérdezz meg egy szülészt, hány újszülött nyakáról szedett le zsinórt.

2023. okt. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

A farfekves se ettől függ. Aki vegigfekszi a terhességet rizikó miatt és max wcre kel fel, annak is befordul a babája fejjel vagy farral, vagy épp keresztbe fekszik. Ugyanezen lehetőségek fennallnak akkor is ha normálisan mozogsz, meg ha aktívan sportolsz vegig, akkor is. Nem is értem, miért pont a tornatol fordulna farosba. Ilyen alapon vissza is fordulhat a következő torna alkalmával.

A babák a szülés előtti napon is képesek megfordulni, nem egy eset van, ahol a programcsászár előtti este az ultrahangon farfekveses a baba, reggel meg mutetkor látják, hogy mégis fejvégűbe fordult végül

2023. okt. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósom azt mondta hogy ha a fejem fölé emelem a kezem terhesen akkor a gyerek nyakára tekeredik a kzs. Most gondolhatod, ez is mekkora óriási nagy baromság.. (és akkor még finoman fogalmaztam..)



Amúgy attól még, hogy a gyereknek a nyakára tekeredik a kzs, lehet hüvelyi úton szülni. Én simán úgy szültem. Hüvelyi úton született komplikációmentesen a kisfiam úgy hogy a kzs. 2szer a nyakára volt tekeredve. Nekem igazából a szülésnél még csak nem is mondták, csak otthon vettem észre a kiskonyvében.

2023. okt. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is tornáztak. Sőt esküvőn táncoltam is órákat 33 hetes terhesen. Természetes úton szültem.
2023. okt. 14. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 36. hétig tornáztam, nagyon jól esett, és nem lett semmi baja a lányomnak. Sőt, szerintem emiatt jobban bírtam a szülést mint enélkül. A guggolások jók egyébként. Segítenek a babának befordulni és jól beállni, vajúdáshoz is ajánlják. Ha bírod akkor otthon is maradhatsz guggolásban. Én nagylabda segítségével guggoltam.
2023. okt. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!😊
2023. okt. 14. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!