Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sikersztori lassan növekvő...

Sikersztori lassan növekvő embrióval és elhúzódó barnázással?

Figyelt kérdés

Az utolsó menstruációm augusztus 6-án volt, általában 27-33 naposak a ciklusaim, de nem tudom, hogy mikor ovulálok és milyen hosszú a luteális fázisom. Szept. 23. óta émelygek, okt. 2. óta hányok, néha napján nagyon durván. Szept. 29. és okt. 14. között 6 alkalommal volt barna folyásom. Okt. 7-én mentem nőgyógyászati ügyeletre a második barnázáskor, ott nem találtam hematómát vagy bármit, ami a barnás vérzést okozhatta volna. A babának volt szívhangja, nem nézték a frekvenciát. CRL 18 mm, kb. 8 hetes terhességnek felelt meg, netes CRL táblázat szerint 8 hét 1 nap. Írtak fel 1x2 100-as Utrogstant, hátha progeszteronhiány miatt barnáztam. Ez az enyhe vérzés még párszor előjött, ezért bejelentkeztem magánba (SZTK nőgyógyászatra 3 hét múlva megyek, előbb nem tudtak időpontot adni). Ma, okt. 18-án voltam magánorvosnál, ő 3x2 Utrogestant írt elő, mert kevesellte a napi progeszteron adagomat. Megmérte ő is a babát, szívhang volt, de nem mért frekvenciát, mert szerinte túl korai az első trimeszterben (én úgy tudom, hogy az alacsony frekvencia utalhat hamarosan bekövetkező vetélésre, de nem erőszakoskodtam vele). Az embrió nagyon aktív volt, kalimpált a lábaival, szerinte ez rendkívül jó jel. Ugyanakkor az elmúlt 11 napban 11 mm helyett csak 4 mm-t nőtt a CRL, tehát 9 hét 5 nap helyett 8 hét 5 napnak felel meg. Ez meg elég rossz. :(

Tudom, hogy az itt válaszolók 99%-a se nem egészségügyi szakember, se nem jóstehetség, de érdekelne, hogy volt-e valakinek hasonló és hogyan végződött? Nem tudom, hogy érdemes-e emelni a progeszteron adagomat, vagy csak az egyébként is küszöbön álló vetélést késleltetem vele... Tulajdonképpen emiatt írom ki ezt a kérdést, hogy érdemes-e támogatni ezt a terhességet, volt-e valakinek lassan fejlődő embriója/magzata, aki végül megmaradt és élve született? Köszönöm, ha válaszoltok és bocsánat, hogy ilyen hosszú lett a leírás.



#barnázás #pecsételés #fenyegetővetélés #lassannövekvőembrió
2023. okt. 18. 14:02
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy érdeklődsz, jól esik. 30-ára tudtam időpontot foglalni a magándokihoz. Ma I. trimeszteri vérvételen voltam. Fizikailag és lelkileg is a padlón vagyok. Egész nap émelygek, folyadékból csak a zöldségleves vagy jegeskávé megy le, még a sima víztől is hányok, sok a savam, a progeszteronpótlás miatt pedig iszonyatosan puffadok és kimerült vagyok. Eddig is nehezen viseltem ezeket a tüneteket, de úgy voltam vele, hogy az erős hányinger jó jel, akkor a terhesség is erős, a baba is egészséges (a régi nőgyógyászom mondta). Ehhez képest gyakorlatilag a semmiért vagyok rosszul lassan egy hónapja. Már nem a gyerekeim újszülött fotóit nézegetem és próbálom elképzelni, melyikükre fog hasonlítani a baba, hanem missed ab műtét tapasztalatokra keresek rá. Mikor ma a vérvételen elsőbbséggel előre vettek, mert a beutalón rajta van a terhesgondozás diagnózis, csalónak éreztem magam. :(
2023. okt. 20. 17:28
 12/23 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Nézd lélekben feladtad. Van egy gyönyörű lányom. A második terhességemnél első vizsgálatakor nem volt szivhang kb 7 hetes lehettem, de az orvos gratulált. Mindent felsoroltam neki, hogy baj van mert 2 héttel kisebb a mérete, nincs szivhang pedig kellene. Sajnos vetélés lett. A harmadik babát 7 hetesen nem találta a doki. Elküldött vérvételre aznap, hogy biztos terhes vagyok, vagy csak késik 3 hetet. A vérvétel még aznap bebizonyította, hogy létre jött a terhesség. Másnap felkerestem egy szonográfust. Elő embrió volt szivhanggal. Csak 1 héttel kisebb mint a menzesz szerinti. Elmentem hozzá azután is. Gyönyörűen látszott a fejlődése. Mostmár lassan megszületik a pici babám. Felesleges lemondanod, ha csak 1 héttel kisebb.
2023. okt. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Kedves vagy, hogy próbálsz vigasztalni, köszönöm. Az 1 hét lemaradás sajnos nem a menstruáció szerinti korhoz képest van (megnéztem, ahhoz képest 1 hét 5 nap/16 mm lenne a különbség, de ez nem releváns, a korábbi terhességeim alapján úgy tűnik, mindig a 14. napnál később szoktam ovulálni), hanem a 11 nap alatti 4 mm-es növekedés baromi kevés, kb. a harmada az elvártnak. Szóval az első ultrahanghoz képest van lemaradva a növekedése: okt. 7-én 18 mm, ami 8 hét 1 napnak felel meg, 11 nappal később, október 18-án 22 mm volt, ami csak 8 hét 5 napos kor. Viszont az ügyeleten mért CRL alapján 9 hét 5 naposnak, vagyis 29 mm-t kellett volna mérnie a szerdán a magánorvosnak. 7 mm, 1 teljes heti növekedés hiányzik! :( És ha azt vesszük, hogy több, mint 2 hétig volt visszatérő barna folyásom még akkor is, amikor már egy hete esténként 2 progeszteront használtam, akkor bármennyire is szeretném teljes szívemből őt, az eszemmel már sikerült felfognom, hogy itt bizony komoly gondok vannak. 7 mm az első trimeszterben rengeteget számít! Persze szorgalmasan teszem fel magamnak a 3x2 Utrot, a terhesvitamint sem mindig hányom ki, lehetőségekhez mérten pihenek, rázós, kanyargós-hánytatós busz helyett inkább utazok többet a stabilabb villamoson, szóval azt hiszem, amit lehetett, megtettem ezért a babáért. Legkésőbb 30-án úgyis kiderül minden.

Neked gratulálok a picihez és jó egészséget kívánok mindannyiótoknak!

2023. okt. 21. 10:47
 14/23 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom a helyzeted a legrosszabb a bizonytalanság. Azért még lehetnek csodák és el is mérhetik. Nekem amikor meghalt az embrió a tünetek elmúltak. A bizonytalanság az mindig ott marad amíg a karodban nem lesz a baba. Én is csak akkor leszek nyugodtan amikor jövünk majd együtt haza a kórházból.
2023. okt. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A legjobbakat kívánok nektek!
2023. okt. 21. 16:14
 16/23 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen! Kérlek írd meg, hogy mi lett a vége. Szorítok Nektek!
2023. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönjük. Meg fogom írni.
2023. okt. 23. 21:52
 18/23 A kérdező kommentje:
Nem vártuk meg a hétfői ultrahangot. Tegnap délelőtt, amikor hazaértem fogászatról (nem kaptam semmi gyógyszert, csak letört fog élpótlása volt), vérezni kezdtem, de nem híg barna, hanem - bocsánat az undorító részletekért! - nyúlós-nyákos, rózsaszínes-barnás vérzéssel. Már kedden extra magnéziumot kellett bevennem, mert görcsöltem és nagyon fájt a derekam. A kórházban nagyon segítőkészek voltak, a szonográfus 2x is csinált hasi, 1x pedig hüvelyi ultrahangot, kb. 15 percig, ha nem tovább. A baba ÉL, a CRL mérete NEGYVENNÉGY (!!!) mm, a képernyőn nekem is mutatta, 4.44 cm-t írt ki, rengetegszer lemérte hasin és hüvelyin is. Azt mondták, lehetetlen, hogy egy hét alatt 22 mm-ről 44-re nőtt volna, ezt én sem tartom reálisnak. Nem gondoltam volna, hogy ilyen megtörténhet, ebben az időszakban 1 centit tévedni. Szóval a baba jól van, 11 hét 3 naposnak írták, más táblázat szerint 11 hét 0 nap, de ennyi szerintem bőven belefér és így a dátumaink is stimmelnek. A méhszájam hüvelyi UH-n teljesen zárt volt, nincs megrövidülés, haematoma, polip vagy mióma nem ábrázolódott, a petefészkeim is rendben vannak, nem találta a vérzés okát. És a szonográfus annyira aranyos volt, rengetegszer merevítette ki a képet, fordította oda, hogy fotózzam le. A hüvelyi UH végén sajnos kis barna csíkot hagytam a vizsgálóasztalon és még este is ürült véres nyák, de picit nyugodtabb voltam. Ultrahang után a nődoki eléggé magas kockázatúnak minősített. Közölte, hogy amíg nem fekszem egész nap, addig visszatérő vendég leszek a kórházban a folyamatos vérzések miatt. Remélem, azért nem... Az UH-ra azt mondta, hogy az ő szonográfusuk sokkal megbízhatóbb, mint a doki, akinél voltam, noha régen dolgoztak együtt és egyébként remek szakember, klinikai genetikus, farmakológus stb., de az ultrahangot minden bizonnyal elmérte. Aztán kitért arra is, hogy max. 4 terhesség ajánlott, utána szinte borítékolható a fájásgyengeség (sectio lehetősége pvn helyett? Nem mertem rákérdezni.) és a szülés utáni extra vérveszteség is valószínű. Továbbá elég idősek vagyunk a férjemmel, nők 30, férfiak 40 fölött már kockáztatják a genetikai rendellenességeket. 34 vagyok, ami majdnem 35, mindenképp kell mennem majd genetikai tanácsadásra, a férjem is 43, de 44 lesz, lehet kell majd korionbiopszia. Én genetikai ultrahangra és kombinált tesztre megyek a 13. héten, remélem elég lesz és azt is, hogy NEM genetikai oka van az Utrogestan melletti vérezgetésnek.
2023. okt. 26. 08:44
 19/23 anonim ***** válasza:
Kérdező,annyira örülök!:)) Nagyon szeretem az ilyen pozitív kimenetelű dolgokat. Erős baba,nem lesz baj! Mesélj majd még kérlek.
2023. okt. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

#18! Én is nagyon örülök. Remélem, te leszel az, aki megválaszolja a saját kérdését. Sikersztori lassan növekvő embrióval és elhúzódó barnázással 😁

Feküdj sokat, ha az segít.

Nem szeretnék a pénztárcádban turkálni, de ha megteheted, szerintem valami non-invazív tesztet csináltass. A kombinált csak kockázatbecslés és a korod miatt, már nagyobb a kockázat, ezért túl nagy az esélye, hogy nem fog megnyugtató eredményt adni, holott a baba lehet tök egészséges. Akkor megint idegeskedhetsz, pedig abból már volt elég.

Sajnos, nagyon drágák azok a tesztek, de megéri a nyugalmad miatt, ha megengedhetitek magatoknak.

#7

2023. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!