Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hónapos korig biztonságos...

Hány hónapos korig biztonságos dolgozni terhesen?

Figyelt kérdés
Bölcsődében dolgozom, kisbabákkal 4hónapos kortól másfél évesig.Muszály felvennem őket mert némelyik még nem jár. 6 hónapos terhes vagyok.
2023. okt. 22. 13:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Egyenlőre bírom, megfáztam az orrom folyik 1 hete levesezek, teázok már jobb.összesen ennyi meg a hányás hasmenést kaptam el tőlük szeptemberben.Akkor nemis mentem dolgozni 2 napig.
2023. okt. 22. 15:08
 12/21 anonim ***** válasza:
96%
Ha orvosilag nem tiltott, akkor abszolút rád van bízva. Mindenki máshogy viseli a terhességet. Ha bírod, akkor csináld. Amúgy meg van, akinek otthon több gyereke van, akiket emelgetni kell, illetve az oviból, suliból mindent hazavisznek. Szóval a lényeg, hogy mérlegelj a saját helyzetedhez képest, hogy meddig mersz dolgozni, illetve meddig bírod.
2023. okt. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%
Addig dolgozol, amíg akarsz. Minden nő érzi, hogy meddig bir terhesen dolgozni. Dolgozhatsz te, akár 38 hétig is akár a bölcsődéből is mehetsz szülni.
2023. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Igazából Max november végéig szeretnék.Aztán majd eldől hogy tudok e vagy sem. Van egy hèt szabim novemberben.Szóval az már jól fog esni.
2023. okt. 22. 16:00
 15/21 anonim ***** válasza:
76%

Én is bölcsődéből jöttem el. Illetve a 11 héten elküldött a főnököm táppénzre, mert a 9 dolgozóból 7 csúnyán megfázott, köhögtek, orruk folyt, illetve a csoportomban a 12 gyerekből 12 állandóan beteg volt, de "csak" a foguk jött (zöld orrváladékkal, hurutos köhögéssel és 38-39 fokos láz körbe adogatásával)


Aztán mire vissza tudtam volna menni, elkezdtem iszonyatosan rosszul lenni, naponta 7-8 alkalommal hánytam. Konkrétan a teljes második és harmadik trimesztert végig hánytam. Az ételek látványától, szagától, gondolatától is rosszul voltam.


Hiába terveztem a 30-35-ig hétig dolgozni, másként alakult :( Még a csoportomtól sem tudtam rendesen elköszönni.

2023. okt. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Amìg bìrod. Nèzz utàna a helyi törvènyeknek. Van, ahol könnyìtett munkàt kell adjanak, ha nem bìrod.

Van, ahol dolgozhatsz vègig (pl uk) van, ahol meg van adva hànyadig hètig lehet (pl Ausztria). Franciaorszagnak is biztos megvannak a sajàt szokàsaik terhesseg esetèn.

2023. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nèzz utàna a helyi törvènyeknek


Szóval egyszerűbb magyar oldalon, magyarokat kérdezni...

2023. okt. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig bírod. Én 7 hetes koromig dolgoztam mert utána kórházat jártam, folyton elájultam, meg napi 10x hánytam. Veszélyeztetett terhesként így nem tudtam menni sajnos.
2023. okt. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Hivatalosan december 11ig kellene dolgoznom.Azután kötelezöen " kismama szabadság" vagy hogy forditsam. De ha tovább bírom november végétől még azt az egy hetet akkor mindenképp végigviszem. 15ös na én az első trimesztert a 6-14ig hétig hánytam végig a hűtőt kinyitottam a hányinger kapott el.Szinte nemis ettem főtt kaját mert kihánytam, Sós ropin meg csipszen éltem napokig " túléltem"
2023. okt. 22. 18:25
 20/21 A kérdező kommentje:
17es magyar oldal akkor csak olyasmit lehet kérdezni ami Magyarországgal kapcsolatos? Ez egy bölcsőde mint mindenhol máshol, gyerekek vannak.Ha Magyar ha Német ha Olasz vagy Franciaország a terhességet minden országban ugyanúgy viselnéd. Teljesen mindegy honnan írok.Nem tudsz válaszolni a kérdésemre nem gond.
2023. okt. 22. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!