Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok és a...

5 hetes terhes vagyok és a normális arcbőröm megcsúnyult.5-6 gyulladt pattanás, közben száraz is. Miért lehet? Nem most kéne szépnek lennie? Ez a hormonális változás ugye nem veszélyezteti a picit?

Figyelt kérdés
Abból gondolom, h hormonok okozzák, mert az arccsontomon vannak leginkább. Az étkezésem, emésztésem meg sztem ugyanaz, mint régebben.
2010. okt. 21. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális.

Tényleg az átlag arcbőre megszépül a terhesség alatt, de valakinél ez pont fordítva működik.

Én is így jártam a terhességem alatt, teljesen kiragyásodtam, és sajnos nekem az egész terhességemet végigkísérte. Emellett egyszerre volt száraz és zsíros is a bőrőm , olyan volt, mintha le akarna mállni a fejemről.

Valakinél ez idővel elmúlik, de nekem 9 hónapig tartott, és most a szpotatás alatt sem tökéletes, de azért jelentősen jobb.

Ja, a gyerekem most lesz 9 hónapos, és teljesen egészséges, gyönyörű baba, tehát nem hiszem, hogy ez gond lenne a babára nézve.

2010. okt. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Abszolút a hormonok okozzák! Ilyenkor sok olyan dolog történik a szervezeteddel, ami korábban nem, és sokszor magad is meglepődsz miket produkál a tested, és lelked! Lányom 7 hós, és Nekem most is volt, hogy a homlokomon egy csomó pattanás kijött. Gondolom, hogy ez megint a hormonok játéka, szerintem még mindig tart a szervezet regenerálódása! Ne aggódj, a babának ez abszolút nem káros!


Boldog babavárást!

2010. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt nagyon ronda lett az arcom! Sőt, szülés előtt lett a legcsúnyább. Tiszta pattanás voltam. Kezelhetetlen volt a dolog. Megszületett a kislányom, és most várok, hátha egy picikét megszépül az arcom...

Igen, ezek a hormonok, és lehet ápolgatni az arcot, de elmulasztani szerintem lehetetlen ilyenkor a pöttyöket.

Egy 12 napos baba anyukája

2010. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez is egy tévhit, hogy terhesség alatt mindenkinek szép lesz a bőre. Olyan hatalmas hormonális változások zajlanak, állnak be, hogy természetes, ha a bőröd sem marad szép (mázlista, akié az marad, lesz). Nekem ugyanez a helyzet, mint neked. Száraz, mégis pattanásos, aknés a bőröm.

Már a második trimeszterben járok, mégsem javul. Akkor látok némi pozitív változást, ha nem eszem sütit, csokit, édességet, cukrosat.

Fokozottabban ápold a bőrödet, gyakrabban krémezd, ha otthon vagy és ha nem muszáj, ne használj sminket, púdert, még jobban szárítanak.

Sajnos, végleges szépítő megoldást én sem tudok. :(

2010. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A terhesség elején nekem is csúnya volt a borom, nagyon lestrapáltnak nézdem ki, de a 2. trimesztertol kivirultam, ragyog a borom is.


29 hkm

2010. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ahogy megtudtam hogy babát várok, olyan randa lett a bőröm, hogy szégyeltem még a tükörbe is belenézni.

Aztán most ahogy közeleg a 7.hét olyan szép lett, egyik napról a másikra a bőröm, mint még soha életemben.


Remélem így is marad, de nem bízom el magam :(


Egyébként nálam is leginkább az állcsont körül jelentkeztek és a szám körül, olyannyira elfajulva hogy mind kisebesedett és nagyon csúnya piros foltokat hagyott maga után.

2010. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én az első trimeszter végéig úgy néztem ki, ahogy még kamasz koromban se. Hatalmas vörös duzzanatok voltak az arcomon. Borzalmas volt! De utána szépen elmúltak, gondolom a testem megszokta az új hormon-felállást. :)
2010. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom igaz-e, de van egy olyan néphiedelem, hogy kislányos kismamiknál fordul elő gyakrabban, hogy pattanásos lesz az arc. Akik most válaszoltak és írták, hogy milyen nemű a gyermek ott mind kislány volt :) lehet, hogy hülyeség. Viszont nekem kisfiam lesz és az elejétől kezdve elkezdett szőrösödni a hasam :S azt mondta a doki, hogy elmúlik majd szülés után..remélem :)

Háát igen a hormonális változások.. Jó babavárást! 35hkm

2010. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Nekem kisfiam van, és mint ahogy le is írtam már, az én bőröm az egész terhesség alatt borzasztó volt, tehát megcáfolom a fenti állítást. :O)
2010. okt. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát én pont ma reggelre rügyeztem ki megint. Havonta egyszer nagyon sok kijön, de amúgy sem szép a börőm mióta terhes vagyok, pedig soha nem volt vele semmi gond még kamaszkoromban sem. Mindig is büszke voltam a hamvas arcbőrömre...idáig.
2010. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!