Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hematóma 16 hetesen?

Hematóma 16 hetesen?

Figyelt kérdés

10 napja kezdtem barnázni, érme nagyságú foltokban. Hematómát nem láttak, de rögtön kaptam 3x1 Utrogestant, 2x1 Velfem hatóanyagaival megegyező vitamint (külföldön élek), mellé szedem a Femibion 2 és 1000 mg C vitamint. 2 nap barnázás után 6 napig semmi nem volt, majd újra kezdődött 2 napra, egyszer egy nagyobb mennyiség is ürült egyszerre, kb egy tisztasági betét. 2 napja már látták a hematómát, nem mèrtèk le de azt mondták elég nagy, ágynyugalmat írtak elő és pár nap múlva vissza kell mennem ellenőrzésre. Azóta kisebb mennyiségben barnázok, görcsök nincsenek. Nagyon megijedtem, betartok mindent amit mondtak, de hirtelen mindent elfelejtettem megkérdezni. Baba szuperül fejlődik, mindig korának megfelelő. Mèhlepèny mélyen tapad, de a mèhszájat nem érinti. Mennyire veszélyes ez már 16 hetesen, kinek van személyes tapasztalata?

Következő ellenőrzésen persze megkèrdezek mindent ami elmaradt, igazából csak egy kicsit megnyugodni szeretnék addig. Amit hematómáról találtam általában mind az első trimeszterben jelentkezett, csak pár későbbi tapasztalttal találkoztam.


dec. 13. 10:19
 1/2 Liaaaa1228 válasza:
100%
Szia ! Sajnos ez a terhesség bármely szakaszában előfordulhat , En 9 hetesen kezdtem el először vérezni,hematoma miatt, akkor 3 nap kórház ,kaptam progeszteront , és vérzés csillapitot . majd úgy tűnt szervül, de mégis ott volt a következő Uh-n ,közben kisebb kihagyásokkal folyamatos a barnàzás ..múlt héten teljesen megszűnt . 1 egész hétig nem votl , erre hétfőn (12-13 hetes vagyok) elkezdtem nagyon durván vérezni , persze gyorsan megint ügyelet ahol láttuk hogy a baba szerencsére jól van , de a mèhszáj mellett megint van egy kis hematoma ..kaptam vérzéscsillapítót és érfalerősítőt,illetve továbbra is szednem kell a progeszteront . Vérzés most nincs , barnázás hol van hol nincs mint a mesékben.Nagyon idegölő ..:( de az orvos biztat hogy nem lesz baj !Sokat kell pihenni , feküdni ..engem ez kiborit mert pörgős csaj vagyok … de a babáert mindent ! Szóval pihenni pihenni !! Ez többet ér bárminél !
dec. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Több, mint egy hete fekszek már én is, csak enni és a mosdóba kelek fel. Kisebb lett a hematóma, most 4x2 cm.. folyamatosan ürül, mindig barna, az utóbbi 3 napban naponta egyszer nagyobb mennyiség is. Remélem gyorsan túl leszünk rajta mindketten, ahogy te is mondod borzasztóan idegőrlő. Félve megyek a mosdóba már :(
dec. 18. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!