Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Üvegszilánk miatt mennél...

Üvegszilánk miatt mennél balesetire?

Figyelt kérdés

Azt hittem kis fólia darab van a földön, a hűtő előtt (amiben ugye mosatlan zöldségeket tárolok, pár hónapja arrafelé eltört egy hűtőben tárolt üveg), így rányúltam, de üvegszilánk volt. Egyből beleállt az ujjamba, de kihúztam belőle, szerintem nem tört bele. Azonnal vérezni kezdett. Lemostam hidegvizzel, kinyomkodtam belőle a vért egy kicsit, majd lefújtam fertőtlenítővel.

Jelenleg keresni kell a nyomát, mert nem igazán látszik.


Én félek a vérmérgezéstől, így felhívtam a sürgősségit, hogy ilyenkor is kell-e tetanusz. (Azt nem mondtam, hogy a hűtő előtt volt a szilánk.) Azt mondták, hogy nem mondhatják ne menjek be, így menjek be, megnézik nem-e maradt benne szilánk és kitisztítják. Tetanuszt nem említettek, csak egy másik ügyeletes doki mondta aki telefonon jó helyre irányított, hogy terheseknek nem szoktak.


Azt sem szeretném, hogy sok beteg ember között megint összeszedjek ott valamit meg attól legyen rosszabb az ujjam, hogy felnyitják.


Ti bemennétek emiatt a helyembe?



dec. 16. 12:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

6 hetes "alig terhes" voltam, mikor megcsípett életemben először egy darázs, én attól paráztam be, de végül nem mentem orvoshoz.

Következő héten ugyanúgy jártam, mint te, csak én nem láttam és beleléptem a szilánkba. Kiszedtem, fertőtlenítettem Octenisepttel, bekötöttem, mentem tovább.

Semmi bajod nem lesz, néha nézz rá a sebre, ha nem gyulladt vagy csúnya, akkor minden rendben lesz.

dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%

Szétszedte a botmixer az ujjamat,de nem vágta le.

Nem mentem sehova.

Meggyógyult,még élek....

Szóval ne parazz egy üvegszilánk miatt.

dec. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%
Fuuu szegény gyerek. Fél életét a kórház sürgősségi osztályán fogja tölteni ilyen para mamival
dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%
...és az ilyenek miatt kell 8-10 órákat várni a sürgősségin a tényleg beteg, vagy súlyosan sérült embereknek... Sőt, Ödönkét sem kell majd SBO-ra vinni minden egyes bibivel majd. Octenisept legyen mindig otthon, aztán megy tovább az élet.
dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt akartam irni, mint a 14. És nem is minden doki hajítja ki az ilyet, hanem türelmesen végighallgatja, mert túl rendes.
dec. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
96%
Tavasszal bevittük az eszméletlen, kiszáradt 4 éves lányom az ügyeletre péntek este, hát ott ültek egy kislánnyal akinek szemölcs van hetek óta a kezén, mikor az orvos is kijött rohantak oda hozzá hogy igenis vizsgálja meg meg franc tudja, hát ott tartottam megfejelem őket, bemennek a szemölcsös gyerekkel míg a férjem nem győzte tartani a gyereket a karjában.. utána befektették és rendbe tették egy hét alatt, nem a kórházat bántom, hanem hogy valaki nem szégyelli magát egy szemölccsel a gyerek kezén elénk tolakodni..
dec. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én véletlenül rácsuktam a szekrényt a körmöm alatti részre, fájt, meg vérzett, mint az állat, de csak lefújtam octenisepttel, meg bekötöztem... oké, nyilván ne koszos kézzel nyomkodj nyers húst a sebbe, de ha nem látszik és nem gyulladt, akkor nagy baja nem lehet.
dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

16-os: Szegénykém😔😔 Remélem azóta minden rendben velem


Nem akarom én senki idejét húzni, ezért kérek orvost a telefonhoz, ha van valami. Csak sajnos apró sérülés miatt volt már vérmérgezésem, a lányomnak nyirokban futó fertőzése, egy rokonunkat meg szegény meghalt, az egyik oka szepszis colt.

dec. 16. 19:50
 19/20 anonim ***** válasza:
90%
Lehet akkor gyakrabban kéne takarítani.
dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
2 szabadtéri, 1 kórházi fertőzés. Ragyoghat a ház attól.
dec. 16. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!