Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet kibírni több hét...

Hogy lehet kibírni több hét hányást?

Figyelt kérdés
Elkapott egy hányós vírus, ma egész nap hányingerem van, hánytam 4x, megy a hasam…arra gondoltam, hogy akiknek terhesen ezt (vagy rosszabbat) heteken át kell elviselniük, azok hogy csinálják? Én már önmagában emiatt ott tartok, hogy lehet inkább nem akarok gyereket, mert ezt biztos nem csinálnám végig.

jan. 13. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egész napos hányingerem volt majdnem 3 hétig és attól is teljesen kikészültem mentálisan. Most már csak este/éjszaka van, sokkal könnyebb. Az biztos, hogy az ember megtanulja értékelni az egészséget/jó közérzetet :D

Tényleg le a kalappal azok előtt a nők előtt, akik sokat/sokáig hánynak, szörnyű lehet.

jan. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
4 terhességgel, 16-20 hétig, napi 15-30 szor hánytam. Borzasztó volt, de túléltem.
jan. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 45.napja tartanak a rosszullétek, hányás is van minden nap és szinte egész napos hányinger. Néha 1-1 nap viszonylag jó, de volt pár olyan nap, amikor egész nap semmit sem ettem. És a legrosszabb, hogy minden egyes nap várom a csodát, hogy végre elmúlik a rosszullét, jelenleg túlélő üzemmódan vagyok és még dolgozom is...DE a babám jól van és igazából ez ad erőt a mindennapokhoz, főként amikor mélyponton vagyok.

Ha előre tudom ezt, hogy ilyen sokat leszek rosszul, akkor is csinálnám.

jan. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehezen, túlélve a napokat.
jan. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

En nem hanytam folyamatosan, csak napi kb 6-7x, igy elviselheto volt. Nem kellemes, tokom kivolt mar vele, mert ez ment a 16. hetig, de tuleltem.


Regen, amikor elkaptam egy virust, akkor en kezdesnek 15 percenkent hanytam,oklendeztem, aztan utana ha megittam egy korty vizet, kezdodott elorol minden. Ez azert osszehasonlitva sokkal-sokkal rosszabb volt, habar csak 2 napig tartott.

De van, akinek ilyen a terhessegi hanyas is, na oket nagyon sajnalom, szornyu lehet. De nyilvan mi mas valasztasod van, mint birni. Meg persze akkor mar korhazba is kell menni, ha ilyen durva a helyzet.

jan. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
“Csak” napi 6-7? Én tegnap annyitól már kiszáradtam (mondjuk a hasam is ment) és infúziót kellett kapnom. El se akarom képzelni milyen napi 20x hányni, szerintem én szó szerint belehalnék. Ah én így inkább nem vágnék bele a gyerekvállalásba, lehet másoknál erősebb ez az ösztön, mint bennem és azért bírják ki.
jan. 14. 05:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért szerencsére nem mindenki hányós, ezt előre nem lehet tudni. Sőt van olyan nő aki egyik terhességnél folyamat rosszul van a másodiknál viszont semmi panasza.


Viszont azért a gyerekvállalás sokkal több áldozattal/kellemetlenséggel is jár mint az esetleg pár hétig tartó hányás, így ha az miatt elveted, akkor talán jobb is így.

jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 igen de épp ezaz hogy ez annyira lutri, vagy észre se veszed, hogy terhes vagy, vagy végighánysz 9 hónapot, én nem merném ezt a kockázatot bevállalni. És ja, persze rengeteg más kellemetlenséggel is jár.
jan. 14. 10:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, hogy egy ido utan megszokod a hanyast :D

Ennyitol amugy nem szaradsz ki, de neked ment a hasad is, ez teljesen mas.

jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 a hányást még talán, de azt az émelygős-hányingeres kombót biztos nem. Az még talán rosszabb, mint maga a hányás :D
jan. 14. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!