Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a szülésig állományban...

Ha a szülésig állományban vagyok, de utána a munkáltató felmond nekem ugyanúgy jár a csed végig és a GYED?

Figyelt kérdés
jan. 13. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg védelmet élvezel terhesség alatt, nem rúghatna ki. Ha ilyen napi bejelentéssel vagy határozott idejű szerződéssel vagy, amit nem újít meg (=felmond), akkor az számít, hogy a szülés pillanatában mi volt a státuszod. Úgy tudom, de lehet érdemes lenne ezzel foglalkozó szakembernél érdeklődni, a részletek ismeretében.
jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A szülésig védve vagyok, azt tudom és azzal nem is lesz gond. De szülés után már lehet (ami nem baj, nem is mennék oda vissza). Ügyvéd és könyvelő már megkapta ezt a kérdést, várom a válaszukat.
jan. 13. 19:16
 3/11 babyboom567 ***** válasza:
100%
Végig védve vagy míg gyes után nem mész vissza.Jár különben.
jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"A szülésig védve vagyok, azt tudom és azzal nem is lesz gond. De szülés után már lehet "


Nem, nem lehet. Leghamarabb akkor rúghat ki, ha visszamennél a gyerek után, 2 vagy 3 éves korában.

jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után is védve vagy, míg vissza nem mész. Sőt, köteles visszavenni dolgizni is, max. azt mondja, nem tud tovább foglalkoztatni, de attól még vissza kell vennie állományba és kiadni a felgyűlt szabikat.
jan. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülés pillanatában van aktív jogviszonyod, akkor jogosult vagy csedre-gyedre. Ha határozott idejű a szerződésed és az lejár (szülés után), akkor nem köteles meghosszabbítani de passzív jogon kapni fogod az ellátásokat. Egyébként onnantól kezdve, ahogy várandós vagy védett vagy, nem rúghat ki. Ha újra szeretnél dolgozni és megszakítod a fizetés nélküli szabadságodat, onnantól kezdve viszont bármikor elküldhet.
jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kapod, de védve vagy, amíg nem mész vissza (vagy legkésőbb addig, amikor a gyes lejár). Nekem jogutód nélkül megszűnt a munkahelyem amikor gyed-en voltam. Kaptam tovább passzívan, csak nem volt hova visszamennem.
jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez megnyugtató:)
jan. 13. 20:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak védve vagy, kötelesek visszavenni.


Ráadásul pl. inflációval emelt bérrel, ha a többi munkatársnak is emeltek, amíg távol voltál. Ha 3 évig vagy távol, és azalatt 3-szor emeltek, akkor neked jár.


Ha elküld, mert nem tud foglalkoztatni, akkor ezen az emelt béren kell kifizetnie a bennmaradt és összegyűlt szabijaidat.


Ha elküld, végkielégítés is jár. Például 2 évig ott dolgoztál, és 3 évig voltál távol, 5 éves munkaviszonynak számít, jár a végkielégítés (2 havi).

Felmondási idő ugyanez, azt is ki kell fizetnie. Példánál maradva, 5 éves a munkaviszony, 2 havi végkielégítés jár + 45 napos felmondásra bér. Minden összeg inflációval emelt összeggel, teljes munkaidős bérként.


Sok munkavállaló nincs tisztában a jogaival, sok kismamát megpróbálnak átverni, több ismerősöm is így járt, ki akarták a szemüket szúrni egy potom összeggel a végkielégítés helyett, közös megegyezés aláírásával.


Soha ne írj alá közös megegyezést, amit át nem nézettél valakivel, aki ért hozzá. Nem kényszeríthetnek aláírni sem, kötelesek gondolkodási időt adni.


Másik trükk, hogy visszavesznek, kiveszed a szabit teljes béren, utána részmunkaidőbe tesznek, majd elküldenek, ha már nem vagy védett. Így spórol, mert a végkielégítés és felmondási időre járó bér is kevesebb lesz a részmunkaidő miatt.

jan. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

*Példánál maradva, 5 éves a munkaviszony, 2 havi végkielégítés jár + 45 napos felmondásra bér + bennmaradt szabik + a szabik, amik adott évben járnának arányosan. Minden összeg inflációval emelt összeggel, teljes munkaidős bérként.


Ugye látod, miért trükköznek egyes cégek, hogy ne kelljen ennyi mindent kifizetni? Szomorú, de légy óvatos, reméljük a te munkahelyed nem ilyen.

jan. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!