Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy terhes nőnek tényleg nem...

Egy terhes nőnek tényleg nem szabad olyanokat ennie, amely ételekben mák van?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm mondta, miután megemlítettem neki, hogy Keresztapám nője 27 hetes terhes.


Nem vagyok dietetikus, így nem tudom az állításának az igazság-tartalmát.


Kinek, mi a Véleménye?



jan. 22. 09:07
A kérdező szavazást indított:
Igen, igaza van
Nincs
Egyéb ok miatt egészségtelen
35 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ismerősöd h..lye.
jan. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

A véleményem, hogy hülyeség. Kíváncsi lennék mivel magyarázza… mert pöttyös lesz tőle a gyerek?

Egészen nyugodtan lehet mákot fogyasztani terhesség alatt.

jan. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én karácsony tájékán rúd számra ettem a mákos bejglit. Eszembe sem jutott, hogy bajunk lehet tőle.
jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem eszel meg több kilót, semmi bajod nem lesz.
jan. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem tilos a mák terhesen. Az más, hogyha valaki hajlamos a szorulásra (terhesen elég gyakori, lassul a bélmozgás, nyom mindent a baba stb) annak okozHAT a mákos étel szorulást, ami nem veszélyes de baromi kellemetlen tud lenni. De ezer más dolog is okozHAT ilyet.
jan. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyesek szerint a terhes nőknek illene éhen halni. Minden túl veszélyes számukra 😁

Gondolom, egyébként az ópium származék miatt mondják, ami miatt sok országban eleve tiltott élelmiszer mindenki számára, de olyan mennyiségről és formáról beszélünk, ami az égvilágon senkinek nem káros.

Én részemről terhesen nem fogyasztok nyers húst és nyers tojást, amiket egyébként nem terhesen se szoktam, szóval nem nagy lemondás. Majd megírom, ha emiatt 4fejű lett a gyerekem.

jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Teleettem magam mákos bejglivel Karácsonykor 😅
jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen tutit nem tudok, de régebben hallottam, hogy terhes nőnek nem tanácsos a mák evészet, mert a gyerek nagy korában drog függő lesz.
jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
30%
Nyugodtan eheted, de tudd, hogy lévén rendkívül tápanyagdús étel, erősen hizlal.
jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Húha. Ezt én sem tudtam.

Akkor egy nagy tányér mákostészta rosszabb, mint 2 szelet kenyér egy pár karika szalámival ???

jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!