Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes el kezdenem aggódni?

Érdemes el kezdenem aggódni?

Figyelt kérdés

Két napja (szerda) kellett volna,hogy megjöjjön, de mivel sokszor már a tervezett menstruációs nap előtt megjön két nappal,így én hétfővel számoltam.


Azóta nem történt semmi. Két hete voltam éves szűrésen a nőgyógyásznál, ahol azt mondták, hogy minden rendben.


A férjemmel kb három hete nem védekezünk, azóta párszor együtt voltunk.


A héten picit stresszes voltam, de csináltattam is már 2 terhességi tesztet szerda óta. Egy délutánit és egy reggelit. Mindkettőnek negatív eredménye lett.


Ha terhes nem vagyok, nőgyógyászatilag rendben vagyok, mi állhat a háttérben?


Mivel még nem voltam terhes, így pontosan nem tudom,hogy mikor lenne az az alkalmas időpont, amikor terhességi tesztet csináltatok. Ha most csináltam és negatív, akkor valóban nem vagyok terhes?


Sok más véleményt olvastam itt a gyakorikérdéseken és nem tudom mi lenne a releváns.



febr. 9. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

A terhességi tesztet akkor érdemes csinálni, ha késik a menstruáció. Például ha 29 naposak a ciklusaid, a 29. napon már nyugodtan lehet tesztet csinálni.


Hány naposak a ciklusaid, és hányadik napnál jársz? Ovulációd mikor szokott lenni, követed valahogyan?

2 hete mit írt az orvos a leletedre, luteális fázisban voltál már a vizsgálatkor, vagy még a follikuláris szakaszban?


Azért kérdezem, mert lehet, hogy tolódott az ovulációd, azért nem mutatja még a teszt a terhességet, érdemes pár nap múlva megismételni.


Ne aggódj, mindenkinek előfordulhat, hogy ok nélkül késik a menstruációja, sőt, néha teljesen el is maradhat. Ha ez ritkán fordul elő, hidd el, nincs semmi gond, nem vagy beteg vagy ilyesmi.

febr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
*de ha biztosra akarsz menni, 29 napos ciklusnál tesztelj inkább a 30-31. nap körül, amikor már ténylegesen késik
febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

26 naposak a ciklusaim. Utoljára január 10.-én jött meg (első nap).


Most a naptár szerint február 7.-én kellett volna megjönnie.


Tegnap csináltattam a délutáni és ma reggel a reggeli tesztet.


Ezt a két szakaszt nem értem, nem hallottam még róla:)


Mitől tolódhat az ovulációm?

febr. 9. 17:45
 4/12 A kérdező kommentje:
Inkább csak aggaszt, hogy nem tudom mi történik :)
febr. 9. 17:46
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

3-as: nem bántásképpen, de javaslom, hogy olvass utána a női menstuációs ciklusnak, a peterérés, ovuláció, luteális fázis stb. kifejezéseknek, mert ezek eléggé fontos és alapvető dolgok ahhoz, hogy megértsd, mi történik a testedben és ne aggódj olyasmin, amin nem kéne. Ha gyermeket szeretnétek elengedhetetlen, hogy ezeket az alap dolgokat megértsd, megismerd a saját tested működését, pl. hogy hogyan tudod a legjobban belőni, mikor van peteérésed stb. Írod pl. "sokszor már a tervezett menstruációs nap előtt megjön két nappal", ami azt jelenti, hogy nem 26 napos a ciklusod, hanem 24-26 (vagy 26-28) napos.


Pl. ha a "női menstruációs ciklus" kifejezésre keresel rá neten, ezeket a találatokat dobja ki, olvasd el az első néhányat legalább: [link]

febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Azt írod, éves rakszűrésen voltál. Majd azt írod, hogy nőgyógyászatilag rendben vagy....

A rákszűrésen annyit tudsz meg,hogy nincs-e méhnyakrákod, esetleg fertőzesed. Emellett 1000 más nőgyogyaszati bajod is lehet.

Az, hogy voltál az éves szűrésen, és annak az eredménye jó, az nem azt jelenti, hogy 100%ig rendben vagy....

febr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

A ciklusod 4 szakaszból áll, a hormonmentes.hu oldalon tök jól leírják, de azért összefoglalom 😊 Gyakorlatilag a 4 évszak 😊


Menstruáció, follikuláris szakasz, majd ovuláció, végül a luteális szakasz.


A follikuláris szakasz tolódhat, szinte bármitől, stressz, betegség, gyógyszerek. Ez a szakasz változó hosszú, akár ciklusról ciklusra. Ha tolódik a follikuláris szakasz, akkor tolódik az ovuláció és a menstruáció.


Ezzel szemben a luteális szakasz állandó egy adott embernél, általában 12-16 napos hosszú, de egy nőnél mindig fix, például mindig 15 napos (néha lehet +-1 nap, de a 15 állandó). A luteális szakaszban készül a tested a beágyazódásra, de ha az nem történik meg, jön a menstruáció, kezdődik az egész elölről.


Ha teherbe szeretnél esni, jó ötlet ezeknek utána olvasni, mert a luteális szakaszban például már nem fogsz teherbe esni.

Érdemes tudni, mikor vagy termékeny 😊 Legegyszerűbb 2 naponta együtt lenni, akkor biztosan nem hagyjátok ki a termékeny napokat, de ezt néha könnyebb mondani, mint megtenni 😂


Ovulációt lehet követni LH teszttel plusz hőmérőzéssel, (vagy termékenységtudat módszerrel), illetve orvos tudja követni ultrahanggal.

Önmagában az LH teszt nem biztosíték, csak a hormoncsúcsot mutatja, azt nem igazolja, hogy utána biztosan volt ovulációd, de ha elkezded használni ezt a tisztet, érdemes utána olvasni.

febr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
5. kommentelő jól írja, nem 26 napos a ciklusod, ha mindig előbb jön meg 2 nappal. Akkor vagy 24-26, vagy 26-28 napos 😊 Mindkettő normális 😊
febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

De egyébként hogy most konkrétan a kérdésedre is válaszoljak (5-ös vagyok): egy hét múlva tesztelj újra ha addig sem jön meg. Ha az is negatív, akkor nincs semmi teendőd egyelőre, nagy valószínűséggel csak valamiért kimaradt egy menstruáció, ami valószínűleg semmit nem jelent, simán lehet, hogy azért, mert stresszelsz amiatt, hogy elkezdtétek a babaprojektet.


Nem tudom hány éves vagy egyébként, de csodálkozom, hogy még soha nem történt ilyen veled, a legtöbb nő teste nem "robot", stressz, túl pörgős életvitel, betegség, nem megfelelő táplálkozás meg egy csomó minden más miatt simán előfordul, hogy kimarad egy-egy ciklus. :) Ha a következő ciklus megjön rendben, akkor semmi további teendő. Ha az is kimarad, akkor érdemes elmenni nőgyógyászhoz. Folsavat és D vitamint szedjél ha eddig nem tetted, étkezz egészségesen, változatosan, nem ártana valami sport, mozgás és kiegyensúlyozott alvás. Sok sikert! :)

febr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Aggódni sose érdemes. Vagy megold valamit? Mondjuk nálad azt se értem, min szeretnél pontosan aggódni? Hogy 2 napja késik a menstruációd és nem vagy terhes? Hallatlan! Ilyen soha senkivel nem fordult még elő.

Ja, de. Úgy többmillió nővel.

febr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!