Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » MTHFR C677T mutációval terhess...

MTHFR C677T mutációval terhesség, hogyan?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok, a héten derült ki, hogy MTHFR C677T homozigóta vagyok. Volt már egy korai vetélésem - gondolom, az is emiatt történt. Ma voltam nőgyógyásznál, aki azt mondta, nem kell vérhígító szuri, csak növeli a vetélés esélyét, bevérezhet tőle a placenta.

A terhességem életképes, volt szívhang, egy héttel nagyobb is volt az embrió.

Ti elmennétek hematológushoz másodvéleményért? Nagyon félek, hogy megint elvetélek (a legutóbbi terhességemet kb. ekkor vesztettem el, de ott még alig volt szívhang és megállt a fejlődésben).



febr. 22. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Az egész MTHFR szűrés egy baromság, nem emiatt vetéltél el. A clexane nem cukorka azért, sokkal nagyobb a rizikója, mint a haszon, főleg, hogy kimutatottan nem csökkenti a vetélési kockázatot ilyen esetekben.
febr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
MTHFR mutációval nem kellett vérhigítót szúrnom.
febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, te hematológus szakvéleménye alapján nem szuriztál? Problémamentes terhességed volt?
febr. 22. 18:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A lombikos orvosom javaslatára. Teljesen problémamentes volt.
febr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Első, megindokolnád, hogy miért baromság ennek a szűrése? És be tudod linkelni a tanulmányt, ami szerint nem csökkenti? Tényleh kíváncsi vagyok mindenre a témában, megijesztett az internet.


2., te is homozigóta vagy?

febr. 22. 21:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Én heterozigóta vagyok, volt 2 korai vetélésem, mielőtt kiderült. Ez okozta. Amikor újra terhes lettem, az elejétől Clexane-t kellett szúrnom és úgy megmaradt a baba. A következő terhességemnél is végig adnom kellett magamnak a szurit.
febr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zsutyi ***** válasza:
Én lombikos iker terhes voltam, s nekem kellett szúrni a Clexane-t! Sőt 0,4-el kezdtem, emelték 0,6-ra és már 0,8-at kellett szúrnom. A nőgyógyászom mondta és hematológussal is konzultálva volt!
febr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Te is MTHFR C667T homozigóta vagy?
febr. 23. 20:28
 9/9 Zsutyi ***** válasza:
Igen
febr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!