Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácsra lenne szükségem ?!

Tanácsra lenne szükségem ?!

Figyelt kérdés
Szóval 2napja szépen erösödik a tesztem, viszont még csak 4hetes lehet,csak hát nem tudom mennyit várjak még dokihoz mennék szivem szerint mert úgyis nézet hcgt..De nem is ez a gondd..a munkám mert hogy amit dolgozok az álló munka és elég pörgös. utazok is sokat melóba tehát nem tudom...tp re tervezek menni majd nyilván nem azonnal csak nem szeretném ha baj lenne...mi a célszerű??!! Mit tennétek??! Nah és a korom is már ...igy ebben a szituációban még nem voltam mármint hogy munkahelyröl tp re...és kb mikor.. köszönöm
febr. 22. 20:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz sem a pörgéstől, sem az állástól, sem az utazástól. Egyébként sem tud a nőgyógyász javaslatot tenni egy még ki sem mutatto terhesség miatt. Ha addig is táppénzt akarsz, akkor menj el a háziorvosodoz és kérd meg, hogy valamivel írjon ki.

Orvoshoz full felesleges menni, minimum 2, de inkább 3 hét menzeszkésést várj meg, előbb úgy se látnak semmit.

febr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz ráérsz menni 2, inkább 3 hét múlva. Egy egészséges terhesség esetén nem probléma az állás vagy az utazás, hisz amúgy is ehhez vagy szokva. Én biztos nem mennék táppénzre addig, amíg nem is biztos, hogy élő terhesség, meg utána se, ha jól érzem magam. Ha te menni szeretnél, akkor kérsz egy tp-re vételi javaslatot a nőgyógyásztól, azzal a háziorvos kiír (lehet a nőgyógyász is fel tud venni, meg kell kérdezni). Utána jelzed a munkáltatónak, hogy a mai naptól táppénzen vagy. Érdemes elmondani azt is, hogy terhesség miatt, ne várjanak vissza a következő héten.
febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Csak van állandó betegségem amire gyógyszert szedek és szerintem azt is modositani kell majd..
febr. 22. 20:53
 4/20 A kérdező kommentje:
Remélem amúgy hogy minden okés lesz..én is igy tippelek hogy kb 2hét múlva elmegyek azért hogy jó helyen van e és esetleg ha még csak egy kis foltot is lát már megnyugtat hogy jó helyen van...tesztek erősödnek remélem okés lesz minden🙏🙏🙏♥️♥️
febr. 22. 20:55
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen betegséged van?
febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nekem kellett vérhigítót szúrnom, ezért én 4 hetesen elmentem a nőgyógyászomhoz, akkor még csak petezsákot látott. 6 hetesen kellett visszamennem, akkor már volt szívhang is. Terhesgondozáson táppénzre vesznek, de előbb kell a kiskönyv a védőnőtől. Én csak kb. 2 hónappal a kiírt szülés előtt mentem táppénzre.
febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%
34. hétig dolgoztam vevőszolgálaton mikrókat, láncfűrészeket emelkedve, napi 10-15 millió szutykos kp-t számolva. A terhesség még mindig nem betegség.
febr. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

7# Akkor én selejtes vagyok,én megemeltem egy jó nagy dolgot,majd elöntött a vér és lett egy hematómám. Pedig azelőtt is emelgettem a nagyobbik lányom. De örülök,hogy más azért ilyen jó kondiba van.:) De ne feledd,bár valószínű tudod,nem vagyunk egyformák.


Kérdező,két hét múlva,kivéve ha olyan a betegséged,akkor hamarabb is akár.

febr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Epilepsziás vagyok,10éve rohammentes hála istennek...
febr. 22. 21:49
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha epilepsziás vagy és gyógysezrt szedsz, akkor remélem a terhesség vállalása előtt is eszedbe jutott elmenni a kezelőorvosodhoz megbeszélni vele, hogy van-e plusz teendőd terhesség esetén...

Pl. bizonyos gyógyszerek szedése esetén emelt dózisú folsavpótlás szükséges a terhesség előtt.

febr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!