Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi volt a legnagyobb butaság,...

Mi volt a legnagyobb butaság, amit a terhességed alatt mondtak neked? (Ha volt ilyen)

Figyelt kérdés

Még nem tudjuk a babánk nemét, de a kolléganőimmel ma reggel erről beszélgettünk. Az egyik csaj állította, hogy a szép, csinos nőknek az első babájuk általában kislány, neki minden ismerősénél így volt szerinte. Ahogy Ő fogalmazott a "tenyeres-talpas", asszonyos testalkatú nőknek fia születik először általában, így figyelte meg. Ekkora baromságot még sosem hallottam, nem is tudom honnan szedhette. Kérdeztük tőle, hogy mi a helyzet a különböző nemű ikreknél, de arra valamit összehablatyolt A meg B babáról, aminek semmi értelme. Ismerősök közt is volt, aki mondta, hogy a hasam formája alapján biztos kisfiú, de még csak 10 hetes a magzat, nem is látszik a hasomon semmi. 😅 Néha bosszantanak a buta emberek, emiatt elgondolkoztam, hogy vajon sok ilyen lesz még a végéig? Tudom, hogy sok ilyen népi hiedelem létezik, nem is tartom mindet nagy butaságnak, de nem is hiszek bennünk, nem igazán érdekelnek.

Neked mi volt a legnagyobb butaság, amit mondtak? Sok ilyen volt?


febr. 23. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon okos ismerősöd van :D Én a munkámból adódóan nagyon sok Anyukával találkozok, az eddigi tapasztalataim alapján inkább fordítva mondanám. Általában a husisabb nők jönnek kislánnyal, a vagány csinos ismerőseimnek valahogy mindnek csak fia született. De ebből nem lehet általánosítani.
febr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Rózsaszín pólóban voltam, és azt mondta a kollégám, hogy látszik, hogy lányom lesz. Megnyugtattam, hogy holnap fiam lesz, mert zöld felsőt terveztem másnapra. :)))
febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekem fiú. Pedig totál nem tartom magam tenyeres-talpas nőnek.

Rá 2 évre meg lett egy lányom. ugyan olyan külsővel :D



Én 2 embertől is azt kaptam meg: Hallgassak operát, az jó hatással van a hasamban a gyerekre :D

febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jahj 3-as. Az opera. Azt nekünk is mondták. De a fiam a dance számokra bugizott csak benn :D

Én nem vagyok tenyeres talpas és vékony se. Totál átlagos. Fiú lett. A hasformára nekem is azt mondták tuti lány, de ugye nem így lett.

Meg a kedvenc. Aludj előre, mert majd nem tudsz. Igen az alvás hogyne így működik. :D

febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem aranyosak ezek a "jóslatok", még abból az időből maradtak amikor nem lehetett megmondani a baba nemét. Mi csak jókat mosolyogtuk rajtuk, és hagytuk hogy mondják a magukét.
febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha beoltatom magam covid ellen, felrobban a gyerek a méhemben 🤦‍♀️ ez volt a legostobább dolog, amit hallottam.
febr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom azt mondta, hogy ne nyújtózzak felfelé, mert leszakad a méhlepény. 🙄🤦😆

Természetesen sokszor kellett magas polcról levennem valamit, így nyilván nem tartottam be, nem is hittem el neki, de nem értem miért kell riogatni a kismamákat!

febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 ilyet keresztanyámnak a nőgyógyásza mondott huszonéve
febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Most aludj, amíg még megteheted"

Igen b+, mert az alvás az úgy működik, mint a karton tej, amit ha megveszek előre a boltban, akkor utána 3 hétig nem kell tejet vennem...ja, nem. Arról nem is beszélve, hogy tök felesleges előre riogatni bárkit is, vannak jó alvó babák, nekem pl. mindkettő az volt.

Illetve nálunk is volt ez a hasformás dolog, a fiam elég későn mutatta meg a "csomagot" uh-n, és egészen addig mindenki (még egy nőgyógyász is!) azt mondta, hogy a hasam "inkább olyan formájú", mintha lány lenne 🤷‍♀️ Hát, nem jött be. De aztán másodszorra lett egy lányunk is. 😄

febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorégés - nagy haja lesz
febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!