Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi depresszió? Mit...

Terhességi depresszió? Mit csinàljak? A férjem meg nőket likeol.

Figyelt kérdés

Szerintem szülés előtti depresszióm van. Tegnap olvastam utàna, hogy létezik ilyen. Volt valaki ilyen helyzetben? Mi a kiút? Még senkinek nem beszéltem erröl.


24 hetes veszélyeztetett terhes vagyok.

Több hete fennàlló, rossz hangulatom van, reggeltől estig. A napi teendőim megcsinàlom, de ahhoz sincs kedvem.

Emberek közé nem vàgyom, ne irjàtok, hogy menjek emberek közé, nem akarok beszélgetni velük. Úgyis csak okoskodnànak és jönnének a kéretlen tanàcsaikkal, mit hogyan csinàljak majd a baba körül.


Több dolog stresszel:

A terhességem lombikos, tényleg egy küzdelem volt (4 év) de végül sikerült, és nagyon örülünk neki, nagyon vàrjuk Őt. 💕

A környezetemben sokan nem tudjàk ezt az utat, és nem kötöm senki orràra, persze titkot sem csinàlok belőle, de azt érzem, mivel képtelen voltam magamtól teherbeesni, igy mintha nem értenék a sok aggodalmam, a sok spontàn terhes anyuka, akiknek 2 hónap alatt összejött. Sokkal szivesebben beszélgetek lombikos kismamàkkal.

A terhességem elején több gond is volt, ami miatt végigizgultam az egész első trimesztert (meg elötte a lombikokat, majdnem ràment a munkàm is).


Most màr szép a pocak, de minden egyes napom egy rettegés, nehogy történjen valami rossz, ha egy ideig nem mozog a baba, màr görcsösen figyelem...Vajon egészséges lesz-e, vajon hogy zajlik majd a szülés (kórhàzi légkörtől is rosszul vagyok) :( Biztos jó anyja leszek-e, biztos helyt àllok-e :(


Közben lelkileg is teljesen padlón vagyok, és nem igazàn tudom megmondani az okàt, hiszen itt van ez a kis csoda, akire ennyit vàrtunk 💕

Ugyanakkor azt érzem, nincs kedvem semmihez, nincs kedvem belefogni semmihez, csak vàrom, hogy elteljen a nap. Nem érzem szépnek sem magam, egyre lepukkantabbnak làtom magam. Pedig mindenki szerint ez a legszebb időszak, én pont nem igy làtom. Dagadok, nem csak a hasam, mhol, pedig figyelek a kajàra. A hajam nem festem, koszonom nem ér ennyit ennyi kuzdelem utan, és a muszempilla sem (+anyagiak, inkàbb a babàra költöm, ugysem jàrok sehova, nem làt senki).


A ferjem meg olyan helyen dolgozik, ahol rengeteg szép nő megfordul :( Szerinte ne foglalkozzak most a külsőségekkel, hiszen az az első, hogy egeszsegesen kihordjam a babàt. Igaza van, tudom. De szeme azért csak van, làtja hogy nézek ki + a kolleganői mennyivel szebbek :( De egyébként köztünk rendben van minden, kivéve hogy tegnap összevesztünk. Pedig nem szoktunk. Làjkolgatja az ismerős nőket, pedig màr többször szóltam neki hogy ez nekem rosszul esik és ne csinàlja. Vàlaszul letörölt engem az ismerősei közüly hogy ne azt figyelgessem, Ő mit csinàl. Többet ér neki a like, mint én?! Ez is csak ront a hangulatomon, hogy nem érti meg. Rettegek, hogy megcsal, hogy nézi a szép nőket, miközben én egyre rosszabbul nézek ki, és biztos akaratnaul is összehasonlítgat velük. A síràs kerülget. Komolyan, mint a tinik...


Légyszi ne szedjetek szét, lehet valakinek ez az egész hulyeség, de engem nagyon nyomasztanak. :( Valakinek van hasonlo problemaja?


Kérlek ne írjàtok a szakember felkeresését, a lombikozàs alatt végig jàrtam, őszintén szólva semmit nem ért, és csak pénzlehúzàsnak tartom.



febr. 23. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

Akkor meg adj magadra mégis.

Ha ennyire kikészít, hogy a parod szép nőket lát, menj el a fodrászhoz,tetesd fel a műszempillát.


Nem ő tehet róla hogy te sz.rul érzed magad a bőrödben.

Ne legyél lepukkant, oltozz csinosan, hiába nem lát senki (csak ő)

Félre ne érts, nem azért írom mert majd akkor meg fog csalni meg stb hanem mert a te komplexusaid ebből táplálkoznak.

febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kb. azokat írtam volna, amikre azt írtad, ne. Más megoldás nemigen van. Barátnőid, család nincs, akik meghallgathatnának? Nekem a húgom a bizalmasom, egymásnak mindent elmondunk és kell is. Aki tartogatja, senkivel nem tudja megosztani, az belebetegedhet.

Mondhatnám, hogy ne görcsölj, de nyilván fogsz.

febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Nekem csak annyi a véleményem,hogy a férjed egy seggfej. Nevetséges,hogy ez megint terhesség alatt derül ki. :(
febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

4 év ilyen megpróbáltatás egy jó kapcsolatot is tönkre tud tenni.

Szükséged lenne valakire, akivel beszélhetsz, barátnő, testvér, akárki.


Ne hanyagold el magad, mert ha már most lepukkant vagy, ha megszületik a baba még gázabb leszel, ez esetben a férjed is más után fog nézni, az, hogy valakinek gyereke van, nem indok, hogy lelakott lesz.


Ma már vannak mindenmentes festékek, csináltasd meg a hajad, öltözz fel szépen, és menj el a férjeddel valahova kettesben. Te is jobban fogod érezni magad a bőrödben.

Hajfestéktől még nem hallottam, hogy babának baja lett volna. Viszont, hogy a lepukkant anyukát gyerekestül hagyja ott a férje, ilyet annál többet.


Ha meg tényleg ennyire rossznak ítéled meg a helyzeted, keress fel egy szakembert.

febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
4# Én őszintén örülnék neki,mert akkor legalább kiderülne hamar,hogy mekkora egy majomláda. :) Ha lelépne,mert éppen rossz passzba vagyok. Az ilyen embertől én is lelépnék,ha ő lenne nehezebb időszakban,vagy lebénulna,beteg merne lenni 1x is valaha,ez van. Még a gyereket is úgy elperelném,hogy többet nem látná. Az ilyen fordítva is ennyit érdemel,nagyjából semmit,egy köpésnyit sem. :) Derüljön csak ki szerintem meg. Legalább minél hamarabb bemutatkozik,mert akkor bizony itt tipp toppnak kell lenni a szülés utáni 6 hétbe is.
febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy meg tényleg sajnálom,aki ilyen megfelelési kényszeres kapcsolatba él. El nem tudom képzelni milyen rossz lehet,komolyan mondom. :( Amikor aggódni kell,hogy most épp nem aludtam egész éjjel,szarul áll a hajam és elhagynak gyerekkel emiatt. Borzasztó lehet így élni minden nap.
febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Ên 10 hònapja vesztettem el a 18 éves lànyom 2 év küzdelem utàn daganattal. Akkor voltam 11 hetes terhes. 2 hèt mùlva volt egy nagy autòbalesetünk, elvesztettük a babàt. Augusztusban ùjra terhes lettem ikrekkel. Nem fejlődtek, meg kellett szakìtani.


Most 16 hetes vagyok, szorongok, depressziòs tüneteim vannak, én ugyanùgy èrzem magam mint te. Engem is nagyon zavart hogy a pàrom màs nőket likeolt , de mi tisztàztuk a kapcsolat elejèn azt hogy mi nem esik jòl ès mi fèr bele. De èn be bìrok hisztizni sokmindenen ìgy is, tùlèrzèkeny lettem, hangulaton ingadozik.


Nagyon tudok azonosulni veled.


Èn jàrok teràpiàra. Engem egyből referàlt a vèdőnő, ahogy elmondtam a történetem. Szerintem neked is kellene beszèlned szakemberrel.


Èn ràjöttem, hogy nem maradhat ìgy ès el kell, hogy fogadjam a segìtsèget.


Hiszen annyit vàrtunk ezekre a babàkra, azt akarjuk hogy nyugodt, szerető környezetbe èrkezzenek.


A legjobbakat kìvànom Neked ès hogy mihamarabb jobban legyèl.

febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Tyűha... szülésig rendezném a kapcsolatot mindenkepp! Különben utána csak rosszabb lesz
febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is lombikos voltam és volt pár hónap amíg nem akartam emberek közé menni. A terhesség elején, mert mindentől rettegtem, hogy a baba elmegy. Aztán ez fokozatosan elmúlt. Úgy érzem nálad ez már nagyon elfajult. Nem biztos, hogy egyedül meg tudsz vele bírkózni. Kell valaki akivel beszélhetsz erről. És ha az sem segít akkor muszáj szakember. Akinél voltál nyilván nem voltatok egy hullámhosszon. Van ilyen. Nekem is a 3. szakember segített a többi semmi nem ért. Fontos, hogy mentálisan is készen legyél, mert a szülés után ott a baby blues és ha ilyen lelkiállapotra bejön lehet egy masszív szülés utáni depressziód lesz. Abból pedig szakember nélkül nagyon nehéz kijönni.

Nyigodtan befestheted a hajad. Rengeteg olyan van ami nem árt a babának. És nem a férjed miatt. Magad miatt mert te érzed azt hogy lepukkant vagy. Aztán lehet az is csak bebeszéled magadnak. Én a szülés után nagyon mélyen voltam. Megviselt a császár, a komplikációk, de a férjem minden nap éreztette velem, hogy a vilagot jelentjük neki. És ez lelkileg nagyon sokat segített.

A férjed elég tapló. Még ha terhes se lennél a közös gyereketekkel akkor is szerintem gáz ha más nőket like-olgat. Senki nem vak nem azt mondom, de van egészséges szintje annak, hogy valaki megnézi a másik nemet. Ez olyan lenne, mintha te elkezdenéd szivecskézni a kigyúrt alsógatyás srácokat. Neki sem tetszene.

febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Biztos nem leszek népszerű, de nem állok be a férjpocskondiázók sorába. Tudom, hogy neked volt valamilyen szempontból a legnehezebb, de azért csak ott állt melletted a párod is, és most is ezt teszi, pedig minden erőddel azon vagy, hogy elüldözd. Gondolom, hogy nem csak a like-okkal cseszegeted, hanem máshogy is hangot adsz az önbizalom és bizalom hiányodnak. Nem azt mondom, hogy marha nagy szórakozás lehet neki a like-olgatás, de valószínűleg nehezen viseli, hogy azok után, amin keresztülmentetek, ennyire kontrollálni akarod a cselekedeteit, meg szimatolsz utána. Isten tudja mióta vagy ebben az állapotban, és segíteni sem akarsz magadon. Mit vársz tőle? Hogy szűnjön meg ő is a világ számára, mint ahogy te tetted? Nem azt mondom, hogy meg fog csalni, vagy ha megtenné jogos lesz, de ahogy én látom, eddig ez csak a te tévképzeteid játéka. Az én férjem is biztos lát, sőt lehet hogy még like-olja is más nők képet, de fogalmam sincs róla igazából. Nem is érdekel, meg nem is követem, hogy mit csinál a social media platformokon. Ha a lombik alatti szakemberek nem jöttek be, akkor keress másfélét. Vagy vannak könyvek is, amikből jó szorongásoldó technikákat lehet tanulni. Egyél jókat (de egészségeset, nyilván), és igen is valamilyen szinten kéne emberek közé menned, és beszélgetni. Vagy csak menj ki a levegőre és nézelődj. Meg találj valami hobbit magadnak. Nekem ilyen helyzetben annak idején életmentő volt a rajzolás. Végigvettem a jobb agyféltekés munkafüzetet, aztán olyanokat alkottam, hogy naponta órákra beszippantott ez a tevékenység. Tiszta flow. Valami kéne neked is, ami leköt. Ez a szorongás nem fog elmúlni magától, pláne nem a szüléssel. Sőt, utána csak rosszabb lesz. Ami a hajfestést illeti, én pl hennázok, és tettem ezt terhesség alatt is. Műszempillám nem volt soha, de minimális bio sminkcuccot használok néha. Otthonra is lehetsz csinos, elvégre pont az az ember lát, aki nem akarod hogy más nőkre nézzen. Neked is jót fog tenni, ha egy szép kismamát látsz a tükörben. Nem lesz a hajfestéstől semmi baja a babának. Megértem, hogy amin átmentél az megviselt, és megtépázta az önbizalmadat, de próbáld meg pozitívra fordítani. Te/ti annyit küzdöttél és szenvedtél ezért a gyermekért, amennyit keveseknek kell. (Én pl nem hiszem hogy képes lettem volna rá.) Legyél büszke erre, mert erős vagy. Szépen újjászületsz, édesanya leszel (tuképp már vagy is). Nem tudok mint mondani mást, mert nyilván nem vagyok szakember. Fogják a kezedet, de neked is akarnod kell felállni.
febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!