Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti étvágytalansá...

Terhesség alatti étvágytalanság ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 hetes terhes vagyok. Két hete alig van étvágyam, nem kívánok semmit. Alapvetően nagyon jó étvágyam van, imádok enni, de most terhesen semmit nem kívánok (esetleg a gyümölcsöket) és émelygek az illatoktól is. Felfordul a gyomrom minden főtt ételtől, de a kicsi miatt lassan, apránként megeszem. Hányni nem szoktam, de szeretnék valahogy javítani az étvágyamon. Keveset is eszek, van hogy már annyira korog a gyomrom, érzem hogy éhes vagyok de nem kívánok semmit, ha eszem csak szinte forog a szémban. Előtte meg nagy kajagép voltam...:D Minden nap főztem, de mostmár azt is nagyon nehezen, mert az illatok, a nyers hús, stb. émelyít. Hogyan lehetne javítani az étvágytalanságon? Amúgy is inkább vékony testalkatú vagyok, 168 cm, 58 kg. Ez az állandó émelygés elmúlik? Előre is köszönöm a tippeket, ötleteket!:)



febr. 24. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki. Mások grammra méricskélik, hogy megehetik-e még azt a szelet almát, meg megihatják-e még azt a korty vizet.

Amúgy igen, jó eséllyel a második trimeszterben el fog múlni az émelygés.

febr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom, persze, sőt örülök az erős terhességi tüneteknek, de nyilván ez is probléma, ha nem tudok enni, ezért esetleg valamilyen vitamint vagy tipp segíthet.
febr. 24. 18:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az idő fog segìteni ezen. Még kb.1 hónap és elmúkik. Sajnos erre nincs orvosság. Felborult a hormonháztartásod. De nyugodj meg, ettől semmi baja nem lesz a magzatnak.
febr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem tudom szedsz e terhesvitamint, ha igen este lefekvés előtt vedd be. Nekem megváltás volt ez a tipp, eszembe se jutott volna hogy attól vagyok rosszabbul (mert próbálkozás alatt is szedtem).

febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a kicsi így is elvonja tőled, amire szüksége van.

Próbálj esetleg a gyümölcs mellé zöldségeket, natúr joghurtot, kis piritóst kefírt, zöldség leveseket.

Nekem is csak ezek estek jól. Nem érdemes erőltetni, ha valami nem esik jól.

Ha fogynál is, később majd behozod a lemaradást.

Nekem elég sokáig, a 22.hétig tartott ez de én hánytam is.

Átlagosan a 12.hét után elmúlik :) Kitartás!

febr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a kefír sokat segített volt, hogy natúr ettem vagy teljes kiörlésű kiflivel. Kicsit jobban lettem és akkor tudtam néha kis gyümölcsöt enni. Sajnos ez ilyen. Kb 3-4 hét és jobb lesz.
febr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elso trimeszterben 5 kilot fogytam, sokat hanytam es semmi etvagyam nem volt. Most 15 hetes vagyok, kezd visszaterni az etvagyam, de meg nem tudok annyit enni, mint a terhesseg elott.
febr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ên 16 hetes vagyok most és 10 hete detto ìgy èrzem magam. 14 hètig totàl rosszul voltam szagoktòl, ètelektől. Hànyni èn se hànytam, de folyton keserű ìz van a szàmban, öklendezek. Most 2 hete kicsit jobb az ètvàgyam, de mèg mindig nem teljesen van rendben. Gyümölcsök nekem is bevàltak. Szènsavas vìz citromkarikàval. Piritòs kenyèr, vaj, lekvàr. Te is biztos ki fogog tapasztalni, hogy miket tudsz jobban megenni, mit nem. Èn csak 52 kg vagyok, de azt mondta a dokinő, hogy ne aggòdj,a baba mindent megkap ìgy is.


Terhesvitamint szedek meg pluszban D vitamint.


Kitartàs Neked is!

febr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit tenni, egyebkent meg el fog mulni.
febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy a többi válaszoló is írta, az idő fog ezen segíteni.

Nekem is több héten keresztül tartott a kaja undor, de szerencsére nagyjából elmúlt és ne aggódj a baba a tápanyagokhoz, akkor is hozzájut, ha nagyon keveset tudsz csak enni.

febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!