Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A munkáltató elküldhet terhess...

A munkáltató elküldhet terhesség miatt?

Figyelt kérdés
1éve dolgozom egy étterembe viszont most 6hetes terhes vagyok még nem közöltem a munkáltatóval hogy terhes vagyok de félek hogy ki fog rúgni viszont szeretnék a szülésig dolgozni a gyed miatt.volt valaki hasonló helyzetben?
febr. 26. 16:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Határozott vagy határozatlan idejű a munkaszerződésed? Be vagy jelentve rendesen?
febr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Határozatlan és be vagyok jelentve
febr. 26. 16:44
 3/27 anonim ***** válasza:
76%
A szerzodesben mi van?
febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

1-es vagyok. Szuper akkor egyszerű. Felmondási tilalom van terhesség alatt. Jelentsd be terhes vagy onnantól védve vagy. Ilyenkor, ha felmondana az érvénytelen.

Ha kitalálja, hogy felmond neked ne írj alá semmit. Közös megegyeezést pláne ne. Nyugodtan mond meg akkor bíróságra mész. Azért mondom, mert nagyon jól tudja nem mondhat fel. Ha felmond akkor mindent kéne fizetnie kamatostul és az nem pár forint lenne.

Ha felmond szépen munkaügyi bírósághoz fordulsz, és fizethet a munkáltató, mint a katonatiszt.

febr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.szuper 🙂
febr. 26. 17:01
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Még annyival egészíteném ki a 4-est, hogy ha ilyen ge*i főnököd van, akkor mindenképpen írásos formában (is) jelentsd be a várandósságot, hogy esélye se legyen letagadni, hogy tud róla.
febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
6os úgy érted hogy írassak alá vele egy papírt?
febr. 26. 17:09
 8/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Úgy értve, hogy megmondod neki és utána emailben is megerősítéd.
febr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Ja hogy emailt küldök a cégnek
febr. 26. 17:14
 10/27 anonim ***** válasza:
90%

Igen csak annyi hogy jelen emailemmel írásban is szeretném megerősíteni a szóban elhangzottakat, mely szerint várandós vagyok, és a főnökkel ezt és ezt beszéltük meg a továbbiakat illetően.. Ha mondjuk nem a főnöknek irod hanem például a HR - esnek..

Ha a főnöknek, akivel beszéltél akkor csak annyit hogy írásban is bejelentettem a várandósságom tényét.

febr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!