Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált tesznèl igaz hogy...

Kombinált tesznèl igaz hogy ha 37 éven felül vagyok ,nagy eséllyel mutat nagy kockázatot a kor miatt?

Figyelt kérdés
márc. 22. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Igaz.

Én a helyedben kombináltat nem is csináltatnék.

Arányokat ad, meg “lehet, hogy..” aztán ha rossz lesz, akkor ígyis-úgyis tovább küldenek niptre, vagy prena tesztre.. Akkor már a kombinált árát invesztáld bele egy olyan tesztbe, ami valós eredményeket ad.

márc. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Igaz (nyilván vannak kivételek). 38 évesen vártam a második gyerekemet, eszembe sem jutott kombinált tesztet csináltatni, helyette Panoráma tesztet választottam.
márc. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Igen sajnos, kor miatt akkor sem lehet alacsony kockázat mint eredmény, ha az ultrahang és véreredmények is tökéletesek. Közepes kockázat még előfordulhat, de mondjuk én azzal sem lennék nyugodt. Aztán ha további vizsgálatot csináltatsz, ugyanúgy felesleges a kombinált.

Én sem csináltattam kombinált tesztet, Prenát választottam.

márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igaz. Nálam pont ezért fel se merült, a kombinált. Úgy is rossz lett volna, amitől bepánikolok és úgyis csináltatok normális tesztet, tehát, csak kidobott pénz. Az ultrahangom tökéletes lett, ezért csak Trisomy alapot csináltattam. Az volt a terv, ha bármi eltérés van, akkor complete, ha meg annyira rossz, hogy gyakorlatilag csak megerősítés kell, hogy beteg, akkor hasbaszúrás. Szerencsére, ezekre nem volt szükség.
márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kezdem azzal, hogy inkább csináltass mást mert hozzáteszel a kombinált árához és más teszt többet tud mint az.

Viszont az nem igaz, hogy csak magas vagy közepes jöhet ki, mert több anyukát is ismerek aki csináltatott és elmúl 37 alacsony jött ki. Olyat is ismerek aki ezt is meg másikat is csinált. Utólag mondta sok értelme nem volt, dehát utólag okos az ember.

márc. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Nézd meg, hogy a te korodban átlagosan mennyi a rendellenességek kockázata. Ha ez jön ki, téged megnyugtatna? Mert átlagosan pontosan ez lesz a kombinált eredménye is azoknál a kismamáknál, akik a te korodban vannak. Kicsi az esélye, hogy nagyon alacsony lesz a kockázat, mert még viszonylag jó ultrahang és vérvételi eredmények mellett is a te korodban arányaiban magasabb a beteg babák aránya, mintha egy fiatalnál találják ezeket az eredményeket.


Amúgy, ha valaki képes a valószínűségeket értelmezni, és várhatóan megnyugtató lesz a kombinált teszt eredménye, akkor szerintem érdemes megcsináltatni, és csak akkor menni drágább tesztre, ha nem lett megnyugtató. Nálad szerintem nem ez a helyzet. Ha valakit az 1:10000000000000 se nyugtat meg, mert "attól még lehetek én pont az az 1", akkor nem érdemes fiatalon sem.

márc. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

Nekünk is most a valószínűségszámítás azt dobta, hogy 1:700 a Down kór.

Csináltattunk kombináltat 150 ezerért, nagyon megérte, kiderült, hogy kb 0,0001 az esély.

márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy csak 36 voltam, de teljesen alacsony kockázat jött ki a kombinált teszten.

(Cssk kíváncsiságból csináltattam, volt Prena is, az is tökéletes lett, a baba azóta megszületett, egészséges 🙂).

márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 babyboom567 ***** válasza:
100%

40 évesen szültem.A kombinált tesztem eredménye down szindrómára 1:12700,a patau/edwards meg ettől is nagyobb 1:30000.

Mivel protokoll hogy ilyen korban genetikushoz kell menni,és lehetne magaztvízet nézetni,elmentünk és a genetikus azt mondta, hogy ilyen jó eredményt ebben a korban még nem látott,és ellenjavalt a magzatvíz mintavétel mert sokkal nagyobb a vetélés kockázata,mint ezeknek a betegségeknek a kockázata.(ezt le is írta a papírra)

márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem, nem igaz. Aki ezt mondja, lásd első pár válaszoló, az nem ért a kombinált módszertanát.
márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!