Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális lehet 31.héten ilyen...

Normális lehet 31.héten ilyen hasmenés?

Figyelt kérdés
Elnézést, ha kicsit gusztustalan a kérdésem, de próbálom finoman megfogalmazni. Pár napja nincs normális székletem, gyenge hasmenésem van. A hasam nem fáj, de nagyon gyengének érzem magam. Napi 3-4x minimum megy a hasam. Hívtam ma ezzel kapcsolatban a védőnőmet, de Ő annyit mondott, hogy biztos van egy kis gyomorrontásom, menjek dokihoz és addig egyek piritóst/háztartási kekszet. Ez szerintem nem olyan, mint egy gyomorrontásos hasmenés, de azért holnap délután felhívom a háziorvost is. Nagyjából akkor kezdődött egyébként ez a hasmenés mikor elkezdtem vashiányra gyógyszert szedni (neo-ferro-folgamm), lehet ettől van? 1 szem gyógyszert kell bevennem, erősen rossz hemoglobin érték miatt. Volt másnak is ilyen panasza? Azért zavar főleg, mert mióta jelentkezett ez hiába próbálok sokat inni és rostban gazdag ételeket enni folyamatosan gyengének érzem magam.
márc. 25. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet a vaspótlástól.

Sz@rul meg a vashiánytól vagy, attól gyengül le így az ember.

márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt a vastol, le kellett cserélni másik készítményre.
márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem terhesen székrekedésem volt, Maltoffert szedtem, mert elég vashiányos voltam, de nyilván a bélműködésemen csak rontott.

Szülés után kihagytam egy kis időt, mert megfeledkeztem róla, aztán elkezdtem újra enni, ami még maradt, és nagy meglepetésemre én is enyhe hashajtó hatást tapasztaltam 🤷

Magnéziumot is szedsz? Mert az pl. bizonyítottan okozhat hasmenést.

márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, napi 3 magnéziumot szedek, de már a terhesség legeleje óta. Próbáltam csökkenteni, de akkor szinte minden éjjel begörcsölt a vádlim, a dokim tanácsolta, hogy inkább szedjem tovább reggel-délben-este.
márc. 25. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Neo-ferro-folgamma nekem is hasmarsot okozott, mellette semmi erőm nem volt. Le kell cserélni valami értelmes vasra és inkább táplálkozással pótolni.
márc. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!