Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szifilisz teszt mi lehet ez...

Szifilisz teszt mi lehet ez most akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elvégezték még februárban akkor voltam 24 hetes a wasserman vér tesztet eddig senki nem mondott semmit ,most nézte a doktornő hogy azt mutatja H én valaha át estem ezen ..Annyit ír a lelet hogy jelenleg nincs friss /átvészelt fertőzés viszont néztek egy olyat hogy valami féle ellenanyag kimutatás : reaktív

Természetesen kérdeztem a Dr nőt most ez mi mit tegyek de ennyivel le zárt H át estem ezen .Ami kizártnak tartok. 4 éve szültem kislányomat nála negatív volt

Férjemmel 10 éve vagyok ,neki is és nekem is O az első párkapcsolatom..


márc. 26. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

"A szifilisz kórokozója egy dugóhúzó alakú baktérium a Treponaema pallidum.

Mivel ez a baktérium az élő szervezeten kívül gyorsan elpusztul, a fertőzés kizárólag közvetlen érintkezéssel adható át és kapható meg, azaz:

Védekezés nélküli szexuális kapcsolattal.

Fertőzött anya átadhatja a fertőzést a magzatának.

Fertőzött váladékkal szennyezett eszköz okozta sérüléssel is előfordulhat fertőződés.

A vérátömlesztéssel történő fertőződés ma Magyarországon gyakorlatilag kizárt."


Kíváncsi voltam, kizárólag nemi úton terjedhet-e. És nem!

márc. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azert arra eleg kicsi az esely, hogy nem szexualis uton kapta el. 4 eve negativ volt, jelenleg se pozitiv csak atasett rajta valamikor a 4 ev alatt hat ketlem hogy 1-2 eves kicsivel sok olyan helyre ment volna ahol osszeszedi.
márc. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent a ferjet is erdemes kivizsgalni, ha el is fogadom hogy nem o adta at neked te attol meg tovabb adhattad neki.
márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Te lehet nem voltal massal, de a ferjed ugy nez ki volt. Ez nemi uton terjedo betegseg.
márc. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy fals pozitív volt teszt, meg kell ismételni, ha megint pozitív és te biztosan nem voltál mással, kapd elő párod és neki is csináljátok meg tesztet. Utánna meglátod mi lesz.
márc. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!