Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetesen 2205gr a magzat...

32 hetesen 2205gr a magzat becsült súlya. Tényleg óriás bébi lesz?

Figyelt kérdés

A szonográfus, aki csinálta az ultrahangot teljesen kiakadt, hogy milyen nagy a baba, majd a nőgyógyász el is küldött újabb cukorterhelésre (24.héten jó lett), mert szerinte ezek 35.hetes babának megfelelő méretek. BPD: 83mm AC: 290mm FL: 64mm

Kereken 2 hete voltunk babamozin akkor még azt mondták tökéletes a súlya, 1577gr volt. Tényleg van okom aggódni? A szonográfus említette, hogy nem ártana befeküdni vércukor profil mérésre, de szerencsére a nőgyógyász nem mondott ilyesmit, viszont tovább küldött diabetológiára. Annyira kiakadtak, hogy rám hozták a frászt.


ápr. 3. 13:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
1800gr volt a 32.héten 39.héten sźültem 2800gr volt a lányom.Szerintem 3,5 kg körüli lesz a babád.
ápr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11# igazából most még rengeteget gyarapodhat. Az enyém 31+4 hetesen 1931 gramm volt, 39+2-n meg 3900, és ez reális volt, 4120 gramm, 57 centivel született végül 40+6-ra
ápr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ez csak becslés. Nekem 30 hetesen mérték 2100 grammra.
ápr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem 2150 volt 32 hetesen és 39+6-ra született 2960-nal.
ápr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#13, #14

Titeket nem ijeszgettek, hogy óriás baba lesz, nagyok lehetnek a szervei is stb?

Kértünk időpontot végül magánrendelésre is, ez volt az első alkalom, hogy sztk-ban voltam, és bízom benne, hogy csak gyengébb a gép, talán elmérték. Fura, hogy eddig még kisebbnek is mondták most pedig 3 héttel nagyobb elvileg.

ápr. 3. 20:51
 16/19 anonim ***** válasza:
De ez miért ijesztgetés, hogy nagy lesz? Nekem is azt mondták, az is lett, és nem paraztam ettől, sőt. Nyugodtabb voltam így (valamivel, mert amúgy mindentől feltettem:D), mintha egy apró törékeny újszülöttet kaptam volna, vagy akár egy átlagosat, mivel ugye minél nagyobb, nehezebb, annál erősebb, és többet bír ki általában valaki :)
ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem szimplán annyit mondtak, hogy nagy baba lesz hanem, hogy túl nagy, akár 5kg körüli is, ami nem számít normális súlynak. Egyből küldtek tovább cukorterhelésre, diabetológiára, mert a nőgyógyász szerint ezt a súlyt valami okozza. Abnormális a gyarapodás, ha 2 hete valóban 1577gr volt. Igazából az ijeszt meg, ahogy reagált a szonográfus és a nőgyógyász is.
ápr. 3. 21:21
 18/19 anonim ***** válasza:

És azt honnan a francból szedik hogy 5 kilós babád lesz 8 hét mulva? Lehet hogy nem is a kiírt dátumon szülsz majd hanem 1-2 héttel elötte beindul spontán a szülés. Dehogy lesz 5kg.. tipikus magyar a dologhoz sem értő orvosok..

Semmit nem jelent a becslés. Ismerősömnek 2300gr volt a 32.héten és 39.héten született meg a babája 3300grammal. Bolondok, ne hallgass rájuk. Eleve a ez a súly amit jóska a falusi kórházba hozzánemértve " lemért" meg ez az előre megmondja hogy 5kilós lesz a gyerek téma is butaság.Lehet hogy két hete mérték el..lehet hogy most.

ápr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az ultrahanggal történő súlybecslés 500g-ot is tévedhet (+/-). Ráadásul nem minden orvos és szonográfus ért hozzá annyira, mint kellene.
ápr. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!