Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lepkehimlő (parvo19) fertőzött...

Anneee25 kérdése:

Lepkehimlő (parvo19) fertőzöttség a 26. Héten. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28 hetes kismama vagyok.

26. Héten levett vérvétel pozitívitást mutatott lepkehimlőre (parvo19).

Tüneteim nem voltak, a máj enzimjeim emelkedtek meg.

Olyan anyukát keresek,aki a terhesség 2. Felében kapta el, és megosztaná, hogyan alakult a terhesség, a kisbaba egészsége, és hogy milyen vizsgálatokat végeztek a terhesség alatt.

Köszönöm!



ápr. 3. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Én nem voltam lepkehimlős, de óvónőként dolgoztam a terhesség előtt és emlékszem, hogy direkt szóltunk a kismamáknak,amikor lepkehimlő járvány volt, hogy az óvoda közelébe se jöjjenek és a gyereket se hozzák, mert a ez terhesség alatt veszélyes. A magzat életébe is kerülhet.
ápr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De az IgM lett pozitív?
ápr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha Igm poz friss fertőzés. Ha Igg poz,akkor átvészelt. En azt olvastam,hogy az elso trimeszterben veszelyes,de mindenkepp heti uh t igenyel, sulyos vashianyt okozhat a magzatnal, transzfuzio is elofordulhat, vagy ödémás lesz a baba. De tobb helyen olvastam,hogy a babáknak nem lett baja semmi.
ápr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!